Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis-közepes testű kutyások!...

Kis-közepes testű kutyások! Nyakörvet vagy hámot használtok? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

Nekem 2 kistestű kutyám van: egy csivava és egy tacskó keverék. Hámot és nyakörvet is használok. Többnyire hámban sétálnak (kirándulásnál, közlekedésnél kizárólag hám), de 10-15 perces egészségügyi sétákon jobb szeretem a nyakörvet. Gyorsabb fel- és levenni. Olyankor úgyis csak a ház elé megyünk "pisiltetni".


Ti mit használtok? Melyiket szeretitek jobban? Milyen kutyátok van?



2022. febr. 18. 18:32
A kérdező szavazást indított:
Hám
Nyakörv
Mindkettő, változó
18 szavazat
 1/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Labrador keverékem van, és textil nyakörvet használunk fix textil pórázzal vagy flexivel felváltva.
2022. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Cooker spánielünk van,hámot használunk,márkához nem ragaszkodtunk eddig,keressük a legjobbat.
2022. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jack russelemet csak hámmal viszem ki a házból, a nyakörvekből ki tudja húzni a fejét, fojtót vagy félfojtót nem akarok rárakni. Amúgy nem egy neveletlen "vadállat", szépen sétál pórázon és földutakon szabadon van, nem megy vad után. A hámjait én varrtam és egy van a Colorfundogs-tól (ami jópár éve már megszűnt).


A 20 és 15 kg-os kutyáimat forgalmasabb helyeken nyakörvvel viszem, ha pedig túrázunk mindig van rajtuk hám is, változó, hogy melyikhez van csatolva a póráz. Csak akkor engedem őket szabadon, ha hám vagy láthatósági mellény van rajtuk, nekem az a kattanásom, hogy ha bármi történne, így legalább látják, hogy gazdás kutyák, akikkel foglalkoznak is és kevésbé sétálnának el mellettük.

2022. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biewer terrierem van, nyakörvet csak kutyasuliban adok rá, mert ott azt kell, amúgy mindig hámmal sétáltatom. Félek, hogy a nyakörvből kibújna.
2022. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű kutyám van (Shih tzu,Boston terrier) és mindkettő hámot kapott.Nagyon könnyen sérül a nyakuk ezért célszerű rajtuk a H hámot használni.

Viszont esztétikailag a nyakörv mutat jobban itthon néha azt adok rájuk akár 1-1 kép erejéig vagy vendégségbe.

2022. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Kistestű kutyám van, két tacsi, spicc es bordercollie keverek. Mindkettőre hamot hasznalunk, es szerintem az hatasosabb is. De ez az én véleményem.
2022. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biewer Terrier (3kg) - mindig nyakörvben sétáltatok.
2022. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!