Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így felvennétek valakit a...

Így felvennétek valakit a kutya mellé?

Figyelt kérdés

Nagy álmom egy dobermann, viszont tudom azt, hogy a napi 2-3 séta helyett maximum heti egyet, talán kettőt tudnék neki biztosítani. Tudom, hogy ez még egy kistestű kutyának is semmi, nemhogy egy dobermann számára. Plusz lennének néha napok, mikor reggeltől estig, vagy késő délutánig egyedül van (ha pl. vidéken tárgyalok, olyan dolgom van, ahová nem való kutyus stb).


Abban nem hiszem, hogy ha van kert, akkor a kutyának semmi szüksége a sétára, mozgásra. Ezért gondolkoztam azon, hogy talán felvennék valakit, aki ért a kutyákhoz, megbízható és foglalkozna is vele. Tehát reggel is elvinné sétálni, lefárasztaná, tanítaná.

Érdemes lenne szerintetek?


2022. febr. 5. 22:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%
Persze,hogy érdemes, a kutya nagy felelősség,mint egy gyermek. És családtag lesz ő is . Egyre nagyobb az igény a kutya sitterkedés-sétáltatás és egyéb kutyusos szolgáltatásokra... Tegyél fel egy hirdetést, akár diák is eltudja vállalni és neki jó az a plusz zsebpénz, de akár egy kutyával foglalkozó személy-tréner,kutyasulis - biztos elvállalja
2022. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Elso kerdes, ami felmerult bennem: Ha tobbet latna a gondozot a kutya (es o is foglalkozna vele a legtobbet, te meg kb. aludni jarsz haza hullafaradtan), akkor vajon kit tekintene gazdajanak? A dobermann pedig egy tipikus egygazdas kutya, aki 1 emberhez kotodik igazan. Inkabb lemondanek a kutyarol, ha nem tudok ra eleg idot szanni. Ha setara sem jut ido, akkor mi van a tanitassal, jatekkal, kirandulasokkal, kutyas kozosseg, azaz szocializalas, netan kutyaiskola?
2022. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Beadod egy kutyapanzióba a te feltételeiddel, ennyi. Ezek erre vannak kitalálva.

Habár én nem értem az ilyesmit. A kutya már csak a "foglalkozós" kategória. Azért "kell", mert van rá időm, van fölös levezetendő energiám, és imádom a vele töltött időt, ez a hobbim. Igen, határozttan a kutyázás hobbi is. Akinek nincs ideje, kedve vele bíbelődni, annak miért kell kutya? Presztízy, jól mutat a kertben, vagy miért?

2022. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben hal tartásában gondolkodnék. Nem kell neked kutya!
2022. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem ertem, hogy ilyen korulmenyek koze minek kutya. Egyreszt fizeted a kutya koltsegeit; masreszt meg egy vagyont fizetsz az “alkalmazottnak” (akit vagy talalsz vagy nem!!) es a kutya nagy esellyel nem teged fog gazdajanak tekinteni igy.

En akkor vallaltam be kutyat, amikor bele is fert az eletembe. Addig nem, mert ertelme nincs.

2022. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme úgy kutyát tartani,hogy tulajdonképpen más tartja és gondozza,te meg sokszor otthon se vagy talán egy egész napig se?

A kutyának se jó,ha nincs gazdája,vagy az egy gondozó,akit akkor lát amikor ráérsz..


Ne haragudj,de ennek így semmi értelme.Nem csak Dobermannt,se kutyát se semmit ne vállalj be ameddig nincs rá időd.

Nem kell,hogy kert mellett napi 3x sétáljon egy bőven elég.De gazda kellene neki,aki mondjuk 8-10 óra munka és utazási időn kívül vele van.Nem gondozóra meg gazda pótlékra..

2022. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

Dobbermannal naponta dolgozni kell! Parancsokat gyakorolni.


Futni kell jarni azzal a kutyaval nem mamikasan setalgatni. Komoly tempot fut az a kutya. Lattal mar eloben olyan kutyat?? Milyen aktiv,porgos,nagy eros kutya??



Rovidszoru!!!! Csak lakasban tarthato! Telen fazik nyaron hogutat kap!!! Olyannak valo,aki maga mellett tartja otthon,nem kib.ssza a kertbe.

2022. febr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

1. Hol írtam, hogy a kertben tartanám? Benti kutya lenne.

2. Pont amiatt szeretnék mellé valakit, hogy legyen, aki foglalkozik vele, ha én nem tudok, nem érek rá.

3. Ne tegyünk már úgy, hogy aki kutyát tart, az napi 8-10 órát aktívan foglalkozna a kutyájával... El nem hiszem, hogy ahol van 2-4 kisgyerek a családban, két főállásban dolgozó szülő, ott a kutya naponta 3-szor lenne sétáltatva, meg aktívan foglalkozva vele.

4. Ne idegenek akarják már elmondani, hogy nekem, felnőtt embernek lehet-e kutyám, vagy nem... :D Ez kicsit nevetséges, nem gondoljátok?

5. Pont azért akarok mellé valakit, hogy jó élete legyen. Mert az biztos, hogy én reggel 6-7-kor nem indulnék el vele futni, sétálni, főleg, hogyha mondjuk Budapestről kell leérjek vidékre 9-re munka miatt. Mert akkor 6-kor nekem már autóban kell üljek. Ilyen helyekre pl. a kutyámat sem tudnám vinni, de ha nyugis napon van, akkor szívesen hozom-viszem magammal, szóval nem a kertbe kell dísznek.


26 éves vagyok, nem fogok a nyugdíjas éveimig várni azzal, hogy kutyám legyen.

2022. febr. 5. 23:46
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

Felteszem a kérdést ismét.

Mi a p*csömnek vennél magad mellé egy aktív,mozgékony őrzo-védő kutyát,ha nincs rá időd? Ezt mond meg.

Oké,hogy szép addig mindenki eljutott.Biztonságot is nyújt,ha a közeledben van.

De te magad írod,hogy nincs sok időd rá,és emiatt vennél fel mellé valakit,hogy ha te nem vagy ott akkor legyen felügyelete,társasága.

F*sznak vennél másnak kutyát?


Most ne példálózz itt nekem a 3-4 gyerekes családokkal,3-4 gyermekes családokban minimum a gyerekek mindig ott vannak a kutyával.


Nem kell,hogy valaki 8-10 órát foglalkozzon a kutyával,nem ezt írtam én sem.Olvass,26 éves létedre tudni kellene.

8-10 óra az amit egészséges a kutya nélkül eltölteni.

Miért? Mert kib*szottul társasági lény,és egy egy gazdás őrző-védő akinek a gazdája társasága kell,nem pedig egy idegené.


Nem vagy alkalmas arra,hogy Dobermannt tarts.Pont.

Sértődj csak meg,hőbörögj.Tenyésztő úgyse fog ilyen feltételek mellé kiadni neked kutyát.

2022. febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Majd most jön a kertbe kitett kutyákkal.

1.Kertbe kitett kutya se érzi jól magát.

2.Az őrkutyák nem egyenlőek az őrző-védőkkel.Az ŐRkutya a portát őrzi,az őrző-védő első sorban személyt (főleg a dobik,malinoisok..).

2022. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!