Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta bírja az...

Melyik kutyafajta bírja az egyedüllétet legjobban?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát kertes házba, de korán reggeltől estig szoktam dolgozni, és egyedül lakom. Ezt egy kölykök kutya, hogy viselné? Kaukázusira gondolomtam, az talán bírná. Vagy ne tartsak kulyát.
2022. febr. 7. 18:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kölyök
2022. febr. 7. 18:51
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
plüss
2022. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kutyát (kulyát) 😀
2022. febr. 7. 18:53
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Itt ez a videó egész igényes jól összefoglalja ezeket a fajtákat:

[link]

2022. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Hétvégén legalább mennétek túrázni vagy egyáltalán nem tervezel vele foglalkozni?


Rengeteg kutyát tartanak amúgy így sajnos, kb kerti biodíszletként, szerintem nem a legboldogabb élet...

Viszont szintén rengeteg kutya éli le az életét egy menhelyi kennelben és véleményem szerint nekik még egy udvar is hatalmas előrelépés lenne. A helyedben, ha nagyon akarnék kutyát, én elmennék egy menhelyre/gyepire és kihoznám azt/azokat, akik több éve bent vannak.

2022. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

5

Az udvara sok foglalkozással a legjobb élet! Ha eleget foglalkoznak vele lehet kint. A kérdésed rendkívül provokatív be is jelentettem.

2022. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

6: Igen, sőtt, szerintem már, ha sokat van foglalkozva egy kutyával, az egy szuper élet, de a kérdező elég érthetően leírta, hogy NEM akar vele foglalkozni a munkanapokon, a hétvégékről meg nem nyilatkozott...


A kerti biodísz számomra azt jelenti, hogy a kertben van és nincs vele érdemben foglalkozva. Nem tudom, hogy melyik része nem jött át a válaszomnak...


A legjobb élet szerintem a kertesház, kutyaajtó, sok és változatos foglalkozás és legalább heti rendszerességgel jól szocializált fajtársakkal találkozás, közös játék vagy séta.

2022. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen korulmenyek koze nem vallalnek be kutyat, felnottet sem.

Az egy dolog, hogy reggeltol estig egyedul van, de 12 vagy nem tudom hany ora tavollet utan neked meg lenne kedved a kutyaval foglalkozni? Mert az ugy nem mukodik, hogy kicseszed a kertbe, aztan lesz valami. Lesz valami, szokni, ugatni es rombolni fog. Kolykot pedig nem teszunk ki egy darabig meg, foleg telen, de nyaron se nagyon.

Dolgoztam en is napi 12-14 orat vendeglatasban, hat szarni se volt kedvem, nemhogy akkor meg egy kutyaval foglalkozni, egyszeruen nem fert bele, akkoriban nem is volt.

2022. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6. Miért provokatív a kérdésem? Nem annak szántam. Hétvégén szinte egész nap otthon lennék, sétálni is eltudnánk menni a Mecsekre, szomszéd nénivel is tudna cimbizni, meg az öt macskájával.

Nem tartok kutyát, lebeszéltetek róla, kölyök kutya biztos nehezen viselné

2022. febr. 7. 19:44
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

Heti egy seta+ a szomszed neni par kedves szava edeskeves egy kutyanak. Nem csak kolyok, de egy felnott kutyanak sem optimalis.

Esetleg egy 10+ eves menhelyinek eleg lenne, azonban oregecske kutyakat szinten nem feltetlenul jo csak kint tartani telen, nem birjak mar ugy.

2022. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!