Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem zavaró az emberek hozzááll...

Nem zavaró az emberek hozzáállása a kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavarnak, nem foglalkoznék velük, de gyakran, ha este biciklizek, van, hogy egy utcán nem tudok végig menni, mert egy nagy, vérengző kutya visszakerget.Gyakran rohannak ki nyitott kapukon, miközben gazdáik nyugodtan beszélgetnek, és mintha rendben lenne teljesen, hogy kint van az eb az utcán.Felénk egyre több ilyen probléma van, egyre jobban szaporodnak. Állatvédelem fontosságáról beszélnek, de arról semmi hír, hogy a sintérséget fejlesztenék. Pedig szerintem fontos lenne közbiztonság szempontjából..soha semmitől nem félek az utcán, kivéve ezeket.....mesélem ismerőseimnek, hogy kutya így meg úgy..de legyintenek erre, hogy úgysem akar bántani.....miért is nem? Ez az én személyes dolgom, ezen kívül még zavar egy pár dolog:

1. sokkal több támogatást kapnak az állatmenhelyek, mint például rászoruló gyerekek..épp egy cikkben volt, hogy a magyarok kétszer annyit költenek kutyák segítésére , mint gyerekekére..a szegény sorsú kutyákra összehúzódik sok kutyatartó szíve, míg nem soktól látom, hogy az afrikai éhező gyerekek miatt lenne depressziós.

2. Sajnálják a kóborkutyákat, de miért? 80%uk, ha lenne is gazdájuk, akkor is az udvaron lennének tárolva egy kis helyen.A kutya ki sem tudja élni egy udvaron a mozgásigényét, az utcán jobban érzi magát. Sokan nem is etetik rendesen őket otthon, szóval még ez sem hátrány nekik.....úgy nagyon.

3. Megállok egy utcasarkon, akár írok egy sort telefonon valakinek, akár szívok egy szál cigit..a kutyák elkezdenek nagyon hangosan ugatni, megállás nélkül...a gazda meg kijön, és le**sz, hogy miért ugattatom a kutyát éjszaka. Már elnézést! Nem állhatok este csendben az utcasarkon, mert a kutyának ugatni van kedve?? Mi ez már? Volt gazda, aki nekem jött volna, mert ezt így elmondtam neki, de ,hogy a kutyájára rávágjon egyet, hogy ne ízéljen, az eszébe sem jutott volna.

4. Miért mondják, hogy okosak, meg tanulnak? Megugatják az utcán elsétáló embereket..újra és újra...nem szokják meg több év alatt, hogy emberek elsétálnak az utcán?? Nem tanulják meg , hogy nincs mitől aggódniuk? Úgy ugatnak, mintha valami teljesen új valamit látnának, és bele akarnak harapni egyből.....mert ilyen alap dolgok felfogásával is baj van.

5. Miért nincs kutyaadó? Szegényebbek, akik nem tudják rendesen eltartani, nem is vállalnának kutyákat. A pénzből meg lehetne támogatni a sintérséget, és orvosolni a kóbor kutyák által okozott károkat. Nyilván ez az állam feladata, amelyet a gondatlan emberek okoznak. Így igen, alapnak tartanám.

6. Mitől lenne bármelyik is aranyos? Ez nekem nonszensz.....ponty, légy, szúnyog, macska, gyík és kutya...egyikre sem mondanám, nem emberek, nem váltanak ki érzelmi hatást belőlem, hisz még kommunikálni sem lehet velük. Mégis ez a "jujjj, de aranyoos,piccii kutyii " , ettől falra mászok néha , ha látom. XD


Az zavar, hogy elfogultak velük sokan, hisz igazából probléma van szinte csak velük..fizetni az eltartásukat, időigényesek, ha nem foglalkoznak velük, akkor megtébolyodnak, elvadulnak, hangosan ugatnak éjszaka is a legkisebb nesz miatt akár, nagy részük az utcán beléd akar harapni, és ennek ellenére túl sok figyelmet kell fordítani már csak a 'védelmükre'.


De ti ezen elgondolkoztatok már? A sok problémán velük kapcsolatban? 20/F



2022. febr. 5. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2022. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
De.
2022. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Hol élsz hogy ennyi ott a kóbor kutya?
2022. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Ez a te allaspontod, oke, de fogadd el a masik oldalt is. Ne altalanosits, mert vannak rendes gazdak is. En sem szeretem az emberek nagy reszet, de meg kell turnom oket utcan boltban munkahelyen.


1. Igy van, 2 menhelyet tamogatok idonkent, mert ismerem a munkassagukat, hiszen toluk van a 2 kutyam. Az afrikai ehezokhoz nincs közöm. Multkor beteg gyereknek is adtam, ha olyan kedvem van, a hajlektalannak is adok, vagy megkinalom cigivel.


2. Igaz, de azt sem szeretned higy az utcan legyenek, ugye?


3. Bent alszanak a kutyaim, nem hazorzesre tartom oket, igy nem is ugatnak nagyon, ejjel meg plane nem, de van aki hazorzonek tartja, es elvaras, hogy jelezzen a kutya.


4. Mivel sosem volt kutyad, ezert gondolod hogy nem tanulnak amelyikkel foglalkozik a gazdaja, az okos es tanul. Ha ki van cseszve az udvarra egesz eleteben 0 foglalkozassal persze hogy megugarja a lehullo falevelet is unalmaban. Nem a kutya hibaja.


5. Volt ilyen probalkozas 2010 kornyeken, hogy ebado, meg ebosszeiras, nem tudom hogy all most ez a helyzet, mert ivartalanitott es orokbefogadott allatokra akkor sem vonatkozott, igy engem nem erint.


6. Belolem meg idegen gyerekek nem valtanak ki semmilyen erzest, es? Nem kotelezo mindenkinek mindent szeretnie...

2022. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy kisváros a dél Alfoldon, nem is egész város ilyen, hanem vannak varosreszei.. Tipik, ahol magas a szegregáció, és sokan tartanak kutyát, de nem foglalkoznak velük, és kiszoknek.. Aki tekert már hazafelé - 10 fokban, és egy nagy német juhász visszakergette, ezért kerülni kellett..
2022. febr. 5. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

1. akkor most beszéljünk arról is az állam mennyit fordít állatvédelemre és éhező/beteg gyerekekre. Illetve nem az afrikai árvákkal kellene összehasonlítani, nem afrikai kóborkutyáknak adományozunk mi sem.

2. igen az udvaron nem éli ki a mozgásigényét de nem is vasalja ki a kamion, igazából egyik se jó, csak az egyik kevésbé rossz, bár elismerem van olyan "gazdi" akinél a kóborlás is jobb.

3 és 4. Itt tényleg a gazda hülye amúgy, a kutya egész nap kint van a kertben unatkozik, ingerszegény környezetben él, az hogy te megállsz az utcasarkon neki lehet épp a napjának legizgalmasabb pontja, nincs vele foglalkozva így ugat, hátha történik valami. Meg lehet tanítani neki hogy ne ugasson de az nem úgy megy hogy néha kimegy a gazdi, leüvölti hogy "Buksi kussolsz" és fejbevágja, mert sok helyen ez megy, magától nem tanul meg semmit, ahhoz hogy ne legyen "hülye" a gazdának foglalkoznia kéne vele de sokaknak egyszerűbb kivágni a kertbe hogy ugassa az arrajárókat.

5. Ebadó létezett, megszűnt mert senki nem fizette, a chip és az oltás is elvileg kötelező mégis nézd meg hány kutya rohangál nélkülük.

6. Ha az embereken kívül semmi mást nem találsz aranyosnak az nekem kicsit fura őszintén szólva de a te dolgod, én meg aranyosnak találom őket, ez olyan mintha az lenne az érved a gombás pizza beszüntetése mellett hogy te személyszerint nem sszereted. Ok, de más attól még igen.

2022. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem meg soha semmi bajom nem volt a kobor allatokkal. Kutya, borz, roka, sakal, vaddiszno es szarvas ... mindegyikkel szoktam talalkozni. Tudom, hogy kell viselkedni - allatok pedig latjak, hogy nincs mitol tartaniuk ... mindenki megy tovabb a maga dolgara.

Visegradon egy kis erdei osvenyen egyszer osszefutottam egy hatalmas loval :) Akkor mondjuk en is betojtam, mert kis osveny volt es nem tudtam hirtelen merre terjek ki a lo elol, de vegul is gond nelkul megoldodott :) Azota joban vagyuk ezzel a nagy fekete loval, mindig jon koszonni amikor a karamban van az erdeszhaznal.

Szoval szerintem baratkozz ossze a kobor kutyakkal es nem fognak tobbet megkergetni :)

2022. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!