Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morogja meg (és ugrik)...

Miért morogja meg (és ugrik) a kutyám utóbbi időben az összes idegen férfit?

Figyelt kérdés

Mentett kutya, közel 5 évesen került ide ramaty állapotban. Kvázi szobabútor volt, nem érdekelte itthon és kint se semmi. Ennek immár 3 éve. Betyár kutya lett belőle, kb 6 hónapja már izgatottan fut a madarak után (mindig pórázon viszem, nem elengedős, nem jön vissza, és haza sem találna). Kb másfél hete kezdődött, egyik eseménytelen napról a másikra, hogy megmorogta, aztán nekiugrott a mellettünk elhaladó párból a férfi felé. Öt perccel később egy egyedül sétáló férfival ugyanez. Azóta kerülök a férfiakat séta közben. Ma reggel, elhaladt mellettünk egy, eljátssza ugyanezt. Nőkkel, lányokkal és úgy általánosan a gyerekekkel (nemtől független) semmi baja. Baj nem lett, mindig időben reagáltam, sőt akinek először nekiment, nagyon lazán vette, nevetett is a dolgon a párjával, hogy nem kedveli.


Apukámmal nincs gondja, sőt ahogy nézem, a már meglévő ismerős férfiakkal sincs (lakik egy részeges gyökér a házban, őt sem morogja meg, pedig kérdezés nélkül kezdi simogatni). Nem érte semmi rossz, tényleg egyik napról a másikra lett ez így. Ötletem sincs, miért csinálja. Előtte soha, se részeg embert, se hajléktalant nem morgott, ugatott vagy akart nekimenni. Sőt mi több, macskaként dörgölődött, akihez engedtem. Nem ingerelték, se engem, hogy pl: megvédeni akart ---- mitől is akarna?!


2022. febr. 28. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Kertes ház vagy bérház? Olyan, mint amikor egy helyen megjelenik több másik állat és ösztönösen védeni akarja a területét.
2022. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Téglalakás.
2022. febr. 28. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:
21%

Nem tekint fonoknek. Nem erzi biztonsagban veled magat emiatt.


Ahhoz ,h fonoknek tekintsen ,megvannak a bevalt ritusok,viselkedesmintak: neked kell minden helyzetben a kockazatviselo felnek lenni:


Eloszor enni. Eloszor benezni a sarkon,utana johet a kutya stb. Gondold vegig.

2022. márc. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!