Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki már hordja a kutyáját...

Aki már hordja a kutyáját kutyasuliba,milyen eredményeket ért el?

Figyelt kérdés
Most kezdtük és kíváncsi lennék érdemes e vinni?És hogy mennyi idő után van javulás/változás?

2022. márc. 5. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Én oda szocializáció miatt hordom. Minden mást amúgy otthon meg tudok neki tanítani. Olyanok tanulhatnak ott új dolgokat, akiknek nincs kutyás tapasztalata.
2022. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ja és ne azt várd tőle, hogy abban a heti 1 órában majd megnevelik a kutyádat. Neked kell nevelni otthon, minden nap. Ott max. tippeket tudnak adni, hogy mit hogy csinálj.
2022. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen,igen.Ezzel tisztában vagyok. :)) Igazábol neki is fontos hogy találkozzon más kutyákkal is.Köszi.
2022. márc. 5. 19:21
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Olyan szempontból nagyon hasznos. Az enyém eleinte nagyon félénk volt, most meg már játszik, szaladgál, bunyózik a többi kutyával.
2022. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Jól nevelt, tud kultúráltan viselkedni.
2022. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Suliban legfőképp téged tanítanak, hogyan reagálj a kutyád jelzéseire + a kutya is szocializálódik.


Csak az első kutyámmal jártam hagyományos engedelmes oktatásra és mellette rengeteget gyakoroltam itthon. Nem igazán értem, hogy milyen eredményekre gondolsz, mielőtt elmentünk majd kitépte a kezem a helyéről, úgy húzta a pórázt és ment volna balhézni a kerítés mögötti kutyákkal, két év múlva meg a szájában hozta a pórázát, rá sem nézett más kutyákra és a vadak után sem futott el. Ez viszont csak kis részben a suli érdeme, rengeteget olvastam a különböző kutyanevelési módszerekről és minden nap tudatosan gyakoroltam vele. Kb fél évig jártunk csak engedelmes oktatásra és szép lassan áttértünk az agilityre, ahol nagyon ügyes volt és az egyik polc teteje csak az ő érmeivel és kupáival van tele...


Mindenképp érdemes suliba vinni a kutyákat, a javulás meg nagyon függ a kutya jellemétől és a gazdi képességeitől, hogy mennyit gyakorol otthon és hogy mennyire tud időben, a megfelelő módszerrel korrigálni.

2022. márc. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

3 hónapos korától jártam vele oviba, aztán suliba. Most 2 éves.


Eredmények: BH vizsgát tettünk 16 hónapos korában. Jól szocializált, kézben tartható, engedelmes kutyus.

2022. márc. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :))

#6 pl.ilyen fejlődésre gondoltam,mint amit leírtál.Az enyém 5 honapos és nem bírjuk leszoktatni a harapdálásról.Kék zöld már mindenki a családban.😅Egyszer voltunk ,ugye most kezdtük,de már egy csomo uj dologra rá ébresztett minket a csaj,hogy rosszul csináljuk.Akkor folytatjuk és meglátjuk. :)

2022. márc. 6. 07:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nekem is 5 hónapos a kutyám, de ő már hetek óta nem harapdál. Akkor valamit tényleg rosszul csináltok. Én úgy szoktattam le, hogy rászóltam erélyesen és nem játszottam vele tovább, vagy bezártam a helyére. Ha pedig szépen játszott, nem harapott, akkor dicsérgettem, simiztem.
2022. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen,valamit rosszul csinálunk.És nagyon idegesítő,mert olyanokat harap néha.Én is úgy szoktam,hogy nem figyelek rá olyankor.Vagy azt csináltam,(mint útólag kiderült nem jól),hogy mikor harapott,és nem akart leállni,mindig mondtam neki,hogy gyere adok valamit,erre abba hagyta.A kutyasuliba a csaj erre azt mondta,hogy nem volt jó ötlet,mert olyan mintha a harapdálásért jutalmaztam volna meg!🤦🤷🙄Na igen ezt el@asztuk.
2022. márc. 7. 17:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!