Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért morog rám vagy kap oda a...

Mért morog rám vagy kap oda a kutya, ha felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
Sok olyan kutyát láttam már ami így viselkedik a gazdájával. 15 éves keverék kutyám viszont a 15 éve alatt egyszer nem morgott rám. Még az sem érdekelte, ha elvettem a kajáját miközben már ette, megvárta míg visszaadtam neki. Ha evés közben simogattam az meg főleg nem érdekelte, sőt még a farkát is elkezdte csóválni szóval inkább még örült neki. Eszébe sem jutott, hogy megharapjon miatta. Az ilyen morgós és saját gazdáját megharapni képes kutyák nem bíznak a gazdájukban? Nem szeretik őket? Ők lennének azok a kutyák, amikben soha nem szabad megbízni?
2010. szept. 12. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kiskoruktól szoktatni kell őket, hogy ne morogjanak. El kell venni a kaját, és vissza kell tenni. Csak akkor szabad nekik engedni, hogy egyenek amikor a gazdájuk azt mondja. Ez azért fontos, hogy ha meg akarja egy idegen mérgezni, akkor ne egye meg a mérgezett kaját.
2010. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Mert azt hiszi hogy megakarod enni a kajáját.
2010. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

neveletlen.. a kutyád, ennyi

meg kell tanulnia, hogy az ételt csak tőled fogadhatja el, de TE bármikor, ha úgy döntesz elveheted tőle!

TE vagy a falkavezér, akifele mindenféle morgás, vicsorgás és kapkodás, TILOS!

addig fegyelmezed, míg meg nem tanulja!

2010. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen morgós kutyák nem tekintik a gazdit falkavezérnek.Szerintem nevelés kérdése.
2010. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
Kuyta érzékei evés közben kikapcsolnak! Nevelheted akkor is morogni fog. Az ösztönök miatt ugyebár.
2010. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
10%
Ösztönösen védi a kajáját... Nem kell simogatni mikor eszik, mert akkor azt hiszi, hogy elveszed ami az övé... Nem ajánlom, hogy elvedd előle a kajáját, ha nem akarod hogy megharapjon... Inkább az evés után símogasd...
2010. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam a kérdésnél nem az én kutyám akar megharapni, ő nagyon szelíd, ha simogatom annak még örül és ha a kaját elveszem tőle, akkor sem kap a kezem után. Csak úgy megkérdeztem, hogy vajon mi az oka, hogy bizonyos kutyafajták megtúrik a gazdájukat evés közben, mások pedig megakarják harapni.
2010. szept. 12. 21:07
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem bizonyos fajták tűik meg az embert ilyenkor hanem azok akik falkavezérként tisztelik a gazdát és meg vannak nevelve! Ilyen egyszerű! Ezt igenis meg lehet tanítani a kutyának. Neki a falka is ösztöne, és az is hogy a falkavezéré az elsőbbség.
2010. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
mert nem ő a falkavezér mert ha ő lenne akkor hozá szokna vagyis ez kutyáknál törvényszerű hogy a falkavezér a helyét,ételét,vagy bármimást akkor veszi el amikor csak kedve tartja!
2010. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor el kell érni a kutyáknál, hogy mi legyünk a falkavezérek és akkor egy életre tisztelni fog minket az az állat. Még mikor eszik akkor sem fogja zavarni ha piszkáljuk.
2010. szept. 12. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!