Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok ez egy kutyának?

Sok ez egy kutyának?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhász keverék kutyám, még egyelőre kölyök, így nem megyünk annyira rengeteget, de később azt tervezem, hogy minden pénteken sétálnánk egy 16 kilométert körülbelül. Azért ennyit, mert akkor másnap nem kell dolgozni és a férjem elé elsétálnánk, meg vissza. Ez körülbelül 16 km, de attól is függ, merre megyünk. Persze tudom majd látom mennyit fog bírni, de kíváncsi lennék szerintetek bírná e.
2022. febr. 16. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bírni fogja a sétát, ha fokozatosan szoktatod hozzá ekkora távhoz.
2022. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bírni fogja,de csak azután szabad,hogy felnőtt és fokozatosan kell hozzá szoktatni,nem hirtelen bele vágni.Így nem mennek tönkre az ízületei.

Ha bírni fogja a 16km-t akkor tudod vinni,ha nem igazán "sétálós" kutya akkor másféle mozgást fog igényelni.

2022. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bírni fogja, de fokozatosan kell emelni a távot, illetve ha hosszabb ideig nem mennétek mégse ennyit, akkor is fokozatosan kell visszaszokni. Pl. ott van az én kutyám, a pandémia előtt kirándultunk 10-20-30km-t is, most nem lett a pandémai miatt több időm, ugyanúgy be kellett járnom, plusz mindketten lesérültünk külön-külön, emiatt kevesebbet mentünk, most 5km-nél lefekszik, hogy elég volt, és pihenjünk egy kicsit. Még nem idős. Szóval mi is fokozatosan szokunk vissza, mert elengedtük magunkat, és nem megy sok egyszerre. A kölyöknél még azért is kell figyelni, hogy ne ártson a testi fejlődésének a túlterhelés, mert egy életre kárt okozhat, ha nem figyeltek.
2022. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fokozatosan simán, mi egy kicsivel többet is szoktunk, imádni fogja. Nem tudom mennyire kölyök még, de úgyis a fokozatosság számít. Jó olvasni, hogy vannak még gazdik, akik hajlandók lemozgatni az ebet. :)
2022. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!