Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jovoheten kezdődik a kölyök...

Jovoheten kezdődik a kölyök kutyaiskola. Terhes vagyok (meg csak 15 hetes) de mire vege lesz a kurzusnak mar 25 hetes leszek. Aki volt mar ilyen kepzesen, Szerintetek enis végig tudom csinálni a kutyaval, vagy mar a ferjem kezdje el?

Figyelt kérdés

Nem hajolgatnek es nem szivesen terhelnem meg a testem.

Fogalmam sincs, hogy zajlik egy ilyen iskola, azért kérdezem.

Illetve ha a ferjemmel tanulna, ram ugyan ugy hallgatna? Velem van itthon a kutyus 0-24-ben, en setalok vele es ilyenek.(utanam jarkal a hazban is folyton)

Nyilván megbeszéljük ezt majd az oktatoval is, de addig kivancsi vagyok a véleményetekre.


2022. jan. 7. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Én azt tanácsolom, hogy a férjed menjen a kutyával. Azért ott van futás/kocogás is, nem iskolapadban kell ülni :)

Emellett nálunk volt aki elhasalt, nem kell hozzá az, hogy a kutya fellökje.

2022. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Ketten menjetek és közösen csináljátok. A futkozós, ugrálós feladatokat meg bízd a férjedre.
2022. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Beszéljétek meg az oktatóval! Simán előfordulhat olyan szitu, amihez hajolni kell (pl. fekszik, megvezetéssel).


A tanult feladatokat nektek is át kell ismételni a kutyussal (nemcsak otthon, az oktató majd mondja, hogy mit, hol, milyen szinten). Az is egy megoldás, hogy te is csinálod azt, ami nem megerőltető, de az is, ha a már képzett kutyával, kevesebb alkalom alatt átveszed, kigyakorlod a feladatokat (pl. ha szóra dolgzik a kutya akkor nem kell lehajolnod a fekszikhez.)

2022. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
25 hetesen teljesen fitt leszel (ha nem lesz eü.-i probléma), semmiben sem fog a baba akadályozni. Ettől függetlenül nekem fura, hogy a férjed nem megy vele, nem közösen mentek tanulni. Ugyanis a kutya már most is tud ülni, feküdni, menni. Nektek kell megtanulnotok azt, hogy őt hogyan lehet erre a megfelelő időben rávenni.
2022. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Vannak, akik kb. szülésig kondizni járnak. Ha az nem árt, akkor egy kis hajolgatás sem fog.
2022. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Egy ilyen helyen simán megbillenhetsz, eleshetsz a gyakorlatok során, plusz hajolgatni kell. Szerintem nem biztonságos. A terhesség során bármi probléma adódhat, pl. lehetsz minősítve veszélyeztetett terhesnek, ilyenkor hatványozottan kell magad kímélni. Inkább a férjed menjen, esetleg ameddig gondolod, kísérd el. Aki azt írta, hogy szülésig járnak a nők kondizni, az még vagy konditeremben nem járt, vagy terhes nőt nem látott, vagy egyiket sem. A terhes nő terhestornát, jógát, úszást, ilyesmiket végezhet, de nem kondizik. A terhesség során ellazulnak az ízületek, hiszen nő a baba, áthelyeződik a súlypont, megváltozik a koordináció. Figyelni kell a pulzusra, mert ha túl magassá válik, az veszélyes lehet a méhlepény ellátottságára. Lehet mozogni, de módjával, főleg, ha egyébként nem voltál egy sportoló, illetve kifejezetten ne húzd meg magad, ne kerülj olyan helyzetekbe, ahol eleshetnél vagy fellökhetnek. Van, aki egy kicsit nagyobb hassal már egész korán guggolni sem tud, mert bizonytalanságérzete van. Hogy nálad mi hogy alakul, azt nem tudhatjuk, de fő az óvatosság, és inkább a férjed kezdje el, szerintem.
2022. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Most azert jarok en vele, mivel napkozben dolgozik a ferjem (es meg kicsi a kutya többször visszük le. par honap es merseklodik, azután ő is fogja munka előtt, utan.. Főleg ha a baba is meglesz.

Egyebkent nehezen jött gyermek, elegge odafigyelek mindenre, tudom vannak lazább anyukák, de akinek nem jött könnyen a baba, hidd el, kicsit ráparázosabb :)

2022. jan. 8. 06:24
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Te is járj vele (ha engedik most a covid helyzet alatt a több családtagot is), de te ne csináld a gyakorlatokat, csak figyelj és tanulj.
2022. jan. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

Ha félsz, akkor csinálja a férjed vagy kezdd el te és majd ahogy látod, cseréltek vagy maradsz te az órákon.

Ha jól meg van tanítva egy kutya és nem nagyon egygazdás, akkor rád is fog hallgatni (főleg, hogy most is te foglalkozol vele).

Az, hogy mennyire megterhelő, sokban függ a kutya habitusától, hogy mennyire együttműködő és mennyire tanul gyorsan, de ha sétáltatni tudod, szerintem egy ovis foglalkozás sem okoz gondot.


Amúgy "ér" otthon is gyakorolni. Talán egyedül a fekszikhez kell a lehajolás, azt pedig tudod a földön vagy a kanapén ülve is gyakorolni és ha megtanulja, a suliban már kevésbé kell hajolgatni.


A terhesség mindenkinél más, a kutyás versenyeken gyakran látom, hogy néhányan hatalmas pocakkal is elindulnak majd pár hét múlva meg a pici babát a mellkasukra kötve jönnek. Valakinek meg már pár hónaposan szigorú ágynyugalom van.

2022. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Minden terhesség más, úgyhogy ezt mi nem tudjuk megítélni, hogy nálad mi lesz. Van, aki végig sportol, meg van, aki veszélyeztetett terhes, anyukámnak nálam pl minden simán ment, öcsémnél meg nagyon vizesedett, még ugyanannál a nőnél is lehet két terhesség teljesen más.

Szerintem vagy menjetek ketten, és csinálod, ahogy bírod, vagy menjen a férjed. A kutyával úgyis gyakorolni kell sulin kívül is. Sokan el is cseszik ezzel, hogy letudják a sulit, aztán nincs gyakorlás azon kívül, a kutya meg problémás lesz, nem fogad szót, behívhatatla stb.

2022. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!