Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 12 kilós kutya ehet...

Egy 12 kilós kutya ehet "rendszeresen" farhátot?

Figyelt kérdés

12 kilós tacskó jellegű, keverék kutyám van.

Ivartalanított és nagyon szeret enni, mindent megeszik ami alkalmas emberi fogyasztásra is (főve a zöldségeket is)

Csak este szoktam neki enni adni, napközben az idős szüleim foglalkoznak vele (egy telken van a házunk)

Ők etetik mindenfélével, nem tudom őket leszoktatni (azt hiszik, hogy nem tudom, és azt mondják hogy nem etetik, de tudom hogy igen).

Adnak neki maradékot is, bár ritkán van hogy a táljába beletszik, inkább csak úgy reggelinél és ebédnél dobálnak le neki ezt-azt.


Eddig száraztáppal meg konzerves kajával etettem, de nemrég adtam neki csirkefarhátat és annyira oda van érte, hogy a konzerves kaját már csak akkor eszi meg ha tényleg nagyon éhes.


Lehet neki farhátot adni rendszeresen?

Mondjuk heti 4-5x?

Illetve annak függvényében, hogy napközben "csipeget" mindenfélét, és a 12 kilójához mérten elég 2 darab farhát egy este?

Szerintem kicsit el van hízva, nem vészesen, de szokták mondani, hogy jó súlyban van.



2022. febr. 26. 19:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ami a farhátat illeti: azt napi rendszerességgel nem adnám. Elég kövérek\zsírosak szoktak lenni.
2022. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha van facebbokod, legyszi lepj be a Barf es prey alapelvek csoportba, ott rengeteg info van a nyers etetes hogyanjarol, mert nagyon nem mindegy mit eszik a kutya. Csak farhattol lehet pl. szorulasa, ha nem husos farhatrol van szo, mert sok a csont reszaranya, ami kemeny, szinte poros feher kakit eredmenyez.

Szuleidnek mondd, hogy a kutya a te felelosseged, a te penzedbol eteted (gondolom en), es ne hizlaljak konyhai maradekon. A tacsko amugy is hajlamos a gerincbetegsegekre, hat meg ha el van hizva... Beszelj veluk elsosorban felnott modjara, es gondold at a barf etetest. Tenyleg nem tesz jot ha osszevissza eszik a kutya, tapot, konzervet, maradekot, farhatat, stb.

2022. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%
Azt nem értem, hogy a francba tudtak egyáltalán fennmaradni a kutyák évezredeken át úgy, hogy nem drága prémiumtápokkal meg barffal etették őket...
2022. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
Úgy hogy felét éltek mint élhettek volna.
2022. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
sokáig emberek is felét élték :)
2022. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
79%

Akkor ennyi erővel az ősember is jó példa, az is túlélte valameddig.

Én úgy vagyok vele hogy akinek anyagilag nem fér bele a kutya normális etetése illetve sajnálja rá a pénzt "mert ez csak egy kutya, jó neki a maradék, meg örüljön hogy enni kap stb" annak nem kell kutya. Na meg a másik hogy az ember is jó esetben megnézi, megválogatja hogy mit eszik meg és nem minden sz@art válogatás nélkül.

2022. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A napi két farhát nagyon sok, ha közben még mindenféle lepottyanó falatot is kap. Az is baj, hogy ez a fajta hús, kb csak csont és háj, ezért hízlal és székrekedést is okozhat. Ezenfelül elég egyoldalú etetés, ha teheted, inkább adj neki egy jobb tápot, konzerv se kell.


Ha kövér a kutyád és még válogat is, miért nem veszed a jeleket, hogy talán fele annyi kajával is bővel jól lakik és miért keresel olyan dolgokat, ami annyira finom, hogy többet zabál belőle, mint ami kéne?

2022. febr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Régen is ettek mindent, de átlag 4-6 évet éltek. Fogyóeszköz volt.

NEM való főtt csont a kutyának, baromfi nyersen se. Szilánkosra törik és kivágja a beleit. Még a házikoszt hagyján, a fűszereket úgyse értik meg az ilye "gazdik". De csontot kizárt. Etesd normálisan a kutyát, ha már kellett egy bioriasztónak.

2022. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!