Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik mást?

Haikon12 kérdése:

Miért nem eszik mást?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a hétvégén került hozzám egy 12 hetes kölyök kutya, de nem akar semmi mást elfogadni csak a májkrémet. Próbáltam száraz tápot adni neki, de meg se kóstolja. Mit tudok tenni, nem tudom mi lehet a probléma.


Köszönöm a válaszokat!



2022. ápr. 4. 07:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit kapott eddig ott, ahonnan elhoztad?
2022. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél neki jó minőségű konzervet és add neki azt, majd egyre kisebb arányban keverd a szárazhoz. Az is segíthet ha a tápot beáztatod és puhán kapja meg és később egyre kevesebb ideig hagyod ázni. Főzhetsz még neki csirke/pulyka mellett és apró darabokra szedve szintén a táphoz keverheted, imádni szokták. A májkrém nem a legegészségesebb kaja, sok benne a fűszer és hosszú távon nem jó a kutyának a túl sok máj, de jutalomfalatnak tökéletes.
2022. ápr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elméletileg ugyanazt a tápot, amit én próbáltam. De tudom hogy májkrémmel kedveskedtek neki. De nálam semmi mást nem fogad el csak azt.
2022. ápr. 4. 08:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy még csak nagyon új neki a hely.
2022. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Eloszor is ki kellene zarni a betegsegeket, belgyulladas, fergesseg, parvo, stb. Milyen a kedve? Szeklete van, normalis? Hanyni, fuvet legelni nem szokott? Minden koranak megfelelo oltasa megvan, kapott fereghajtot?


Ha ezeket kizartad:

A kutya nem hulye, mivel adsz neki majkremet, mert megsajnalod, igy nem is fogja megenni a tapot. Varja helyette a majkremet, egyszeruen nem adsz neki mas valasztasi lehetoseget. Egy keves konzerv tenyleg jol johet, egy kolyok minimum 2-3x eszik egy nap, etetesi idoben lerakod ele a kajat, adsz neki 5 percet es ha nem eszik, elrakod következő etetesre. Estere megehezik es enni fog.

Kolyoknel viszont ha a 2. nap sem fogadja el az etelt, akkor allatorvos, mert nem egyszeruen finnyas, hanem valami baja van, es konnyen legyengulhet, ha nem eszik megfeleloen, de ez vonatkozik a majkremre is, nagyon fuszeres, erzekeny gyomru kutyaknal siman okozhat problemat az is.

2022. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oltásai megvannak, jó kedvű valójában. Széklete, vizelete normális.
2022. ápr. 4. 09:05
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Adj neki hust. A mi tenyesztonk is hussal eteti az osszes kutyat.
2022. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem eszik mast, mert te majkremmel eteted, ezzel raszoktatod a valogatasra. De szerintem ez logikus is.


A gyerek se eszi meg a spenotot, ha tudja, hogy 5 perc mulva kapja helyette a csokit.

2022. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Honnan tudod,hogy csak májkrémet fogad el?

Onnan,hogy azt adsz neki.Miért adsz neki?


Ha választanod kell két étel közt te se eszed meg a neked nem tetszőt,inkább megvárod hogy adjanak a finomabból.

Nem kell tömni semmi májkrémmel meg ilyen hülyeségekkel és akkor enni fog.Abba nem hal bele,ha egy napig nem eszik,most már az lesz a megoldás,hogy veszel egy jó minőségű tápot,elé teszed,ha nem eszi elrakod és megpróbálod később.


Meg fogja enni,ha nem adsz neki minden más vacakot.

2022. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Azt a tápot amit onnan kapott ahonnan van. Konzerv?

A táp még neki 20 hetes koráig beáztatva kell h legyen.

Lehet beteg? Marha hús, mindenképp megfogja enni. Akár nyersen is kis apró dbban

2022. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!