Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kau, káj, kuvasz? Szuka vagy...

Kau, káj, kuvasz? Szuka vagy kan? Tényleg keveset esznek méretükhöz képest?

Figyelt kérdés

E három hasonló fajta közül, hasonló célokkal, melyiket ajánlanátok és miért? Tapasztalatokat kérhetek azoktól, akiknek van vagy volt valamelyik?

Úgy tudom, a kanok erősebbek, nagyobbak, ijesztőbbek, de a szukák temperamentumosabb, vehemensebb területvédők, illetve a gazdához jobban ragaszkodnak.

Az igaz, hogy mindegyik fajta nagyon egészséges, igénytelen, strapabíró, méretéhez képest kevés étel kell neki, mert régen ebbe nőttek bele, úgy tartották őket, ehhez alkalmazkodtak?


Előre is hálásan köszönöm, ha beszélsz nekem róluk.



2022. febr. 20. 19:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem tudok ezeket a dolgokat, nem valók neked. Ha csak olvasgatni szeretnél róluk, akkor akár ezen az oldalon is találsz egy rakás kérdést, nem kell emiatt még egy ugyanolyan kérdést kiírni.
2022. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

Inkább a komondort. Azzal járnál a legjobban és az is kihalófélben lévő hazai fajta. Mentsük azt, ami magyar.

https://www.youtube.com/watch?v=u9cF07Y0feE

https://www.youtube.com/watch?v=TEJALYwwIj4

https://www.youtube.com/watch?v=ec5u8c1sIrM

2022. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
A kaukázusinak 480g kell egy elfogadható tápból, vagyis 1 hónapra 15kg ami kb. 12.000 Ft.
2022. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
A középázsiainak 540g kell egy nap, vagyis 15 kg táp 27 napra elég.
2022. febr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
A kuvasznak 450g kell, szóval 15 kg táp kitart 1 hónapig.
2022. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Akik ezeket mondták legfeljebb parasztok akik amúgysem tudnak kutyát tartani.Moslékon nevelt max 4-5 évig élő kutyákkal..Nincs olyan,hogy egy kutya méretéhez képest keveset eszik.Mit gondolsz miből,milyen energiából marad talpon? Mitől lesz egészséges ha nem az ételtől? Mi fogja télen melegen tartani,ha nem a felszedett kisebb mennyiségű plusz súly?


Egy átlagos 40 kilós kutya X eledelből megeszik Y mennyiséget.Édes mindegy,hogy Kuvaszról vagy Rotiról van szó az adag amit kapniuk kell közel azonos.(ugye aktivitás is közbe jön ide,de kevesebbet enni nem fog az átlagnál.Az aktívabb kutya fog többet.)

Na most..tápot tekintve ez szerintem naponta fél kg mennyiség körül mozog.Nyersből szintén legalább napi fél kiló húst takar ez,főleg ha aktív a kutya.Nem farhátot,nem csirke nyakat,nem 100%-ig belsőséget.húst.

Nagy kutya sose fog keveset enni.Mert nagy testű.


A kanok a legtöbb fajtából nagyobbak,de hogy milyen személyiségük van azt nem a nemük határozza meg.Dominancia hajlam,nevelés,alap személyiség.

Egy szuka és egy kan is lehet pont ugyan olyan jó vagy rossz természetű.


Ha csak bio riasztónak kell hidd el,hogy olcsóbban megúszod a rendes riasztót és a kamera rendszert mint a normálisan tartott terület őrzőt.

2022. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
"Jelenleg Bengáli tigrisből több él a világon, mint magyar komondorból". Elég szomorú.
2022. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

#6:

Amit én láttam, annak alapján legalábbis a nagyobb méretű fajták között előfordulnak feltűnő különbségek.

Átlag, felnőtt komondor például közel sem eszik annyit, mint egy átlag, felnőtt nj.

2022. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Hát nem ilyen válaszokra vártam, de mindegy, azért köszönöm az erőfeszítéseket.

Ezt a kevesebbet eszik dolgot úgy értettem, hogy ők ebben nőttek fel, ehhez alkalmazkodtak. Mint ahogy vannak olyan 50 kilós emberek,akik napi 4000 kalóriával ennyik, meg akik 1000 kalóriával éhezve ennyik. Genetika miatt, így kutyáknál is lehet olyan, hogy az 50 kilós kuvasznak elég a 35-40 deka száraz, míg egy 50 kilós rottinak kell a 600 gramm is, hogy erős maradjon. Mert ilyen a genetikájuk. Csak mondtam valamit, de a lényeg érthető.

2022. febr. 20. 20:49
 10/27 A kérdező kommentje:
Közben a #8-as leírta, amire én is gondoltam.
2022. febr. 20. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!