Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős-e a menhely anyagilag,...

Felelős-e a menhely anyagilag, ha az általuk örökbe adott, állításuk szerint egészséges kutya mégis szívférges?

Figyelt kérdés

1 hónapja fogadtunk örökbe egy 5 éves németjuhász mix szuka kutyát, "féreghajtva, külső parazitáktól védve". Ma viszont pozitív lett a szívféreg tesztje, és a doki szerint kifejlett férgek is vannak benne, amelyeknek több, mint fél év kell, hogy kifejlődjenek (vagyis biztos nem nálunk szedte össze).

Felelősségre vonhatom-e a menhelyet ezért? Kérhetem-e, hogy legalább a költségekbe szálljanak be, ugyanis ez egyáltalán nem szerepelt se az anyagi se a "lelki" terveinkben.

Az, hogy visszaadjuk vagy elaltassuk a kutyát, egyáltalán nem opció, előteremtjük rá a pénzt valahogy, de most eléggé ki vagyok akadva rájuk.



2022. márc. 16. 21:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos jogilag nem tudom hogyan működik ez, ám mindenképpen érdemes felkeresned a menhelyet ezzel kapcsolatban.

Vigyél orvosi papírokat és ha még ennek ellenére is tagadnak akkor keresd fel az ő orvosukat, vajon mi a véleménye erről.

Legvégső esetben pedig hozd nyilvánosságra a sztorit

2022. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, mit írtatok alá a szerződésben. Én megkapirgálnám a dolgot a helyetekben.
2022. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
“Külső parazitáktól védve” de ez belső parazita.
2022. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
3. Valóban, de egy külső parazita, a szúnyog terjeszti...
2022. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp szembesíteném őket az orvostól kapott papírral.

Azért csak finoman, nehogy a végén még visszavegyék a kutyát az akaratod ellenére... Olvasni menhelyekről horrorsztorikat.

2022. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Én a menhelyi kutyámat chipezve, oltva (2 kombinált, 1 veszettség elleni) és féreghajtva fogadtam örökbe. Ez benne is van a szerződésben. Szívféreg tesztje nem volt, mi csináltattunk neki. Negatív lett, de pozitív eredmény is benne volt pakliban. Vannak rá hatásos, lassú kezelési módszerek. Az Eszkuláp Állatvédő Egyesület is ezt alkalmazza. Nem olyan komoly dolog, nem kell kétségbe esni.


Szívféreg tesztre szerintem csak a jobb menhelyeknél futja, nincs semmiféle szabályozás, hogy le kell tesztelniük a kutyát örökbefogadás előtt.

2022. márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk a letámadás és fenyegetőzés előtt inkább csak segítséget próbálnék kérni tőlük. Sajnos ez tipikus frusztrált, nem túl intelligens hozzáállás, hogy rögtön fenyegetőzünk, felelősségre vonunk stb. És utána megy a felháborodás, ha nem tárt karokkal fogadják az embert és hasonlóan frusztrált válasz érkezik.
2022. márc. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a szerződésben? Csináltak szívféreg tesztet?
2022. márc. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek!

7. Igen, teljesen jogos amit írsz, nyilván nem beszéltem még velük pont amiatt, mert full ideg voltam. Pár nap és megemésztem, de mivel azt mondták nekünk, hogy tesztelve volt szívféregre és negatív volt (januárban, ami biztos, hogy nem igaz), ezért szerintem jogos a felháborodásom.

8. Kértem tőlük a teszt eredményt, és akkor mondták, hogy nem ők tesztelték, hanem mivel vidéki menhelyről lett felhozva, az tesztelte aki elhozta őket. És elkérik tőle a tesztet nekem. Na ez sosem történt meg, ezért mentem a dokihoz, hogy akkor kifizetem csak tudjuk már biztosra, hogy mi van. A menhely amúgy annyira állította, hogy nem férges, hogy mondták is, hogy a milprazlolt el is kezdhetjük neki adni.

Teljesen más lenne a dolog ha azt mondták volna, srácok mielőtt bármit adtok neki, teszteljétek, mert nincs negatív eredmény a kezünkben. Akkor talán lelkileg is felkészültem volna rá.

A szerződésben ilyesmiről sajnos nincsen szó, inkább arról szól, hogyan bánjunk a kutyával meg a büntetőjogi felelősségünket írják..

Szóval nem akarom őket elküldeni a p*csába, csak szembesíteni őket, és segítséget kérni - amit úgy érzem, hogy "járna" mindezek után.

2022. márc. 17. 07:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj, hát mindenképp beszélj akkor velük, már csak azért is, mert lehet, hogy az a menhely, akitől Ti magatokhoz vettétek, teljesen vétlen.


Ez csak feltételezés, de nekem a sztoriból úgy jön le, hogy inkább a vidéki menhely sumákolt. Ök csináltak elvileg tesztet, simán lehet, hogy nem mondtak igazat. Mindenesetre kérdezz rá, normális hangnemben. :)

2022. márc. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!