Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1.Hogy taníthatom meg a...

1.Hogy taníthatom meg a kutyámnak hogy ne menjen ki a nyitott kapun? 2.Hallottam több embertől is hogy jutalmazásra a j.falat helyett játszik a kutyájával. Ezt hogy lehet megtanítani? Pl. Fekszik ügyes és pár mp-s játék? Vagy valami átszoktatás?

Figyelt kérdés
Köszönöm

2022. ápr. 3. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Kapuszabalynal en nem jutalmaztam egyaltalan, ha tudja a marad parancsot, akkor ezt lehet tovabb vinni nyitott kapunal. Ha megis utanad akar menni, akkor visszaparancsolod, vagy labbal megakadalyozod, hogy kimenjen. Gondolom nem egesz napra van nyitva a kapu, csak pl. kocsival ki-be allas, nagyobb bevasarlas utani pakolas idejere, ami max 5-10 perc es fel szemetek rajta.

Ha mar jol megy, vonhatsz be ismerost is, aki elsetal a kapu elott kutyaval, vagy biciklizik, es akkor is kapun belul kell maradnia.

Ha setalni viszed, akkor is ultesd le a kapuban, es hivoszora mehet ki, nem automatikusan. Nalunk igy mukodik, szerencsere poraz nelkul eszebe sem jut mar kimenni.

2022. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Sok-sok gyakorlassal. Nalunk a maradj parancs megtanulasa volt az attores, csak utana tudtam neki megtanitani a kapuszabalyt, hiszen amikor nyitottam az ajtot, raszoltam, hogy maradjon ott. Azert igy is volt, hogy bemozdult, ment volna ki persze, de lassan haladtam es mindig jutalmaztam aprankent. Keress ra neten, vannak videok boven a temaban.



Vannak kutyak, akik jatekkal motivalhatoak (pl labda) ez nem atszoktatas kerdese, vagy ilyen kutyad van, vagy nem. De persze megprobalhatod.


Az enyem csak kajaval jutalmazhato, de mar kaja nelkul is megcsinal mindent, amit kerek tole, nem adok mar minden aprosagert jutalomfalatot, mint kezdetben.

2022. ápr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Kapuszabály: letiltod akkor, amikor ki akar lépni. Leállítod, eléred, hogy álljon meg és ne menjen ki csak engedélyre. Alap szabály, ha nem megy, mindenképp keress fel kutyaiskolát!


Játékkal jutalmazás: pl. vezényszóra lefekszik amire feloldod és eldobod a labdát vagy huzakodtok. Nincs átszoktatás, annyi kell csak, hogy tudj a kutyáddal jól játszani és megtanuljon nagyobb ösztönszint, triebb mellett is dolgozni.

2022. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shrekkettű ***** válasza:
11%
Ha kimegy szid le (azért ne csak egy nem legyen, de ne is verd agyon), ha engedelmeskedik jutifalat és dícsérd meg és ezt fokozatosan. Röviden ennyi.
2022. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es, az a szerencsetlen kutya nem tudja meg, hogy mit akarsz tole, meg kell vele ertetni, meg kell neki tanitani!


Persze, hogy kimegy, hiszen eddig ezt szokta meg, ez jon neki osztonosen. Es te meg ezert meg is bunteted? Nem megfelemliteni kell azt a szerencsetlen kutyat, hanem tanitani.

2022. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek
2022. ápr. 4. 14:35
 7/8 Shrekkettű ***** válasza:
5-ös azért sztem a kérdezőnek van annyi esze, de akkor elnézést.
2022. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

De te ajanlottad, hogy szidja le a kutyat, most akkor mit akarsz a kerdezore kenni?

En a te valaszodra reagaltam.


Van helye annak is, hogy mikor kell egy kutyat leszidni, de ha valamit meg akarsz neki tanitani, akkor nem ez a modja.

2022. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!