Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lépcsőházban kiengedett...

Lépcsőházban kiengedett macskaban kart tesznek a kutyaim, en mennyire lennek hibas? szabalyt nem en szegek(többi lent)

Figyelt kérdés

Mar több mint 20 eve itt lakunk es voltak kutyaink.


Ahogy macskasok is voltak itt.


Mostani macskak teljesen hülyek mar bocsanat. Regi cicak legalabb felugrottak a radiatorra vagy leszaladtak a pince lejarohoz. Ha ereztek, hogy megyunk le. Igy igazabol nem volt bajom veluk.


Viszont jelenleg nekem van egy 11 eves(6 kg) es egy 2 eves (21kg)kutyam.


2 eves amugy nem bantana a cicakat, de a 11 eves igen es bele viszi, igy orjongenek nagy magas energia allapotba kerulnek.


Na mar most a szomszedok macskai lecovekelnek es nem mozdulnak ezzel pedig meg jobban orjongenek a kutyaim, hogy nem birok semerre menni a macskaktol. Ilyenkor mar nyilvan a falnak beszelek. Nem egyszer kellett mas szomszedhoz bekopogni hogy segitsen, mert a macska a lepcso kozepen fekszik es nem mozdul. En meg nem tudok. Lemenni vagy eppen fel.


Kutyaim porazon vannak, alapesetben jol neveltek. Behivhatoak, kutyasuliba jartunk. De a macska az ellenseg. Es egy lépcsőhazban meg ki kerulni sem tudom.


Na mar most nem egyszer pont a forduloban bujtak meg es fel sem voltam készülve, igy a porazok is hosszabban, lazabban vannak, mikor megyunk le.


Mai eset, konkretan 5 centin mult hogy a 11 eves el ne erje a macskat aki persze nem mozdult. Ha a ket kutya ramegy. Le nem szedem a macskarol oket.


Ket szomszedom nem erti meg feszt felugyelet nelkul kint vannal a macskak a lépcsőhazban.


Olvastam szabalyzatokat es igazabol kozos teruleten mint a lépcsőhaz felugyelet nelkul hazi kedvenc nem tartozkodhat.


Egyszer legyen kesobbi reakciom es vmelyik macskanak annyi lesz. Nem ertik meg. Engem is megviselne ha latnam darabjaira cincajak a macskat.


En kertem szepen, hogy felugyelet nelkul ne legyenek kint a macskak.


2022. ápr. 2. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

És a veszekedés helyett nem lenne egyszerűbb megnevelni a kutyákat? Annyira bírom az ilyen "egyébként jól nevelt, csak sok helyzetben mégsem az" dolgokat. Tipikus "nem bánt" gazdi, aki a kutyáját egyáltalán nem tudja kontrollálni. Ahogy írod, a falnak beszélsz.

3 kutyám van, 40, 33 és 20 kg-osak, ha neked ez számít. Érdekes, sem macskára, sem nyúlra, sem őzre, sem lóra, sem kutyára nem indulnak be. Egyszerűen jól neveltek és ha azt mondom maradjanak mellettem, akkor mellettem maradnak. Ha azt mondom nem, akkor nem indulnak el semmire.

2022. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Mert az első válaszoló a Megtestesült Szuper Kutyatartó 👑 akinek a kutyái olyan fegyelmezettek amilyen a Nagy Kutyatartó Könyvben 🐕 meg van írva.

Ők a Tökéletesek.


Kérdező csak egy looser, gondatlan gazda.

Pellengérre vele!


🤢😬



Kérdező : teljes mértékben igazat adok neked, jogos hogy utána néztél az előírásnak.


Vagy fordulj a közös képviselőhöz tanácsért vagy érdeklődj a helyi jegyzőnél.

Mivel te nem vagy szabalyszegő de a macskás az.

Add elő hogy nem szeretnél macskavért folyni.


Menj, állj ki az igazadért, maradjanak a macskák is a lakásukban!

A te kutyáid is ott tartózkodnak.


Képzeld ha a kutyák is kinn lennének a folyosón.

Mekkora kiakadás lenne!

2022. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
51%
Ha elkapja így jártak a mamikák, ha basznak rá, amit mondasz nekik. Akkor tanulnának belőle ha valami tragikus dolog történne, jelen esetben, ha felzabálná a kutyád a cicát. Ezek a macskák meg nem tudom miből vannak, de itt sem akarnak mozdulni, majd megkapják a magukét. Lépcsőházban alapból nem lehetnek, legyenek a mamikák lakásukba és gond megoldva
2022. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Persze, ha a kutya elkapja a macskákat így járnak. De attól még fel lehet jelenteni a kérdezőt, ha hagyja a kutyáit gyilkolkászni a lépcsőházban. És fel is kellene jelenteni azért, amiért szándékosan és tudatosan ráengedi a pórázon lévő kutyáit a macskákra.


De ez ám a hozzáállás a gyakoris egyszerű emberek részéről! Ezek a gyönyörű tanácsok! Hadd törje el a macskák gerincét a kérdező neveletlen kutyája, hadd belezze ki, hadd rázza meg belső vérzések sorozatát okozva ezzel! Ti azt kívánjátok, hogy kínok kínjai között szenvedjenek a macskák csak azért, mert a gazdáik buták! Ha ti így tisztelitek az állatokat, miért is vagytok az állatos kérdéskörben? Remélem állatot egyikőtök sem tart!

2022. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

4 gyógyszer elgurult, észérv hatástalan, ostoba picsogás.


A macskák is tartsák be a törvényt, húzzanak be a saját lakásukba.


Kérdező meg ÉRTHETŐEN leírta hogy NEM szeretne macskát trancsírozni.


Ő kutyái pórázon vannak.


Macska és a gazdája a hunyó. Vessen magára.

2022. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

En nem engedem ra a kutyaimat a macskakra. Csak a forduloban fekszenek azt nem látom! Es ha laza porazon vannak a kutyaim, mert a lepcsohazban nem ragaszkodom ahhoz hogy labmellett jojjenek, szorosan. Csak ilyenkor meg sokszor az utolso pillanatban rantok rajtuk. Mai nagyon váratlanul ert. Van hogy hetekig nincs macska a lépcsőházban aztan egyszer csak van.


Kedves elso kerlek oldd meg a kutyaiddal hogy vadidegen macska mellett 10 centivel ugy menjenek el hogy nem csinalnak semmit, zart helyen!! Igazan kíváncsi lennek ra.


A macskasok szabalyt szegnek. En sem hagyom poraz nelkul felugyeletem nelkul kint grasszalni a kutyaimat. Ok se tegyek!

2022. ápr. 2. 19:50
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Miért is van macska a lépcsőházban? Az tulajdonosnak tudtommal kötelessége az állatot a saját telkén belül tartani. Akár kutya, akár macska. Ez esetben a lakásban, mert a lépcsőház közös tér... ez olyan, mint amikor a szomszédhoz átmegy a macska és az ottani kutyák elkapják. Sajnálom a macskát és szomorú, hogy ilyen felelőtlen gazda jutott neki, aki nem volt képes a kerten belül tartani, de itt sem a kutya gazdája a hibás, hanem a macskás.
2022. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

A macskák is veszélyt jelenthetnek a kutyáidra, nem csak a kutyák a macskákra. Megölni nyílván nem fogják egyiket sem, de pl a szemüket lazán kikaparhatják vagy csak szimplán mély sebet tudnak ejteni rajtuk.


Első körben beszélj még egyszer a nénikkel, majd a közös képviselővel és ha egyik sem hoz változást, ijeszd el valahogy a cicákat, pl vízi pisztollyal lőj rájuk, dobj melléjük valamit és hamar megtanulják, hogy takarodó van, ha jönnek a kutyák.

2022. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
8# Támogatom, csupa jó ötlet!
2022. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Az első vagyok. Kedves kérdező, én meg tudom oldani a sajátjaimmal. Ahogy kellett is már ilyet megoldanom. Igen, elcsépelt közhely, de ez a gond csak és kizárólag nevelés kérdése.
2022. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!