Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát javasolnátok?...

Milyen fajtát javasolnátok? Gondban vagyok? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szóval fajtatiszta kutyát szeretnék, minden délután kb 30 percet futok intenzíven, nem sprint inkább tempós kocogás. Az egyik sétája mindenképp ez lenne, ezenkívül reggel olyan 20 percre és lefekvés előtt még egyszer fél órára tudnám levinni. Hétvégén persze itthon vagyok, olyankor mehetünk akár kirándulni akár kutyasuliba, nem is ez a lényeg, de a hétköznapjaim mereven így néznek ki.

Viszont amiket néztem fajtáknak ez vagy túl kevés mozgás, vagy túl sok, mert a futást nem bírná...


Ameddig kölyök persze nem futnánk, egy ideg meg tudom oldani hogy lerövidítem az edzésem vagy kihagyom és helyette vele foglalkozom, viszont 1-2 éves korától jó lenne ha el tudna kísérni rendszeresen futni, és az mindkettőnknek egyszerűbb lenne.

Ötletek?



2022. márc. 27. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Kerteshaz vagy panel?
2022. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha hozzá van szokva, 30 perc kocogást még egy öleb is kibír. Nekem havanese-eim vannak, nincsenek intenzíven tartva, inkább lustálkodósak, de ha úgy lenne, simán lenyomnának ilyen napirendet. Ismerősöm sportos felépítésű 15 kilós keverék kutyája órákat tud eltölteni futópadra állítva, azután, hogy egész nap úton voltak, játszottak és utána is még simán labdázik.

Egy kutyát nem csak testileg kell lefárasztani, hanem szellemileg is. Nagy energiájú kutya nem lenne jó neked szerintem, kevesebb mozgás igényű fajtát ajánlanék neked, amit hozzászoktatsz az életmódodhoz.

Tehát munkakutyát és hasonlót szerintem semmiképp se válassz (mudi, puli, pumi, border collie, husky, vizsla, agár, legtöbb nagytestű kutyafajta)

Illetve olyat amit egészségügyi okok miatt nem futásra való (bulldogok, mopsz,...)


Szerintem kis, közepes testméretű kutyafajták között nézelődj.

2022. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
6%
Amerikai staff,nagyon is jó,akiket ismer avval olyan mint egy kis egér,viszont ha úgy esik megvéd amikor futni mész,nem árt neki a futás sőt erre nagyonjó,alig van szőre,ha bent tartanád.
2022. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
11%
A piciknek picik a lábaik,ne kicsi alacsony kutyát válassz a Staff szerintem is jó,és nagyon ember barát is,okos!
2022. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
10%
Igen a staffordal egy évesen lehet már edzeni.
2022. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha ennyire ismered a fajtat, akkor miert ajanlod napi 30 perc futashoz 3-as? Merthogy ennyi edeskeves neki.

Raadasul leirod egymas utan haromszor? Latszik a neved, csak mondom 🤣


Nekem amugy tacskom van, konkretan en futni nem szoktam vele, de rohan o magatol rengeteget a napi jatek soran. Osszesen 2 orat setalunk, jatszunk intenziven naponta, ezen kivul meg csak fekszik, alszik. De o ugye benti kutya, kinti tartasra nem igazan alkalmas.

2022. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Nincs tapasztalatom a fajtával, így lehet hogy nekik igazából nem való ez az életmód, de nekem egy Jack Russel ugrott be elsőre.
2022. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
Én németjuhászt javasolnék
2022. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Az egyik sétának hosszúnak kellene lennie. 20-30 perc az csak pisiszunet. Erre a beosztásra ne vállalj kutyát. - Hacsak nem kertes ház.
2022. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a skót juhász vagy nyugodtabb törpe/közép/óriás uszkár tökéletes lenne erre a célra, könnyen nevelhetők, jól tudnak a városhoz alkalmazkodni és elég nekik ez a mozgás, feladat.
2022. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!