Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sírhat a kutyám?

Miért sírhat a kutyám?

Figyelt kérdés
Hosszabb idokozonkent szokott a kis cavalier spanielem sirni. Egyertelmuen vmi fele fajdalom miatt. Szivbeteg kutyakent szuletett es csipoficama is van. (Most februarban lesz 3 eves) Gondoltam ezek miatt lehet, de ilyenkor etvagytalansaga is van. Ma is elojott es gyengen masziroztam neki a hasat es kis meleget is tettem ra. Vkinek a kutyajaval tortent mar hasonlo? Vkinek van tapasztalata ebben, mi okozhatja ezt?

2022. febr. 6. 10:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A szívbetegséget milyen módon állapították meg? Milyen szívbeteg, mert sokféle van? Mit jelent a csípőficam? Milyen elváltozása van? Röntgen volt?

A sírás fájdalmat jelez, Ha csípő gondja van, arra vannak megfelelő gyógyszerek, étrend kiegészítők, amik enyhíthetik a fájdalmat, megszüntethetik a gyulladást.

2022. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan nem viszik állatorvoshoz, ezért ne csodálkozz és ne sértődj meg, ha alapból ezt feltételezzük ebben az esetben is, hiszen nem írtad az állatorvost.
2022. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
13as negyhonaposan amikor elhoztuk, akkor volt farkaskorme amit elakart tavolitani az egyik orvos altatassal, viszont akkor jottek ra, hogy folyadek van a szive korul, es ha elaltatjak nagy esellyel nem ebred fel. Mondta az orvos anyukamnak (en nem voltam akkor ott) hogy cserelje ki sgy masik kutyara,mert par evet fog elni, de nyilvan nem tettuk
2022. febr. 6. 11:31
 14/24 A kérdező kommentje:
Eloszor beleirtam az allatorvost, de azt hittem azert fognak letamadni, higy rossz allatorvoshoz jarunk, ezert nem irtam bele. Ezek a valaszok rosszul esnek, mert aki ismer az tudja, higy mennyire torodom az allatokkal
2022. febr. 6. 11:33
 15/24 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, itt ne várj jóindulatot, az itteni kutyások nagy része embergyűlölő.
2022. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Akihez jártok elhiszem, hogy jó orvos és bíztok benne de ha csak videón látta azt amikor sír a kutyus akkor persze, hogy nem tud segíteni. Ki kéne vizsgálni. Te magad írtad, hogy fájdalma van, vigyétek be a rendelőbe, ha ott nem tudják diagnosztizálni a problémát vigyétek máshova - ez nem jelenti azt, hogy orvost váltasz csak egy speciális problémával máshoz fordultok-


Többször előjön, rendszeresen van fájdalma, a kutya érdekében vigyétek be a rendelőbe / máshova.


Sajnos így nem lehet segíteni, te a kutyával vagy mégsem tudod mi a baja (nyilván nem is kell tudnod nem vagy orvos) de egy kérdés alapján mások akik se a kutyáról nem tudnak semmit, se arról, hogy tartjátok miféle választ tudnának adni.


A hogy tartjátok alatt semmi rosszat nem értek, de pl. lehet egy adott étel után van rosszul.


Az, hogy van szívbetegsége és csípőficama, nem jelenti azt, hogy egyéb betegség ne jöhetne elő, muszáj kivizsgálni, bármi okozhatja.

2022. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg egy hozzáértő meglehet, hogy a szemével is van valami marha nem a nyüszítésre írtad, hogy sír.
2022. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"hogy folyadek van a szive korul"

Ennek kezelésére vannak lehetőségek.

Azóta volt-e pl szív ultrahang, hiszen eltelt 3 év.

A csípőficam nem egy elfogadott megnevezés kutyáknál. Az elváltozást röntgennel vizsgálják.

Volt-e röntgen a csípőjéről?

Nem vonom kétségbe az orvosotok tudását, de a fentebb felsoroltak bevett dolgok az állatorvoslásban.

Még a legelőrehaladottabb csípő, ízület elváltozásoknál is vann lehetőség a gyógyszeres gyulladás csökkentésre és a fájdalom csillapítására.

2022. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Kedves 16os, ritkan szokott neki ez a nyuszites elojjonni, es rovid idore. Ugye amikor a videot mutattam az orvosnak szemelyesen akkor megvizsgalta, es ekkor mondta, higy a csipoficam okozhatja. ( meg a koldokservere is gyanuskostunk, de az elvileg nem okoz neki fajdalmat) de most nemsokara kell vinni ellenorzesre a szive vegett, es akkor meg beszelek az orvossal
2022. febr. 6. 13:42
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

16. vagyok. Az a baj benne van a feltételes mód, hogy a csipőficam okozhatja, vagyis nem biztos.


Beszélj vele, valamit biztos lehet tenni, amint megvan mi okozza.


Amikor előjön a nyüszítés jegyezz fel mindent mit evett, mennyit mozgott előttr és dátum szerint is mikor volt rosszul, hátha találtok az orvossal közösen valami összefüggést.

2022. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!