Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül élő egyedülállónak,...

Egyedül élő egyedülállónak, akinek bejárós teljes munkaidős állása van, saját lakásában él, adnak örökbe kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem akadaly es kaphatsz kutyust. Max talan annyit kernek, hogy nevezz meg egy szemelyt, aki majd tud vigyazni a kutyara, ha teged baj er (mittudomen, korhazba kerulsz par napra, ilyesmi).
2022. jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem a legjobb megoldás, ha pl. utazással együtt már 10 órát lenne egyedül.
2022. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg is van kutyám, de őt felnőttként fogadtam örökbe, lefárasztom, foglalkozom vele, stb. Csak gondolkodom azon, hogy ha ő esetleg már nem lesz, és szeretnék megint kutyát, az kölyök legyen, vagy maradjak akkor is felnőtt kutyánál.
2022. jan. 17. 13:09
 4/11 anonim válasza:
85%

??

mi mindannyian 8kor megyunk 5re érünk haza :D és szerintem minden kutya egyedül van ha nincs másik kutya mellette amig dolgoznak


Nekünk 9 éves, jól elvan


volt lakásunk amibe volt kamera

lehet morbid de, miutan reggelizik alszik 2-3 órát, felkel játszik kicsit iszik nézelődik az ablakon vagy ahol tud ezzel is elmegy neki 1-2 óra utana megint lefekszik 1-2 órára és már otthon is vagyunk, levisszük pisilni kb 20-30percre pisi kaki 8 ig megse nyikkan olyan 9korul kezd el mocorogni hogy megint menne le aztán az megint fél óra kb és kész vacsorázik kicsit játszunk vele és alszik



na de hogy válaszoljak is, persze hogy adnak! Én nagyon ajánlom!

2022. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod csak olyan emberek tartanak kutyát, akik nem dolgoznak? Vagy akik home office-ban vannak? Az is csak az utóbbi két évben lett elterjedt a korona miatt.


Nekem szerencsém van, mert otthonról dolgozok, így többet tudok foglalkozni a kutyával, de alap esetben 10 órát ő is egyedül lenne. Ez van, emberek vagyunk, dolgozunk. A kiskutyát addig berakod egy szobakennelbe és reggel munka előtt legalább 1 órát engedd futkározni, játssz vele, aztán este is alaposan mozgasd le.

2022. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Menhelytől függ, hogy adnak, vagy nem adnak.

A kölyökkel csak annyi a gond, nem tudod a szobatisztaságra rászoktatni, hiszen nem vagy otthon.

ha udvaron tartanád, elég sokáig mindent megrág, megeszik, szétcincál.

Szerintem egy 3-4 éves kutyával már nem lenne gondod.

2022. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

4 - nem mind.

Én nem tartanék amúgy úgy kutyát, ha ennyit nem lennék otthon, nem is volt addig csak macskám, abból is kettő.

2022. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Azert azzal szamolni kell, hogyha kolyok kutyust szeretne valaki, 2 het szabit mindenkeppen ki kellene venni, nem hagyhatod otthon rogton egyedul.

De nyilvan a kerdezo csak tudja ezeket, ha mar egyszer kolykot szeretne, nem kell talan magyarazni annyira.

2022. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi is 8 órában dolgozunk. Amikor hazahoztuk a kiskutyát, akkor én kivettem 1 hét szabit. Ezalatt szoktattam a szobatisztaságra (kerttel mondjuk könnyebb volt), plusz fokozatosan szoktattam az egyedülléthez.

Második héten a férjem vett ki 1 hét szabit és ő is ugyanezt csinálta.


2 hét után biztonsággal otthon tudtuk hagyni, elkerítettük az előszobát. Nyilván volt baleset, mert egy kiskutyától nem várja el az ember, hogy 8 órát kibírjon pisi/kaki nélkül, de ez fokozatosan megszűnt.


Reggel kint voltunk vele meló előtt, utána pedig egész délután a kertben voltunk vele. Amikor megszokta a kertet is, akkor már ott is kint tudtuk hagyni napközben és teljesen szobatiszta lett.


A lefárasztással meg nem volt gond, járunk reggelente futni, munka után eljártunk őrző-védőzni hobbiból, aztán vagy futtatóztunk vagy sétáltunk vagy levittük úszni a vízpartra.


Mi mondjuk vettük a kutyát, de a tenyésztő előtte elég alaposan kifaggatott és semmi gond nem volt.


Ha panelban laknék és nem tudnám megoldani a szabit, akkor nem kölyökkutyát vinnék haza, hanem inkább egy felnőttet. De pár napig azzal is otthon kell maradni, hogy ne bontsa le a lakást.

2022. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze, ezekkel tisztában vagyok, a mostani kutyámnál is volt baleset, pedig ő már elvileg szobatiszta volt, csak mert felnőttként fogadtam örökbe, azért egy mentett kutya mindig lutri. Most egyedül élek, és nem úgy néz ki, hogy ez változni fog, nyilván előfordulhat, hogy változik, de közel a 40-hez már mások az én szempontjaim is, mint 20 évesen, másképp alkalmazkodok. A munkám is változhat, előfordulhat, hogy többet lehetek idővel otthon, vagy hogy kutyabarát lesz a cég, de egyelőre a mostani helyzetemből akarok kiindulni, nem abból, mi lenne az ideális számomra, ami vagy megvalósul vagy nem.

Szóval inkább az érdekel, hogy bár én felkészülnék alaposan egy kölyökre, mennyire lennék így hátrányban, mik a tapasztalatok.

A jelenlegi kutyám egy kisangyal, otthon nyugodt, kiváló túratárs, de néha eszembe jut, hogy valamikor az utcán élt, rengeteget javult, de még mindig felkapja a fejét, ha meghall egy pattanó hangot (a tűzijátéktól nem fél, de az ördögpatrontól megijed), én kimaradtam a kölyökkorából, de bárcsak előbb ismertem volna.

2022. jan. 17. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!