Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néz ki manapság minden...

Miért néz ki manapság minden németjuhász torznak?

Figyelt kérdés

Ezek a kutyák egészségesek?


Pl:

[link]



2022. jan. 12. 12:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is csúnyák. A szomszédom mindig németjuhászt vesz, pedig már a 3. pusztult el 6 év körül bénulás miatt. Mindnek a hátsó lábaival van gond.
2022. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Na ez a kutya már tetszik. Ilyet nem láttam még élőben.


[link]


[link]

2022. jan. 12. 12:50
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges , ezt a fajtát a tenyésztők és a szaporítók együttes erővel szépen tönkrecseszték. Azért munkavonalas kutyák közt még találni egészséges németjuhászt,de nem tudom meddig.
2022. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Pont nemrég voltam munkaügyben valakinél, akinek ott játszott a kertjében a hatéves német juhásza, ő mesélte, hogy már nehezen tud futni, mert valami fajtahiba van, ami miatt az összesnek tönkremennek a hátsó lábai, jóval azelőtt, ami az életkorából következne. Mondta a nevét is ennek a jelenségnek, nem emlékszem rá. Szóval a képen lehet, hogy épp hülye pózban áll a kutya, de tény, hogy van egy ilyen bajuk, ami általános.


A dolog azért merült fel, mert kérdeztem, miért tűnt el szinte teljesen a német juhász mint fajta, ma már ritkaság, régen szinte minden méteren volt egy belőlük. A gazda szerint részben ez a fajtahiba az oka.

2022. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik néz ki így. Ez egy küllem vonalas kutya, ott ez gyakori. Persze ott is van szebb, jobb anatómiájú vonal. A munkavonal meg egyáltalán nem hasonlít erre.
2022. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]


:(

2022. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
12%
#12 na ezek szépek, így kéne kinéznie egy egészséges németjuhásznak. A legtöbb, amit manapság látni, aránytalan, csúnya, látszik, hogy szaporítósok.
2022. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
11%
Megint csak, a küllem és a munka vonal közt óriási eltérés van anatómiában. De egy átlag hobbikutyás ember ne akarjon munkavonalasat tartani csak azért, mert az jobban tetszik neki.
2022. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
A munkavonalasok között még találni szép, egyeneshátú kutyákat. Nekem is olyan van. Ilyet már nem is vennék, nem tudom kinek jó ez...
2022. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
32%

A fotón lévő kutyának hibás hátsó lábtartása van. Tenyészszemlén messzire kivágnák.

A pózos beállítás nem ilyen.

2022. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!