Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyánál hogyan...

Menhelyi kutyánál hogyan lehet megállapítani, hogy mennyire domináns más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyánk, májusban-júniusban szeretnénk egy új kutyát örökbefogadni. A kan kutyánk domináns, de egészséges mértékben, nem balhés, csak az ivaros és/vagy nagyon domináns kanokat nem kedveli. Egy nem domináns, ivartalan kannal nem lenne problémája. Az egyesület alapból ivartalanítva adja ki a felnőtt kutyákat, így ezzel nem is lesz gondunk. Kérdésem, hogy egy kutya dominancia szintjét honnan lehet megállapítani? Egy félénkebb kutya automatikusan kevésbé hajlamos a dominanciára is?

2022. márc. 9. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem neked kell megállapítani! Elmondod, hogy milyen kutyát szeretnél, és olyat fognak ajánlani, amelyik jól beilleszthető hozzátok.
2022. márc. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit én ismerek menhely, ott előzetesen kipróbálják, hogy kompatibilis e az adott kutya az otthonival, így ez kiderül helyszínen személyre szabottan.
2022. márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el többször a kutyáidat a kiválasztotthoz és sétáljatok, ott valamennyire látni fogod, hogy milyen a kutyus jelleme, hogy jönnének ki egymással.

A gondozókkal is beszélj, de közben tartsd szem előtt, hogy ők nem viselkedésszakértők, csak állatszerető emberek (pl én is önkénteskedem és néha én viszem körbe az érdeklődőket...).

Sok félős kutya egy igazi paraszt más kutyákkal, nem függ össze a két tulajdonság.

Kérj két hét próbaidőt, azalatt ki fog nyílni az új kutyó csipája és látni fogod, hogy mennyire van el a másik kettővel.

2022. márc. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

A dominancia jele kutyaknal:

- farka fennt van jarasnal

- felugral rad

-radteszi a tapancsat vagy fejet

- pisilesnel kapar

- a nezesebol is latszik!! Jobban tartja a szemkontaktot a dominans.

-fotozanal szember ul vagy all a kutya

-a mozgasa lassabb,hatarozottabb

Probal ramaszni szoszerint felulre kerulni a masik kutyavalnemtol fuggetlenul

Ez mind tapasztalat. En latom fotosorozatbol is a kutyan a dominanciat.

2022. márc. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Én elvittem a kutyámat is a látogatóra, csak így derülhet ki, hogy kompatibilisek-e.
2022. márc. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Én csak úgy fogadnék örökbe másik kutyát a meglévő mellé, hogy a meglévőt viszem, hogy találkozzanak. Eleve a már meglévő kutyám is örökbefogadott, előéletes, ő sem haverkodik bármilyen másik kutyával, így semmiképpen sem lepném meg olyan kutyával, akivel nem találkozott előtte.
2022. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
4-es, az én kutyám domináns az általad felsoroltak alapján, DE amikor örökbe fogadtam, nagyon félt mindentől, senki nem mondta volna akkor dominánsnak, szóval egy mentett kutyánál nem feltétlenül vannak meg ezek a tulajdonságok.
2022. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
#4 ekkora hülyeséget. Ezekből egyedül a “próbál rámászni a másik kutyára” dominancia jele. Az enyém izgalmában mindig bikázik, kapirgál kicsi kora óta, az ölembe mászik, rámül, mert szeret bújni, farka nyilván fent van járásnál, főleg mert neki a hátára kunkorodó farka van, ez az egészséges, behúzott farokkal kéne járkálnia szerinted? Felugrál mindenkire, mert örül nekik, ezt minden kutya így fejezi ki, de nyilván le kell erről nevelni, mert a vendégeket zavarhatja. Te kevered a dominanciát a kutyák szeretetnyelvével. Ők ugrálással, nyalogatással, rádüléssel fejezik ki a szeretetüket. Dominanciaproblémának más jelei vannak: morog rád, főleg a kajája körül, nem hallgat rád stb. Az enyém ilyeneket nem csinál, más kutyákkal szemben is a dominánsak elől inkább elszalad és csak a nyugisabb lánykutyákkal szeret játszani. Abszolút nem egy domináns kutya, mégis az általad felsoroltak közül szinte mindent csinál, szóval nem jól értelmezed a kutyák nyelvét.
2022. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!