Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a három fajta kutya...

Melyik az a három fajta kutya amit a legjobban szeretesz?

Figyelt kérdés

Mit szeretsz ezekben a fajtákban pontosan?

Mi bennük a negatívum?



2022. febr. 2. 06:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Én a korcsokat szeretem. Nincsenek fajtajellegű betegségeik, beltenyészet, szaporítók stb. Na jó, talán egy berni pásztorért elcsábulnék...
2022. febr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Labrador, Berni pásztor, husky. Mert szépek és okosak.
2022. febr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Rottweiler:

Az összes többi kutyámhoz képest, ezt a fajtát volt a legkönnyebb tanítani. Kis túlzással természetesen, de szinte úgy éreztem, hogy érti az emberi nyelvet. Számomra a tökéletes kutyafajta. Bújós is, nyugodt is, és házőrzőként is tökéletes. Sok gyerek volt körülötte, velük is mindig tökéletesen viselkedett (persze ő is és a gyerekek is meg voltak nevelve...)

negatívum: a minőségi etetése nem épp olcsó. Illetve mivel egy elég domináns, erős fajtáról van szó, így a legelső naptól erősen oda kell figyelni a nevelésére, szocializációjára.


Stafi:

Egy bolondos, szeretettel teli energiabomba. Tökéletes családi kutya. Imád mindenkit a családból, a rokonságból. Nem tudom, hogy csak a miénk volt e ilyen, de ő szó szerint mindenkit imádott a környezetéből, akit csak ismert. család, barátok, rokonok, mindenkit. Mérete és ereje ellenére a legkisebbekkel is ügyesen, óvatosan bánt.

Negatívum: szörnyen makacs. Illetve a tapasztalataim alapján nem ajánlom olyan embernek, családnak, ahol nem tudják neki biztosítani a megfelelő aktivitást. A miénk fáradhatatlan volt.


Csivava:

Sokkal jobban tanítható, mint azt hinnék az emberek. Egy okos, aktív, tanítható kutya. (Nem arra teremtették, hogy egész nap ölben/táskában cipelgessék ide-oda. Ha nem adjuk meg neki a mozgást, a szabadságot, akkor otthon kezelhetetlen lesz) Méreteiből adódóan tökéletes lakásba is. És az etetésére sem megy rá a vagyonunk.

Negatívum: ugatós fajta. Bár mi sok időt, energiát ölünk a kutyáinkba, de így se tudtuk teljes mértékben leszoktatni erről.

2022. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 qkker1 ***** válasza:
76%

Hosszú szőrű német juhász

Közép szőrű német juhász

Rövid szőrű német juhász.



"Picit" elfogult vagyok a fajtával.

2022. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Labrador a nagy kedvenc,Goldi,Bernáthegyi.
2022. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Csivava, mopsz, tacskó


Kb minden kutyát szeretek. Keverékeket is. A hosszúszőr viszont taszít, nem tudnék magam mellé egy mudinál hosszabb szőrű kutyát elképzelni.



Előző kutyánk törpe pincser volt, voltak jó tulajdonságai, talán egy megfelelő egyedet újra el tudnék képzelni magam mellett, de nem voltv az a nagy kötődés köztünk.


Jelenleg egy idős csivava keverékem, egy csivavám és egy tacskó keverékem van. Következő kutyám (ha nem szól közbe a szívem egy menhelyi kutya láttán :D) mopsz lesz.

2022. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
A kistestű, bújós, okos, nem szőrhullató fajtákat szeretem. Pl. máltai selyem, biewer yorki, toy uszkár. Tetszik a tacskó, shiba inu, husky és még sok más fajta is, de ezeket bizonyos tulajdonságaik miatt nem tartanám (túl makacsok és maguknak valóak, nem azok az igazi szeretetgombócok, mint amiket fentebb említettem, illetve a szőrük is hullik).
2022. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Drótszőrű magyar vizsla

Simaszőrű tacskó

Mopsz

2022. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Németjuhász, német dog. Ezek nagy kedvenceim, de harmadikat nem tudok választani, dobermann vagy malinois.
2022. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Bocsánat, az indoklás lemaradt. Németjuhászaim voltak egész életemben, nagyon közel áll hozzám ez a fajta. Gyönyörűek, okosak, nagyon tudnak szeretni. Univerzális munkakutyák, bármire lehet használni. Nagyon jól szocializálható, más állatokkal is jól kijön. Nagyon jó tapasztalataim vannak a fajtával.

A német dogot elsősorban a mérete miatt szeretem, a nagytestű kutyákat preferálom eleve. Elegáns, komoly, tekintélyes a külseje, de közben csupaszív kutyák, nagyon kedvesek.

Dobermannt a német doghoz hasonló okokból kedvelem, míg a malinoist inkább a németjuhászhoz tudnám hasonlítani ilyen szempontból.

2022. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!