Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb ( 5 éves) kan kutya...

Anóca kérdése:

Idősebb ( 5 éves) kan kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

2021. dec. 19. 20:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Az én szuka kutyusom 12 évesen ivartalanították. A lényeg hogy jól felszerelt, modern rendelőben csinálják, ahol monitorozzák altatás közben és csinálnak előtte rutin labort.
2021. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Lehetseges, mi a kerdes?

Kulcsszavakbol itelve a jeloles nem tudom, valtozik-e, hiszen 5 evig igy elt, az meg hogy felos, az ivartalanitas utan se lesz maskepp szerintem.

2021. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Az én kutyám is már fél lábbal az 5. életévében volt amikor ivartalanítottuk. Ismerek olyant is hogy a kutyáját 7 évesen ivartalanították. Viszont ha már idősebb akkor vizsgálatot kell végezni hogy megbírja-e a szíve az altatást, 5 évesnek még nem hiszem hogy kellene, nekünk nem kellett. Ha nagyon dominál lehet a viselkedése a műtét után sem fog változni, az enyém nagyon dominált ivartalanítás után is ugyanolyan maradt.
2021. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Van egy most 4.5 éves kan kutyám. Azért maradt ivaros, mert ritka fajta és tenyészkannak szántam. Kiállításokon, tenyészszemlén is remek eredményeket értünk el. Kutyasuliba is jártunk és járunk. Tehát alapvetően egy jól kontrollált, jól nevelt kutya, ám így is van néhány "bosszantó" dolog: kb. 2 méterenként nyalja a szukapisit, habzó szájjal, a kutyafuttatóban-iskolában ált. kiszemel egy szukát (vagy ivartalan kant)és akkor elönti az agyát a köd, kb. 5 másodpercenként kell lezavarnom a kiszemelt hátáról, és az se érdekli, ha az illető ellenkezik. Igen nagy önbizalommal rendelkezik, agyon jelöl mindent itthon is és erősen kapar maga után. Ha fiatalabb vagy kissé kevésbé magabiztos kannal találkozik, arcoskodik, provokál. A faluban van pár "ellensége" is. Sokat nyalogatja magát, ilyenkor nem egyszer felmeredt pénisszel álldogál, mert megmozdulni se tud és igen nyomorultul néz ki.. (bocs). Szukák jelenlétében egyfolytában nyüszít, ha az oly kívánatos szuka mellől elhívom, magam mellé ültetem (pl. suliban), akkor a nyüszítés borzalmas tutulásba vált. A másik ,hogy nyaranta 1-2 hetet a szüleimnél tölt, és akkor, mivel én nem vagyok jelen, méginkább nyomul szukára, ivartalan kanra, anyukám nem tudja a futtatóba vinni ezért. Mivel sajnos nem jelentkezett szuka pár hozzánk és a fentebb taglaltak miatt az ivartalanítást fontolgatom, de olvastam több ellenvéleményt is, ami szerint nem "muszáj" minden kutyát ivartalaníttatni, ráadásul, megjelenhet a hangok, zajok iránti érzékenység is. Ez utóbbitól tartok nagyon (az első kutyám a szilveszteri petárdázások miatt rohant világgá még gyerekkoromban, nagyon rossz emléke ez nekem..). Valamint mindenféle egyéb rákos megbetegedések is lehetnek ivartalanoknál. (Mondjuk a szemközti ivaros cane corsot a múlt héten kellett prosztatadaganat miatt altatni, rémes fájdalmai voltak, ezt sem kívánnám a kutyámnak..) Szóval, mit tanácsoltok? Ivartalanítsam vagy ne? ( nem mellesleg, a kutyapanziók sem fogadnak itt a környéken ivaros kanokat..)
2021. dec. 19. 20:47
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

3-as vagyok

A zárójeles "bocs"-ig pont így viselkedik az én kutyám is. Ivartalanítás után is ugyanez, észrevételem szerint mégjobban dominál, és őt nem érdekli mekkora a kutya (hozzá teszem hogy ő egy tacskó keverék kicsivel kisebb a tacskóknál) kiköveteli magának hogy ő legyen az alfa ezért ha egy főnökösködést nem tűrő kutyát látok bent be se megyünk mert emiatt megtámadják. Leginkább a szukákat védi, múltkor egy nálad jóval nagyobb labit tanított jó modorra mert nem szállt le a szukáról. Szóval sokat nem járunk futtatóba hogy ne legyen baj.

Szerintem mindenféleképpen ivartalanítsd egy próbát megér, ha nem is hagy alább ezekkel a dolgaival legalább nem csinálhat kölyköket.

2021. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Milyen fajta egyébként?

A tenyésztés végül elmaradt?

2021. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen. Smooth collie. Nem sok van itthon szukából, és ők is külföldre járnak fedeztetni.
2021. dec. 19. 21:19
 8/18 anonim ***** válasza:
A mi labink total lenyugodott utána, de ő 1,5 évesen lett ivartalanítva. 5 évesen még fiatal, a mutettol semmi baja nem lesz.
2021. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk nem változott. Nem lehet tudni, hogy a jelleme alapból ilyen, vagy a hormonok miatt ilyen, ez majd kiderül.
2021. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Csak csak emiatt ivartalaníttatnád, próbáld meg először implantolni. 1 alkalomról baja nem lesz, és meg tudod nézni változik e viselkedése.


Én amúgy ivartalaníttatnám. Nekem úgy tűnik állandóan flusztrált, a szukák miatt.

2021. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!