Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlik a szuka kutya...

Hogy zajlik a szuka kutya ivartalanítása és felépülése?

Figyelt kérdés

- mennyi idő kb a műtét?

- mennyi idő a felépülés?

- mikor ehet, ihat a kutya utána?

- mikor megy ki belőle az altató?

- kell neki fájdalomcsillapító?

- mennyi idő kb amíg teljesen összegyógyul a seb?

Olvasgattam már elég sok mindent róla és sok választ is kaptam, de érdekelnének a ti tapasztalataitok, nálatok, hogy zajlott!

Köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 14. 23:16
 1/6 anonim válasza:
90%

Az én kutyám pont egy éves korában lett ivartalanítva.Az operáció kb fél órár tartott,az altató lassan ment ki belőle,órák kellettek amíg teljesen magához tért.Először annyi ereje volt,hogy a szemét kinyissa,majd nagyon lassan tudta magát ellátni,felállt,sokszor összeesett,a szemén kábultság látszott,közben a legyek is jöttek a vérszagra,lekellett takarjuk a varrását,mert azokat sem volt ereje elűzni.

Szerencsére a varrás tökéletesen begyógyult,azóta sincs semmi gond vele,kiegyensúlyozott házörző.

2022. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia az én kutyám 4 évesen lett ivartalanítva. Előző este ehetett utoljára kb fel óra volt a műtét!

Utána órákon át kábult volt és párszor hányt is. Egész nap aludt!

Nekem egy kis testű kutyám van, ha neked is és ágyban alszik fontos, hogy nem szabad fel engedni, mert ugrasnál feszül a seb, illetve ha kábult le is eshet! Másnapra kutya baja nem volt, de próbáltam kontrollálni a mozgását! Kis bodyt adtam rá éjszakára, hogy ne nyalogassa a sebet mert a búrát nem viselte el. 1 hét múlva varratszedés volt.

Teljesen problémamentes volt.

Kiegészítésként neki csak a golyókat távolították el a bőrt nem, mert a doki szerint akkor tovább tartott volna a felépülés.

2022. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Hoppá bocsánat , nem olvastam el rendesen a kérdést! Vedd semlegesnek amit írtam ..
2022. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Az Állatorvostudományi Egyetemen (lehet hogy máshol is, azt nem tudom) megcsinálják laparoszkópiás módszerrel az ivartalanítást, ajánlom mindenkinek! Kb. 50 ezer forinttal drágább, mint a konvencionális módszer (120e), két apró lyuk van a kutya hasán, a saját lábán jön ki a műtőből, aznap már jól van, jön-megy. Fádalomcsillapítót se írnak neki. Kb. 10re kell odavinni, 11-12 között viszik be elaltatni, és 2-3 óra múlva jön ki. Varratszedés pár másodperc, mindkét hegnél két picit kell nyisszantani.


Egy hátránya van, hogy nagyon felnyírják a kutya szőrét hozzá, szinte hónaljig. Úgyhogy a hosszabb szőrű kutyák pár hónapig bírnak érdekesen kinézni, de minden visszanő:)

2022. jan. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

- Kb 30-45 perc

- a sebgyógyulás, felépülés 12-14 nap

- akkor ehet-ihat, ha az altató teljesen kiment belőle. (Műtét előtt viszont 12 órával nem kaphat enni, 3-4 óraval előtte pedig inni.)

- az ébredes az altató fajtájától függ. Gázos altatásnál hamarabb és könnyebben ébred. Klasszik altatásnál ha ébresztik a kutyát, akkor is könnyebben tér magához. Ha nincs külön ébresztés, akkor jó pár óra, mire teljesen kimegy az altató hatása.

- az első pár napra szoktak adni fájdalomcsillapítót. De nem feltétlen szükséges. (Ha kap fájdalomcsillapítót, nem vigyáz magára annyira.)

2022. jan. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a laparoszkópos módszert ajánlom. Máshol is csinálják, nem csak az Állatorvostudományin.
2023. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!