Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirkementes táp és konzerv?

Csirkementes táp és konzerv?

Figyelt kérdés

Van egy idős (11éves) kistestű kutyusom. Az utóbbi időben sokat vakarózott (nem a bolha miatt) és rágta magát, elvittem állatorvoshoz. Kiderült, hogy begyulladt a füle (vettem rá cseppet), és a vakarózás/rágás a táp miatt van.

Azt mondta, vegyek neki hippoallergén csirke mentes tápot. Ő a Royal Canin-t ajánlotta, de az a táp nem megfelelő. Tudnátok olyan tápot és konzervet (vegyesen kapja) ajánlani amiben nincsen csirke?


2022. jan. 22. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Van esetleg felső keret?


Mert én a Farmina N&D tápokat tudnám nagyon nagyon ajánlani…

Hiszem folyton hányó macskámnál, akinél a gyógy táp sem vált be, ez pár nap alatt TELJESEN megszűntette a problémát.


Csak sajnos nagyon drága.


[link]


[link]

2022. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Kb az összes tápot lehet más ízben kapni....de ha külön hypoallergén tápot akarsz akkor beírod ezt a google-ba. Nekem is mindig azt mondják google a barátom.
2022. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Én csak márkákat írok: Orijen, Acana, Real Nature Wilderness, Wolf of Wilderness, Purizon, N&D, Happy Dog, Josera
2022. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es, azzal a kijelentessel en azert vigyaznek, hogy az osszes tapot lehet kapni mas izben es akkor ezzel le is van tudva.

Lehet, csak meg ha ra is van irva, hogy marhas, nagyon sokszor nagyreszt akkoris csirkebol all, es ugyan van benne marha, de ez igy nyilvanvaloan nem lesz jo.

Nagyon-nagyon meg kell nezni, hogy tenyleg csirkementes-e.

2022. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Josera nekünk bevált
2022. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Royal Canint tényleg ne! Úgy lekopaszodott a kutyám 2 hét alatt a hipoallergén drága tapjuk mellett,hogy csak néztem..

Voltak allergia gondjaink azért javasolta nekünk is az állatorvos,3x is nyugtatgatott hogy csak idő kell,mert az előző táp utórengése az egész..


Aha,a nagy büdös ..azt! Vettem másik hipoallergén tápot és egy az egyben cseréltem,még az se érdekelt hogy pár napig hasmenés lesz belőle,a fizetésemet rátettem volna simán,hogy az a probléma.

3 nap.Ennyi kellett ahhoz,hogy megszűnjön minden probléma.

A kezelés után többet nem tért vissza a fül gyulladás (5 napig tartott kezelni cseppekkel),megszűnt a vakarózás (az már kb a második-harmadik napon miután kiürült teljesen a Royal..),elkezdett vissza nőni a szőre szép lassan (annak látványosan kb egy hét kellett,teljesen csupaszról indult a növekedés..:D).



Almo Nature,ha a kutyád megeszi a lazacos tápot.Barátnőmé nem ette (bár neki a lazacolajra is húzza a száját),nekem nem volt gondom vele.Mi azért cseréltük végül,mert a tápszem mérete nem volt megfelelő.A nagyobb túl nagy lett volna,a kicsi meg túl kicsi volt felszaladt az orrába evéskor.


A Greenwoods bárányosa is jó,de csak 2x vettem mindössze.

Én sem a rovar sem a 100%-ig növényes "vegán" tápjával nem voltam hajlandó etetni,nem is leszek (hiszen kutyám van,nem nyulam meg sünöm..) de ha valakinek ez még bele fér..egy próbát megér.

Végül is,ha semmi kutyának való nincs a tápban akkor nem is okozhat gondot semmi,ebben van valami. :D


Brit Care is volt próbálva,de ezzel volt valami gond és sajnos nem ugrik be,hogy ezen miért adtam túl.Egy próbát ez is megér,lehet hogy csak nálunk okozott problémát.


N&D nagyon jó,Acana szintén de cseszett drága,Crisky dogot vagy mi az ördögöt a Facebook dobálja fel nagyon,de lehúzás az egész.(drága,fos,semmi nincs benne ami meg van az többet árt mint használ.)


Mi a Purizonnál maradtunk végül igaz az nem kifejezetten hipoallergénnek nevezett táp,de a Single meat termékeiben csak egy féle húst tartalmaz,ami rá van írva.

Bárány,kacsa,ló,lazac,kecske,mindegyiket próbáltam és a mai napig nincs allergia.

2022. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és akkor konzerv: kimondottan hipoallergén konzerv nincs,de olyat tudsz venni amiben egyetlen fehérje forrás azaz egyetlen húsféle van kizárólag,így elkerülhető hogy a marhás konzerv pl tartalmazzon akár nyomokban csirkét.

Szerencsére van miből válogatni,csak kérdés melyiket engedi meg a pénztárcád és melyik az amelyiket a kutya is megeszi.


Ilyenek például: Rocco ($),Lucullus($),Wolf of wilderness ($),Animonda GranCarno Single Protein/Superfoods ($$),Rinti Sensible ($$$),Greenwoods ($$),Brit Mono Protein ($$$),Brit Páter&Meat ($$$),Rosie's farm ($),Animonda Integra ($$),Terra Canis ($$$),Herrmann's classic ($),Concept for life ($$),Select gold ($$)


Nagyjából ár kategóriát is lőttem be neki,de az ár nem mindig jelenti,hogy az olcsóbb rosszabb,vagy a drágább épp jobb.Ezek kb mind egy szinten,más árban,más kiszerelésben kaphatóak.

Érdemes próbát tenni többel is,ha táp mellé kapja a konzervet kb 6-12 dobozonként tudod cserélni őket.

2022. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem akarsz sokat bszakodni, akkor trovet hypoallegén nyulas táp.
2022. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!