Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viselkednek a kiengedett...

Hogy viselkednek a kiengedett házőrzők a kölyök kutyával?

Figyelt kérdés

Sok a faluban a kiengedett kutya. Szomszédom is ki szokta engedni a kuvaszát az utcára, még minket is ugat (pedig nem fiatal kutya, már megszokhatott volna minket) ha elmegyünk mellette. Bántaná a kölyök kutyámat mikor sétáltatom, ha elmegyek mellette? Vagy bármelyik másik.


Valamint, miután kifejlődött a kutyi, járnék vele futni. Mivel nálunk csak beton van, ami sem nekem sem a kutyának nem jó, ezért földutakra vinném futni. Csak ott szintén ki vannak engedve a házőrzők a tanyáknál komondor, kuvasz minden van arra is. Félek, hogy bántanák a kutyámat és nem tudom leszedni őket róla.


Németjuhász lesz a kutyám.



2017. jan. 16. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy. Mondd meg a szomszédodnak hogy amit csinál nagyjából közveszélyes és törvénybe ütközik. Ha ép elméjű vagy, feljelented. Mi van ha egy gyerek (legyen 10 éves,aki már el lehet a sarki boltba) a tudta nélkül

a határt??!! Egy 10 éves Gyere nem tudhat minden erre vonatkozó dolog. Mit ne tegyen vagy mit tegyen...


Bárhogy viselkedhet. De pl. Egy káj amit maximálisan lexartak simán támadhat.

2017. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez elég veszélyes. Bármikor megtámadhatják a kutyádat. A szomszédokkal, falubeliekkel tudatosítani kellene, hogy nem tarthatnak így kutyát, kötelességük magánterületen tartani úgy, hogy onnan ne tudjon kijönni.
2017. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Voltak már felhívások, hogy ne engedjék el a kutyákat, de mindenki lexarta. Szólhatok ezért a pl. rendőrségnek névtelenül?
2017. jan. 16. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

veszélyes rád és a kutyára nézve is. a pl a komondorokat területőrzésre tenyésztették ki és én pedig hiszek a szelekcióban :) mivel senki se magyarázta el neki h pontosan hol is van a területe, simán úgy gondolhatják, hogy az a földútra is ráhúzódik. ekkor persze te és a kutyád betolakodók lesztek és simán rátoktámad.

másik esetben, mivel futtok, "prédának" nézhet benneteket és szintén rátok támadhat.

egy 50 kg-os se füle se farka, csak szőr kutyát pedig nagyon nehéz "legyőzni"

2017. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az önkormányzaton a jegyzőnél kell írásban bejelentést tenni. A rendőrség ezzel nem foglalkozik, míg emberi sérülés nem történik.

Végső esetben az utcán tartózkodó kutyákra ki lehet hívatni a gyepmestert is. Ezt a közterületesek intézik, hozzájuk kell fordulni.

2017. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze. Névtelen feljentő/bejelentő simán lehetsz. Hogy segítsek egy kicsit...

- Jónapot kívánok! Névtelen bejelentést szeretnék tenni, szeretném ha az adataim nem kerülnének ki. Tehát a

.... Faluban a(z) ..... Utca ... Szám alatt élő ember/férfi/nő (akár meg is nevezhted a személyt) rendszeresen az utcára engedi a nagytestű kutyáját. Az utca ezen szakasz ez okból veszélyes.


Ha akarod túlozhatsz a közveszélyes és életveszélyes szavakkal

2017. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd bepróbálkozok a rendőrségnél. Biztos meg tudnák, ha a közjegyzőnél teszek bejelentést, hogy én voltam. De ha nem megy a rendőröknél, csak megpróbálom azt is.
2017. jan. 16. 21:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ha a kutya egyedül van az utcán, elvitetheted a sintérrel. Persze vissza tudják hozni, csak fizetniük kell. Ha elég sokszor elviteted, egy idő után megunják.
2017. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elviteti, majd lesz másik. Tipikus tanyasi hozzáállás, a kutya fogyóeszköz. Az utcán veszélyes lenne, őszintén nem tudom mi a jó megoldás:( Egy németjuhász simán alulmaradna bármilyen pásztokutyával szemben, mind emellett neked is nekedmehet bármelyik. Én ugyan városban lakok (nekem is németjuhászom van), de én is próbálom elkerülni azokat a helyeket, ahol tudom, hogy sok a kóbor, "önsétáltató" kutya.
2017. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!