Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés
nekem88 nevű felhasználó kérdése:

Kupíroztatni szeretném a kis dobermannom fülét, de az állatorvos szerint nem állna később sem fel neki, mivel túlzottan "lent hordja a fülét amit ránézésből megállapított. Volt valakinek hasonló esete, hogy ez valóban egy létező probléma?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fülvágás, dobermann, fül, kupírozás

aug. 29. 18:06  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
A kérdező kommentje:

Bővebben,

Üdv, Tudom sokan lefognak szólni, én megértem az ő szemszögüket is, de érdemi segítségre volna szükségem. Kupíroztatni szeretném a kis dobermannom fülét, de az állatorvos szerint nem állna később sem fel neki, mivel túlzottan "lent hordja a fülét amit ránézésből megállapított. Igazából nekem ez nem tűnik fel és kiváncsi lennék egy olyan ember véleményére akinek van/volt esetleg hasonló problémája, hogy ez valóban létező probléma-e?

# 1/21Időpont aug. 29. 18:08 Privát üzenet
Igen, az egy létező probléma, hogy kupíroztatni szeretnéd a fülét.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/21Időpont aug. 29. 18:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

[link]

# 3/21Időpont aug. 29. 18:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

[link]

# 4/21Időpont aug. 29. 18:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm kettes.De azt hiszem nem szeretnék most magyarázkodni ez ügyben.

# 5/21Időpont aug. 29. 18:16 Privát üzenet

Az, hogy áll-e a füle szerintem inkább attól függ, hogy kellően erős-e a porc hozzá. Sokáig kell kötözni nekik, mert elég hosszúra szokás hagyni, és a dobiknak vékony a füle, szóval rizikósabb. Szoktak adni a kölyköknek porcerősítőt is, és vigyázni kell, hogy ne törjön meg a füle.

A kép alapján nekem nem tűnik úgy, hogy túl lent lenne a füle, bár ahogy látom éppen hegyezi, figyel.

Ha az orvos nem vállalja ne erőltesd, legalábbis ne vele, inkább legyen lógó füle, mint rosszul vágott. Aranyos kutya egyébként, törzskönyves? Kékeket nem nagyon látni.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/21Időpont aug. 29. 18:17 Privát üzenet
A mi Bull Terrierünknek is ilyen volt, nem kötöztük meg semmi és most is szépen egyenesen áll :)

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/21Időpont aug. 29. 18:25 Privát üzenet
Én megkérdezném a tenyésztőt, hátha tud segíteni, biztos látott már elég fület 😃 amúgy gyönyörű kutya! A lényeg, hogy olyan dokit keress, akit ajánlanak jó szívvel, nagyon el tudják rontani egyes 'hentesek', láttam már nagyon pici fület is dobin.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/21Időpont aug. 29. 18:25 Privát üzenet
Annyira szép, miért kell csonkitani? A gyerekeket is átmuteted, hogy szebb legyen?

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/21Időpont aug. 29. 18:51 Privát üzenet
Tenyésztővel érdemes megbeszélni, még fiatal korban érdemes vágatni a fület. Nekem amstaffnál és cane corsonál vágtak fület, nagyon szép lett

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/21Időpont aug. 29. 19:12 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A macskának fülatka problémája van. Tapasztalatok?
Ugye nincs komoly baja?
Mi baja lehet a németjuhász kutyámnak?
Szerintetek normális ez? (Állatorvos probléma)
9 éves labrador kutyám, már egy hete semmi táplálékot nem fogad el. Vizet is keveset iszik. Nagyon rossz kedvű. Állatorvos szerint kullancs csípés okozza. Mi lehet még a...
Miért van egy kis pukli a pincsi kutyám szeme alatt?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!