Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese. Rövid vagy...

Bichon Havanese. Rövid vagy hosszú?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Úgy érzem eljött a kiskutyám első kozmetikai látogatása.

Elég hosszú szőre van, és nem tudom ennek a fajta kutyusnak előnyös e a rövid szőr. Ti milyen hosszúságúra szoktátok nyíratni a szőrét? Tudnátok nekem fotón mutatni saját kutyust, hogy kinek milyen szőre van a kutyusának? Egyenlőre el se tudom képzelni milyen lenne rövid szőrrel, félek nehogy csúnyácskára sikerüljön.



2022. márc. 9. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok csomo van a szoreben, mert esetleg nem tudtad otthon szakszeruen apolni, akkor tokmindegy, rovidre lesz nyirva.

Szoval majd a kozmetikus elmondja a lehetosegeket :D

Egyebkent pedig majd megno, nem egy tartos allapot a rovid szor, nem kell tulgondolni szerintem.

Nyaron praktikusabb a rovid, telen a hosszabb. A kutya cuki igyis-ugyis.

2022. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia. Nem, halistennek semmi gond a szőrével, szokott pici csomók lenni a nyaka alatt de azokat könnyen ki tudom neki bontani. Igazából csak nagy.. Szeretném kicsit formásabbra nyíratni mert most jelenleg egy szőrgombóc már 😀

Csak nem tudom mennyire rövidre szokták vágni, nagyon rövidre is levágják vagy hagynak azért egy kis hosszúságot..

Illetve még egy kérdés foglalkoztat.

A fülében is van szőr, amit ha jól tudom szedni kéne neki. Most annak is eljön az ideje, de én még magam ilyet nem csináltam csak fültisztító folyadékkal tisztítottam a füleit. Esetleg van aki otthon maga csinálja a kutyájának? Mire kell figyelni? Hogy a legkönnyebb kiszedni neki? Vagy mi magunk meg se próbáljuk itthon a későbbiekben?

2022. márc. 9. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha naponta rendesen átfésülted akkor tudsz választani,hogy rövid vagy hosszú legyen-e,ha viszont csomós vagy filces (akár hajlatokban) akkor le fogja vágni neki amennyire kell.

Ha tudod is fésülni naponta továbbra is akkor én ízlés szerint hagynám hosszabbra a szőrt,mert úgy tény és való,hogy aranyosabbak.

Ha viszont nincs rá idő vagy nem nagyon akarod fésülni legyen rövid.

2022. márc. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5mm alá nem vágnak,ha nem indokolt.Ahogy Shih tzu-nak sem.:)
2022. márc. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne próbáld meg,úgyis kozmetikushoz viszed akinek megvannak az eszközei és tisztítói a fájdalom mentes szőr kiszedéshez.

Karmokat is felesleges otthon vágni,csak stressz a kutyának és rosszabbul fogja viselni a kozmetikusnál.


Mindent akkor érdemes otthon,ha valami oknál fogva nincs lehetőség kozmetikusra.Szemeket tisztítani,fésülni.Ezek a fontosak.

2022. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

A fulebol a szort pont, hogy otthon nem kene kivagni, nagyon veszelyes terep az. Kozmetikus megoldja :)

Egyebkent kerheted, hogy hagyja a szoret hosszabbra es vagjon neki valami fazont, azert a szinte kopasz es a szorgomboc kozott van atmenet, nyugi.

2022. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!