Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának lehet adni aszkorbi...

A kutyának lehet adni aszkorbinsavat?

Figyelt kérdés
Kiderült,hogy a kutyámnak daganata van ráadásul áttétes.Azt mondta az orvos ki operálhatja de mivel több is van így semmi értelme pláne,hogy áttétes,de azt mondta van egy olyan kezelés,hogy rákos betegeknél is szokták alkalmazni a nagy dózisú c vitamint,na most ugye aszkorbin sav az is c vitamin és nagy dózisban fogyasztható,de kérdés állatoknál is alkalmazható e?

2022. febr. 10. 22:41
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

19/


Ez a kutya pont olyan élénk mint régebben is volt.

2022. febr. 11. 19:37
 22/34 A kérdező kommentje:

20/


Az itteni orvosnak nincs röntgene csak kézzel történt a vizsgálat tapogatással.

2022. febr. 11. 19:38
 23/34 anonim ***** válasza:
71%
Akkor "röntgenkeze" van. Nem ártana csináltatni valahol egy ultrahangos vizsgálatot.
2022. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%
Tenyleg kezzel tapogatva allapitotta meg a doki hogy attetes a daganat? Pfubaszki... Ilyen letezik a 21.szazadban?🤔😔
2022. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
76%
Jó ég. Akkor először is menj el a kutyával egy normális rendelőbe vagy állatkórházba, ahol tisztességesen kivizsgálják, labortól kezdve a képalkotó vizsgálatokig. Tapogatással nem lehet ilyesmit megállapítani.
2022. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
77%

Ez valamennyire jó hír, hogy így állapította meg a doki,hogy daganata van.


Esélyes, hogy nincs is áttétes daganata,ugyanis azt így nem lehet megállapítani. Vidd el felszerelt rendelőbe ahol kivizsgálják, ha nincs a környéken utazzatok. Gyógyításhoz szükséges a pontos diagnózis.

2022. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

24/


Pedig rengetegen járnak hozzá még távolról is.Régen volt itt egy nagyon jó orvos de az már nagyon régen elment innen.

2022. febr. 12. 13:09
 28/34 A kérdező kommentje:
Találtam aránylag a közelben egy jól felszerelt rendelőt a legközelebbi nagyvárosban szóval hétfőn felhívom
2022. febr. 12. 18:57
 29/34 anonim ***** válasza:
68%
Értesíts majd minket, mire jutottatok a kutyussal?
2022. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Ma megműtötték a kutyámat,én végig kint ültem a váróban féltem nagyon bár még most sem vagyok nyugodt.Azt mondta az orvos nem a műtét alatt szokott kockázat lenni hanem az első pár napban azt mondta 100 ból 5 kutya utána lévő pár napban szokott meghalni pl agyvérzést kap ilyesmi,mondta mire figyeljek ha valamit úgy érzékelek azonnal menjek vissza.Azt mondta ma meg holnap lehet nem lesz étvágya de ha vagy 2 napig nem lesz az lehet baj is de ma este már evett is,virgonc kutya volt mindig is de én erőt látok benne most is meg a nézéséről is látszik,na meg mire észre vettem oda bandukolt az ajtóhoz is ahhoz pedig egy lépcsőfokot is fel kellett mennie.Lett neki szövettan is csináltatva az kb 3 hét mire eredménye lesz azt mondta az orvos,hogy volt egy sérve is szóval így még jó is a műtét meg még egy pici gumó maradt a másik oldalon de gondolom a szövettanból kiderül mi,hogy tovább mondta nem azért nem veszi ki mert lusta csak akkor túlfeszülne a seb és felszakadhatna.
2022. ápr. 26. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!