Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetemistaként melyik kutyafa...

Egyetemistaként melyik kutyafajta a legjobb választás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még nem volt saját kutyusom.

9 éves voltam, mikor lett egy családi golden retrieverünk, ő 3 éve pusztult el sajnos. Tudom, hogy nagy felelősség egy kutya, de szeretnék egy sajátot már nagyon.

A következő fajták tetszenek, de ha bárki tud hasonlót ajánlani, ami kevésbé ismert, népszerű, annak is örülök!

Bichon frisé, pomerániai törpespicc, máltai selyemkutya, coton de tulear.


Mindenképpen kisebb kutyát szeretnék, ha úgy tetszik, "ölebet".


2022. márc. 5. 18:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Sok időd lesz rá?Csak mert nem minden fajta kutya bírja,illetve szereti az egyedül létet
2022. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
32%

"Egyetemistaként melyik kutyafajta a legjobb választás?"

Amelyik naponta 3-szor leviszi magát megsétáltatni.

2022. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
28%
Egyik sem. Hacsak nem valami büfé szak ÉS a suli mellett laktok.
2022. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
50%

Úgy számolj, hogy reggel munka/suli előtt legalább 1 órát kell vele játszani, mozogni, sétálni. Délután, este még 2-3 óra foglalkozás. Hétvégente kutyasuli (fontos a szocializálás). Minőségi táplálékkal egy ilyen kicsi kutya havi költségei is lehetnek 30 ezer körül. Oltások az elején 40-50 ezerre jönnek ki, utána évente 10 ezer körül. Ivartalaníttatás kan esetében 20, szuka esetében 30-40 ezer. Élősködők elleni védelem havonta kb. 3 ezer. Minden nap fésülni is kell, ha hosszúszőrű, és havonta kozmetikushoz vinni (ha nem is nyírásra, de igazítás és karomvágás kell). Felszerelések az elején nekem 50-60 ezer körül voltak: fésű, játékok, szobakennel, fekhely, tálak, póráz, hám stb.


Ha úgy érzed, hogy ez neked mind belefér anyagilag és idődet tekintve is, vizsgaidőszak alatt is biztosítani tudsz neki napi legalább 4 óra foglalkozást, beleértve sétát is, akkor bármelyik fajta jó lehet, amelyik csak tetszik.

2022. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Még 3 évig biztosan egyetemista leszek. Így több a szabadidőm. Előadásokra nem nagyon járok be (főleg hogy a legtöbb online van még). Szemináriumokra, gyakorlatokra igen. De azokat sem egy napra teszem. Hanem most pl. úgy van az órarendem, hogy kedden vagyok bent 2-től fél 4-ig, utána 5-től fél 7-ig. Szerdán 11-től fél 1-ig, majd csütörtökön 4-től fél 6-ig. Az előző félévem is hasonló volt, két tárgyat teszek maximum egy napra, hogy mindre tudjak tanulni, készülni rendesen.


Később majd a szüleim cégénél fogok valószínűleg elhelyezkedni. Most aki van ott gyakornoklány szeptember óta, karácsonyra kutyát kapott a párjától. Heti 3-4 nap viszi magával be az irodába, nincs belőle gond. Én is hasonlóan szeretném majd. De ez még nagyon a jövő zenéje.

2022. márc. 5. 19:06
 6/35 anonim ***** válasza:
36%
#4 es.🤦😅😅
2022. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
#5 ha van elég időd pénzed rá, akkor hajrá :D Mi nem tudunk helyetted fajtát választani, milyet szeretnél, nyugisat vagy aktívabbat? Mi a terv vele, akarsz mondjuk agilityre járni, tanulékony legyen, vagy inkább csak “szobadísz” lenne?
2022. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Igazából én kicsit itthonülős típus vagyok. Szóval jobban örülnék egy kevésbé aktív kutyusnak, mármint nyilván foglalkoznék vele, vinném sétálni, fárasztanám. De túrázni nem indulnék el vele, ahogy a hétvégi agility sem lenne álmaim programja... Ettől függetlenül lenne emberek között bőven, de nem igazán vagyok a természet gyermeke, aki minden idején a szabadban töltené.
2022. márc. 5. 19:16
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem hangzik rosszul!Simán bele fér egy kutya.Na meg azért nincs olyan kutya,amelyik ne lenne egyedül.Nyilván nem 13 órát,de pár óra bele fér!Azt ő végig alussza úgy is.DE!Még mindig azt mondom,hogy ha olvasol jellemzés egy fajtárol és azt írják nem bírja az egyedül létet,akkor ne azt válaszd,mert ki raknak a lakásból.Ugyanis végig fogja vonyítani azt az időt amíg nem vagy otthon.Egyes voltam.
2022. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
54%
Gondoltál a kutyán kívül más társállatra? Pl. Cica, degu?!
2022. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!