Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süket vagy vak kutyával...

Süket vagy vak kutyával nehezebb az élet?

Figyelt kérdés
Idős, vak kutyával van már tapasztalatom. Süket kutya mennyivel nehezebb, másabb? Gondolom pórázról sosem lehet elengedni, mert nem hallja a hívást.

2022. febr. 3. 11:21
A kérdező szavazást indított:
Vak
Süket
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nekem halaim vannak.. Azokkal könnyebb ..
2022. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen hogy nehezebb vagy könnyebb. Mindkettővel nehéz. Alkalmazkodni kell az igényeihez, és meg lehet tanulni az együttélést. Másra kell mindkét esetben figyelni.
2022. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettővel nehéz,főleg ha egyszerre vak és süket is.
2022. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt süket idős kutyám, nem volt nehéz vele. Sétánál én soha életében nem engedtem el, az 5 méteres flexi pórázon vígan elvolt, közterületen ugyebár tilos is elengedni. Szóval a behívásra azelőtt sem volt szükség. Otthon meg nem volt olyan szituáció, amikor zavaró lett volna a süketsége. Annyi, hogy már nem vette észre, mikor bejött valaki. Egy vak kutyával sokkal nehezebb lehet.
2022. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 éves korára megvakult kutyával volt tapasztalatom. Semmi nehézséget nem jelentett. Nagyon jól alkalmazkodott. Költöztünk is vele, az új környezetben is napok alatt feltalálta magát.
2022. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 Nálunk pl nincs futtató, csak egy kutyázásra kijelölt zöld terület, ami nincs körbe kerítve. Gondolom hosszú pórázzal (azt hiszem van 10 méteres textil) megoldható egy süket kutya lemozgatása is. Úgy lehet vele labdázni, tud más kutyákkal játszani.



Igazából vak kutyánkkal se volt nehéz különösebben. Mondjuk mivel idős volt, nem vágyott a többi kutya társaságára, nem igényelt mozgatást, így nem volt vele túl sok teendő. Pórázon volt mindig. Fiatal, születteten süket kutya gondolom azért igényli a mozgást attól függetlenül.

2022. febr. 3. 11:44
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

A kutyak alapvetoen az orrukat es a fuluket hasznaljak leginkabb, aztan jon a latas. Megszokott kornyezetben a vaksag nem okoz akkora problemat nekik.

Egy suket kutyaval nehezebb szerintem a kommunikacio, nehezebb felkelteni a figyelmet, nem tehetsz hirtelen mozdulatokat ha alszik, mert megijed.

Suket es vak kutya melle is jo otlet egy egeszseges tars, aki vezetgeti, ott van mellette mindig, biztonsagot ad.

2022. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Süket kutyáknál rezgőre állított elektromos nyakörvel szokták megoldani a dolgot. Megtanítják a kutyának hogy ha rezeg, a gazdájára kell néznie, onnantól pedig kézjelekkel ugyanúgy tudsz vele kommunikálni, mint egy halló kutyával.
2022. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Azt kihagytam, hogy így pont ugyanúgy elengedhető pórázról mint bármely más képzett kutya, mert behívható.
2022. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Süket kutyáknál a kézjelek nagyon hasznosak, mivel szóval nem tudod irányítani. Nekem nem volt még sem süket sem vak kutyám, a környéken van egy idős hosszú szőrű csivava, aki már süket, a gazdája mesélte, hogy a szilveszterek azóta nyugisabbak, mert nem hallja a kutya a durrogtatást.
2022. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!