Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mitöl lehet, higy egy...

Az mitöl lehet, higy egy kutya, amelyik kijön a kapun, amíg beáll a kocsival a gazdája, de nem megy oda az utcán sétáló emberhez, csak nézi?

Figyelt kérdés
Ez tanított eb lehetett? Éppen az autóval állt ki a gazdaja, aki kiabalt neki, hogy menjen be, de neki kellett bevinni. A kutya kijött, de nem jött oda hozzám, csak nézett. Hogyhogy? Megijedtem én nagyon félek a kutyaktól. Csak figyelt engem a magyar vizsla kutya.

2022. jan. 23. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mi a kérdés? Nem ment oda. És? Honnan tudjuk, hogy "tanított-e" vagy egyszerűen csak baromira nem voltál neki annyira érdekes, hogy odamenjen?
2022. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Igen, tanított. Más kutya már rég játszotta volna az eszét és ugat ezerrel mert "jáj, a porta előtt van valaki! El kell zavarni!"
2022. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen tanított kutya.

Kialakult ez nála, hogy amíg a gazdi nyitva hagyja a kaput, addig nem bántunk senkit.

2022. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gazdi fontosabb, örült neki, hogy hazament. Ennyi. Ehhez nem kell betanítani a kutyát.
2022. jan. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

1-es válaszolónál a megoldás: nem voltál olyan érdekes, hogy odamenjen hozzád.

3! Egy normális kutyánál nem az "alakul ki", hogy "amíg a gazdi nyitva hagyja a kaput, addig nem bántunk senkit" hanem, hogy úgy alapvetően nem bántunk senkit. Nem tudom milyen elképzelések vannak itt a kutyákról, de azt azért szeretném szeretném megjegyezni, hogy egy normális kutya (tehát nem full szocializálatlan, bántalmazott, vadított kutya) nem bánt senkit.

Kérdező a leírásod alapján nagyjából ezt a szitut tudom elképzelni: a kutya nem túl képzett, hiszen még azt sem tudja, hogy a kapun engedély nélkül nem mehet ki és a gazdája hívására sem reagált, kíváncsi volt, kinézett, talán tudta, hogy tilosban jár, ezért nem indult el, mert azt azért tudja, hogy felügyelet nélkül nem kóricál az utcán.

Tudom, hogy sok a hülye kutyás, aki okot ad az embereknek arra, hogy féljenek a kutyáktól, de ebben a helyzetben, mivel nem közelített feléd, nem jelzett, hogy "el akar tüntetni innen" semmi félnivalód nem volt. Talán ha egy macska jár arra az már elérte volna vizsla ingerküszöbét, neki lett volna félnivalója.

2022. jan. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az asztalosnál van egész nap tárva nyitva a kapu a munkája miatt és a kutyájukat gyakran látom hogy a kapu vonala mögött pihen. Esze ágában sincsen kimenni, én legalábbis még nem csíptem úgy el. A gyalogosokra addig közömbös, ameddig észre nem veszi, hogy valaki hozzájuk ment. Akkor csaholva fogadja.... Szerintem ez a nevelés eredménye, de gondolom az is számít, hogy eleve jól kezelhető, nyugodt természetű.
2022. jan. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Talan a temaba vag ... minden esetre erdekes :)


[link]

2022. jan. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elment a gazda, nem hazajött...
2022. jan. 24. 08:38
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy még folyamatban van a tanítása erre vonatkozólag, és azt már tudja, hogy ne menjen oda máshoz, de az még nem megy, hogy magától vissza is menjen a gazdi parancsára.
2022. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Franc se tudja. Az én kutyám tanított. Ezért amikor látja, hogy nyílik a kapu és ki-beállok a kocsival, akkor ő nem kimegy önkényesen az utcára, hanem elbaktat a kert közepéig, hogy be tudjak állni.
2022. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!