Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek a kistestű...

Mivel etetitek a kistestű kutyátokat és mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Hány kg pontosan a kutya?

2022. febr. 25. 20:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Azzal etetsz amivel akarsz,és ami jó a kutyáidnak.🤷🏼‍♀️

Én nem barfoznék,nekem nem rág a kutya.Mindent egyben lenyel amit tud,ha nem tudja egyben lenyelni letör egy darabot és azt eszi meg egyben.Idiótája,nem fogom mindig figyelni,hogy ne fulladjon meg,már próbáltam leszoktatni róla,de habzsolás gátló se megy semmire,ha nyers húst és csontot teszel elé,amit viszont egyben elvesz rágni.


Plusz,talán épp most fogok szülni menni (remélem,órák óta fáj.túl akarok lenni rajta. 🥲) ha hagynom kell valakire a kutyát akkor egyszerűbb annyit mondani,hogy mérjen ki X mennyiséget a konyha pulton a kis mérlegen.


De nyílván az egyik legegészségesebb a kutyáknak a barf,ez vitathatatlan :)

2022. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#12

Gratulálok, könnyű szülést neked és sok boldogságot a babával! :)


Én a barfshop oldalon találtam olyan menüket, amiben már minden benne van, ledarált csontos hús, belsőségek stb, könnyű megrágni és nem kell külön-külön összeválogatni az étrendet. Úgy én sem csinálnám, túl nagy macera lenne.

2022. febr. 26. 06:25
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

#1, nem számoltad el? 9 kg a kutya és 60 kg eszik?

Nekem 15 kilós a kutyám és max 50 kg tápot eszik. Ha nektek tényleg ennyi, és tényleg Brit Careből akkor valami emésztési gondja lehet. Vagy durván kövér. Nagyon sok.

2022. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
61%

Az én kutyám is BARFos.

De az elején nem ajánlott menüvel etetni, mert azokban több minden van pl több féle hús/belsőség/zöldség amire még az elején nincs szükség mert sok lehet a kutya gyomrának és hasmenés lesz a vége.


Lépj be ide és olvasd el a start fájlt: [link]

2022. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#14 hoppsz, már megrendeltem a menüt😅Igazából ő most is ilyen hús-köret-zöldségek-gyümik kombót eszik, szóval annyira nem lesz új neki, csak az, hogy nyers és nem főtt. Ha fokozatosan, tehát először mondjuk 80-20 arányban adom és így szépen egyre nagyobb arányban állok át, azt bírni fogja?
2022. febr. 26. 09:57
 16/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
57%
Főttről/tápról nyersen hirtelen kell váltani ami azt jelenti hogy egy koplalónap vagy min 1 etetés kimarad és következőre már mehet csak a nyers. Amúgy nem baj ha megrendelted a menüt eláll az a fagyasztóban. Az elején a könnyen emészthető húsok és csontok kellenek (mert a nyershez erős gyomorsav kell, a főtt/táphoz meg gyenge is elég) pl csirke (nyak,mellcsont,és combfilé) vagy allergia esetén nyúl.
2022. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
55%
Főttről/tápról nyersre*
2022. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tanácsot :)
2022. febr. 26. 13:36
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kicsi 8kg-os és egy nagy 80kg-os kutyám.

A kicsi már csak konzervet eszik (Rocco) így havonta 4-5ezer Ft-ra jön ki.

A nagy szárazat kap, de keverek hozzá konzerver is (Brit Premium) havonta kb. 20ezer Ft.

2022. febr. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem a menü lesz a probléma, hanem hogy mennyire terheli a gyomrot, ami benne van. Első körben nem szoktak se belsőséget, se vöröshúst adni... viszont az érzékenyebb gyomrú kutyáknak összeállított nyuszis vagy baris menü jó lehet, ja éppen azt rendeltél.


Az átálláshoz ajánlott étrend kiegészítőt használni: Symbiopet (probiotikum) vagy Happy Tummy (gyógynövénykeverék).



Hogy a kérdésre is válaszoljak: még csak kutyám sincs. Hidegen sajtolt tápot választottam neki, ami neked is érdekes lehet, mert nincs többször 120+ °C-ra melegítve a gyártási folyamat során, így jobban megőrzi a természetes összetevőit a táp. (Lukullust rendeltem, tippre 15 kg lehet a szentem és ha jól számolom 7000Ft/hó körül jövünk majd ki belőle.)

2022. febr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!