Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes mozgásigényű...

Milyen közepes mozgásigényű fajták ideálisak lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék vele kirándulni, nyaralni, stb, viszont nem sportolnánk rendszeresen valszeg semmit, szóval egy közepes vagy kistestű, mérsékelten aktív kutyában gondolkodtam.

Szóbajött a dalmata eddig, ő megfelelne szerintetek? Vagy valamit tudtok javasolni?



2022. márc. 22. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Kis testű : jack Russell Terrier

Ajánlom még közepes a Labrador, abból egy nyugodtabb példányt, kint úgy is feloldódik. A dalmata makacs, intelligens, családbarát kutyus.en is arra gondoltam(szintén panelos vagyok, kutya gazdi) nekünk amstaff mix van! :D

2022. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Bár a jrt folyton pörög.. (2 voltam)
2022. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%

Dalmata lakásba...? Miért nem egy bernáthegyit akarsz lakásban tartani...?

Lakásba maximum yorki vagy egyéb kutyának nevezett mini kutyaféle való!

Dalmata lakásba...🙄 Pfhú...

2022. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Dalmata mondjuk pont nem kinti kutya, legalabbis telen nem, a szore miatt :)


Siman jol lehet tartani lakasban, de nagy mozgasigenye van, nem eleg neki napi 20 perc seta es hetvegente egy kis tura.

2022. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről fogadj örökbe
2022. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A jrt az egyik legenergikusabh fajta...


A dalmata nagy mozgásigényű, kb mint egy vizsla.


Nekem tacskó keverékem és csivavám van, szoktam velük kirándulni, imádják. Panelban lakunk.


Rövidszőrű vagy hosszúszőrű kutyát szeretnél? Inkább egygazdás legyen vagy családi kutya?

2022. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jaa terriert annyira nem is szeretnék...

A szőre mindegy csak ne lógjon a szemébe és ne kelljen kozmetikázni hetente leginkább. De lehet inkább elgondolkodok akkor tacsi és stb kisebb fajtákon is.

2022. márc. 22. 22:14
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Közepes testű fajták között nehezebb kisebb mozgásigényűt találni, mert ők általában munkakutyák. Közepesből talán az uszkárt mondanám, de ő kozmetikás, szóval kiesik.


Kistestűek közül, amik nem kozmetika igényesek:

-csivava (van rövid és hosszúszőrű változat is)

-tacskó

-mopsz

-francia bulldog

-spicc (pomerániai vagy német kis spicc)

-kis olasz agár

-tibeti spániel

-törpe pincser


Utóbbi nagyobb mozgásigényű (volt pincserem, nem a megnyugodtabb fajta, de okosak, könnyen kezelhetőek), a többiek közepes mozgásigényűek.

2022. márc. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

*legnyugodtabb


Ha esetleg tetszenek az agarak, akkor a whippet (kis angol agár) is jó lehet. Kimondottan kanapékutyák, csak ki kell futnia magát 1-2 naponta. A többi agárfajta már nagytestű.

2022. márc. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A border terriert is tudom ajánlani, terrier ugyan, de nem extra nagy a mozgásigénye és drótszőrű, nem kell kozmetikázni. Nekem egy yorki-border terrier keverékem van és nagyon jó a természete, mindenkivel barátságos, nyugodt, ölben alvós, de azért szeret mozogni, játszani is.
2022. márc. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!