Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakasban lehet tartani Beaglet?

Lakasban lehet tartani Beaglet?

Figyelt kérdés
imadom a kutyusokat van egy rotweilerem de az videken van mert sokkkal nagyobbra no mint a beagle es ott jobb neki..na mostmar az a hejzet hogy van egy 3 szobas lakasunk egy nagyon hoszu eloszoba nagy konyha es 2furdoszoba +kamra tombhaz elso emeleten lakunk reggel 7-tol egeszen delutan 2-ig nem lennek a kutyussal 5napon a heten mivel suli de egyedul nagyon ritkan lenne mert nagytatam itthon van reggel is levinnem setaltatni meg ah hogy hazajottem volna sulibol mert amugyis allandoan setalok a bartaimmal az esoben setaltatas nem lenne egyaltalan gond ugyanis nagyon szeretek esobe setalni s vegre lenne aki elkiserjen...szerintetek?
2010. szept. 13. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

simán

ha a mozhásigényét kellőképpen kielégíted, akkor miért ne lakhatna lakásban. te sem otthon sportolsz.

az más kérdés, hogy kutyszőrre számíthatsz, meg nem a lábát mosni, hogy ne hordja be a piszkot, stb

2010. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

lehet, de nem célszerű!

igaz, hogy nagyon szert(ne) a fotelban vagy az ágyban heverészni, de naponta 3-4 Km intenzív mozgás (nem séta!) kell neki, ahhoz, hogy jól érezze magát.

én, (vidéki város, mellékutcáiban) kerékpáron vezetem hámmal, pórázon... illetve próbálok olyan gyorsan tekerni közben, hogy ne húzzon! de kíváncsiságból már kipróbáltam, ezt a távolságot úgy is megteszi, hogy csak húzatom magam és nem tekerek)

2010. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
itt a kozelunkben van egy ien kutyasetaltato ahol intenziven szaladgalhatna es persze en is sokat jarok biciklivel es vinnem magammal...kulonben yorkshire terriert akartam de nem illene hozzam:( meg amugyis kedvenc fajtam a beagle
2010. szept. 13. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze,hogy lehet :)

Uncsimnak is van,az lány, igaz akkora mint egy tehén :)) minden nap leviszi 3x vagy 4x sétáltatni meg futni de felzabál mindent :D

2010. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen lehet,de sokat mozogjon és fizikailag is fárasztani kell.

A beagle vadászkutya ezért nagy mozgásigénnyel rendelkezik,viszont nem kell a szőrét kifejezetten áplni (ettől függetlenül) természetesen átlehet kefélgetni és szedhet vitamin tabletákkat akár szőr erősitőket is,csak vigyázz az adagolására és néha kaphat nyers tojást.


Ha nem kap elég mozgást és te etteted akkor hajlamos elhízni,szóval a túlzott jutalomfalatra is figyelj majd oda.

Fontos,hogy pici korától kezdve légy következetes vele, attól,hogy még kicsin hozzod el már hozzá kell szoktatni az élethez,persze nem kell már az elején agyon rémiteni,de oda kell figyelni,emrt könnyen elmfog makacsodni és a lakásban egy makacs beagle háát..ne akard tudni (:

Járhatsz majd vele kutyaiskolába,mert fogékony a kis eszük és gyorsan tanulnak a makacsságuk elenére és a jutalomfalat is csodákra képes.


A szukák kisebbek szoktak lenni és talán nyugodtabbak is,de fontos,hogy ivartalanítsd,mert ha kan akkor tüzelés idősazkában bolondok háza lesz meghát,hogy ne jelölgessen,


Fontos,hogy amit nem akarsz később megengedni neki (ágyban alvás) azt picinek se engedd meg neki és ne tedd fel az ágyra,mert majd autómatikusan ugrani fog föl.


Ha már picinek elkezded a póráz mellé szoktatást könyebb dolgod lesz és nagykorára nem fog húzzni!!

Sokan itt rontják el,hogy picinek ráhagyják,hisz alig tud húzzni nagynak meg már tud és itt lesz a baj!

Fontos az is,hogy már picinek legyen kutyák társaságában,hogy jól szocilizáódjon!!

A behívást is kezdeheted tanítani időben,picinek még nagyon fogékony az agyuk,ebben megegyeznek az emberekkel is,hisz picinek egy gyerek 1-2-3 évesen sokkal könyebben megtanultan pl angolul.


Viszont egy kutya költséges:

-orvosi ellátások (alap oltások)

-tálak

-játékok

-vitaminok

-minőségi táp

-kefe

-nyakörv

-póráz

-talán klikker

-fekhely

-paplan

-kullancs elleni csepp/meg bolha ellen

-biléta a nyakába


és sorolhatnám még..persze lelehet szűkiteni a kört és lehet sporolni is,de van amit nem lehet kihagyni.


Én kívánom,hogy találj egy igazi társat magad mellé.

És kérdezz nyugodtan szívesen válaszolok ha tudok (de inkább privit írj),persze ha gondolod!

Egy beagle gazdi.

2010. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az nem problema van ismerosunk allat orvos a talacskak mar megvannak veve bar az agyiko meg nincs meg de megoldjuk...ugyis elobb kigyujtom mindenre a penzt hogy abszolut mindene meglegyen s majd utana jon a kutyus:)
2010. szept. 13. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!