Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, de rövid szőrű...

Kerze kérdése:

Nagytestű, de rövid szőrű kutya kinti tartása?

Figyelt kérdés

Miért mondják hogy rövid szőrű de nagy testű pl. dobermann, német dog

Nem lehet kint tartani? Természetesen megfelelő méretű jól szigetelt kutyaházzal.


A tenyésztők (akik mindenkinél jobban ismerik a fajtát) is kint, kennelben tartják ezeket a kutyákat, nem pedig bent alszik a 10 kutya a kanapén.


Hogy is van ez?

Elvileg a tenyésztőnél jó dolguk van a kutyáknak. (Nem szaporítónál)



2022. febr. 24. 17:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
És az miért jó, ha szegény kutya egész nap bent fagyoskodik az ólban? Akkor már inkább legyen bent a családdal, nagyobb mozgástérrel.
2022. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled.

Állatorvos miért mondja, hogy nem jó a kinti-benti tartás, mert nem alakul ki az a szőrzet, ami ahhoz kell hogy bírja a hideget.


Francia bulldog tenyésztő is azt mondja hogy nagyon jól érzik magukat kint:

https://www.youtube.com/watch?v=gLoMa1hMJQg


állatorvos:

https://www.youtube.com/watch?v=K1ZEFS2gvWo

2022. febr. 24. 17:36
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Rövidszőrű fajtáknál nem alakul ki olyan szőrréteg, ez a hosszúszőrűekre igaz. Láttál már vastag dús szőrű vizslát vagy dán dogot..?
2022. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nyílván kibírják, de attól még közel sem a legjobb nekik a kinti tartás.


Nekem a legfőbb kritikám a kinti tartással szemben, hogy a csóri kutyát teljesen kizárjuk az életterünkből és kb csak vegetál az udvaron egyedül. Az már eggyel jobb, ha legalább ketten-hárman vannak (ha jól kijönnek egymással). /A kutyatartás csúcsának meg biztos, hogy nem a tenyésztőket nevezném meg. Nyílvánvaló, hogy egy 10-es létszám felett már nem jut elég idő külön-külön a kutyákra... Ők inkább a szükséges rossz (bár azért rosssznak nevezni is túlzás), hogy testileg-szellemileg egészséges és szép kutyáink lehessenek./


Amúgy egyre több tenyésztőnél van fűtött rész(komplett ház, szoba vagy kutyaházak) a kutyák kifutójában.


A covid alatt suli mellett 3-4 napot kint dolgoztam és a leghidegebb napokat is dupla pulcsiban + sapkában toltam végig, egyáltalán nem fáztam, de emlékszem, hogy ezelőtt ilyen időben egy két órás séta után már szét voltam fagyva. A kutyák is hasonlóan hozzá tudnak szokni a hideghez szerintem (persze ésszerű határokon belül).

2022. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

150 kilós ember miért fagy meg ruha nélkül a minuszokban? Pontosan azért amiért az 50 kilós is. Nem a méret a lényeg.


Egész nap a kutyaólban lenni, hogy ne fagyjon meg, nagyon szuper lehet.

2022. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Ránéztem a pasira, nem megengedett színű bulldogokat tenyészt. Nincs több kérdésem.
2022. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

En pont leszarom mas mit csinal, de el nem tudtam volna kepzelni, hogy a vizslamat kizarjam telen. Iszonyatosan fazott, ruha nelkul pisilni se tudtam kirangatni! Most tacskom van, ugyanez a szitu. Nekem mondhat barki barmit, de allatkinzasnak tartom azt, ha valaki kizarja a kistestu es/vagy rovidszoru kutyajat, kutyahaz ide vagy oda.

Tessek olyan kutyat tartani, amelyik birja kint.

Ez annyira rohadt nehez?

2022. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
#7 az emberek többségét nem érdekli a kutya jóléte.
2022. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk német dogunk van és eszembe nem jutna kizárni. Kinti sétát ruha nélkül max. Fél órát bír, utána már reszket. Vékony bundája van + az izületei is gyengék, kinti körülmények között 4-5 évesen elpusztulna. Benti tartással megélheti a 8-10 évet.
2022. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem kinti kutya,azért a nemes egyszerű indokért.

Rövid a szőrük pont úgy fáznak ahogy te fáznál kint.Hiába van rajta szőr az kb semmit nem véd számukra főleg nem egy -10 fokos időben.És nem gondolod,hogy egész nap bent akarnak kuksolni egy kutya házban vagy ólban egyedül..


Ezek gazda centrikus kutyák,nekik a gazdájuk mellett a helyük és odabent,nem kint a hidegben.



Rengeteg ízületi problémát okoz számukra,hogy sokan sz*rnak bele az egészbe és mindenkitől azthiszik jobban tudják mi jó a kutyának és kiteszik.Mert hogy a Karcsi kutyája is milyen jól el van kint,hát akkor a tiéd miért ne lenne,nem?

Aztán majd együtt rohantok orvoshoz az évek alatt tönkre ment ízületek miatt,fizetni a havonta kb 10.000ft-os gyógyszer és vitamin adagját senki nem fogja,me' minek,jól van az úgy.


Meg kell érteni: vannak kinti tartásra való és alkalmas kutyák és vannak amelyek soha nem voltak azok és soha nem is lesznek.

Nem minden szőr kérdése,egy goldent se b*szhatsz ki a kertbe csak úgy.Mert neki meg a jelleme nem tolerálja ezt,neki is gazdára van szüksége,folyamatos közelségre,nem egy fűtött ólra.


Ha kinti kutyát szeretnél akkor nincs annyi lehetőséged ez tény,és nincs is feltétlenül olyan típusú kutya belőle ami neked tetszik.

De ha pl Bull típusú tetszik akkor tudomásul kell venni,hogy a bull típusú se kintre való.Mert nem és pont.Nincs ezen mit túl magyarázni és keresni a "..DE" érveket.

2022. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!