Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Német vizslának aki fel éves és eléggé tanulatlan meg :)) Melyikat ajánlanátok?

2022. márc. 12. 14:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Először nyakörv utána hám
2022. márc. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 12. 14:59
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Általánosságban ha a kutya jól nevelt tök mindegy.


Kölyköknél, fiatal kutyáknál a nyakörv ajánlott, mivel azzal egyszerűbben irányítható a kutya, jobban kontrollálható ha húz vagy bármi, a hámban kényelmesen húznak. De ha már megbízhatóan sétál tulajdonképpen teljesen mindegy. Ha szeretnél válts hámra, de ha a nyakörv jobban bejön, akkor használd azt.

2022. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk azért azt is átgondolnám, hogy "én melyiket kedvelném jobban", hogy a nyakam áll fogva húzogassanak, vagy egy mellényke legyen rajtam.


Szerintem utóbbi.


2 kutyám van.


Történt extrém helyzet is, mikor a kutyám egy váratlanul, kerítés mögül ráförmedő másik ebtől úgy megrémült, hogy elemi erővel menekülésre fogta és ettől a hatalmas erőtől simán lecsúszott a fején át a nyakörv róla és elrohant.


Sokkot kaptam.


Úgyhogy még 1 érv a nyakörv ellen.

2022. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
8%
nyakamnál fogva húzogassanak
2022. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ha rosszul van beállítva kibújhat a nyakörvből. Ahogy a hámból is, ne becsüljük alá őket, ha ki akarnak bújni, és nincs jól beállítva, ki fognak
2022. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
tudnátok mutatni jó felé nyakorveket? milyen lenne az ideális, ami nem nyomja a gegejet, stb.
2022. márc. 12. 15:43
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

Mindegyik nyakörv nyomja a gégéjét.


A hám nem nyomja a gégéjét.

2022. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

A nyakorv az nyakorv, nem tudsz mit csinalni, a nyakan van, ez a lenyege.

Nekunk vastagabb textil nyakorvunk van, fressnapfban vettem, de a kutyam kistestu, nem tudom, hogy nagytestueknel mi lehet a jo. De egyebkent jol birja, mar 1 eve nyuzzuk, semmi baja.

2022. márc. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Láttam már gyerekkoromban azt, hogy a kutya kis erőfeszítéssel kibújt a hámból többször is. A gazda a végére már unta és kénytelen volt igen szorosra húzni, de ügyelt rá, hogy ne okozzon légzési gondot, vagy fájdalmat. Így előbb a nyakörv.


Ötös, te meg mehetsz a bánatba, éld ki a hülyeséged máshol!

2022. márc. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!