Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Whippet/agár gazdik! Kérdezhet...

Whippet/agár gazdik! Kérdezhetek? (sok kérdés lent)

Figyelt kérdés

Szóval kutya vásárlás előtt állok, még nem fix, de hajlok a whipet felé. Van több kérdés ami felmerült, persze akinek nincs ilyen kutyája de tud segíteni annak is örülök. Tehát a kérdések


Nagyon fázós? Mert az egyik sétája este 10 körül lenne, meg ugye a reggeli sétája 6-7 körül, ezek az időpontok télen nem túl hidegek neki?

A zsákmány kergető ösztöne miatt megtörténhet hogy csak úgy utánaered valaminek?

Kocogni lehet vele? Mert azt írják hogy annyira nem kitartó, inkább sprinter, de én mint ember nyilván hozzá képest lassú vagyok, de akár több kilómétert megteszek.

Ja és még hogy mivel nem munkakutya, a trükk tanulásért nem igazán van oda úgy tudom, de az alap parancsokat mezei emberként is meg tudom tanítani? Kutyasulin is gondolkodom, de nem tudom mennyire kötne le minket, leginkább őt.

Ja meg még 1 kérdés, mennyire bonyolult tenyésztőtől elhozni egy kölyköt? Mármint nehéz találni almot, egyeztetni, stb?



2022. ápr. 7. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a paromnak volt agara.

Fázhat, én ajánlanám, hogy vegyél neki olyankorra kabátot.

Nekünk soha nem volt rá példa, hogy valami után elszaladt volna, de kutya függő lehet (2 volt, egyikkel se volt ilyen probléma)

Lehet, de igen, inkább sprinter. Ez is tőle fog függeni.

Igen, megtanulja az alap parancsokat, nekünk élvezte a sulit mindkettő. :)

Nem nehéz. Miután találtál egy almot, rájuk írsz e-mailben, mi leírtunk neki mindent: hol tartanánk, hogy tartanánk, mivel etetnénk, mennyit lennénk vele, mekkora helye lenne, volt-e előtte kutya, szánnánk-e elég időt és pénzt orvosra, tanulásra stb. és minden hasonló fontos dolgot. Egy felelős tenyésztő eldönti, hogy megkapod-e a kutyát az e-maileden keresztül.

Nekünk például mondta, hogy volt aki úgy írt rá, hogy kéne egy kutya, ami maradt, vagy csak annyit írt, hogy "mennyi?", ezeknek vissza se írt. Akin látja, hogy nem fog jól bánni vele, az nem fogja megkapni.

Visszaír, majd telefonál, lefoglalod a kutyust, egyeztettek időpontot, majd elmész érte. Ott is elfog mindent mondani, mit szabad, mit nem, mivel eteti stb. És utána még úgyis tartani fogjátok a kapcsolatot

2022. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6%

A rovidszoru 35 kg-os kutyamra 15 fokban mar polot,10 fokban mar pulcsit es vekony pufikabatot adok!! Szoval oltoztetned kell majd!!


Futas: ha barfoztok vagy hussal zoldseggel eteted kizarolag,akkor birja majd a futast. Tappal nem.

2022. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fazik, fazik, de te meg szepen feloltozteted es gond megoldva :D

Nyilvan meg tudod neki tanitani a parancsokat es mivel kajara a legtobb kutya motivalhato, trukkokre is fogod tudni tanitani, csak jutalmazni kell. Az agarak azert nem egy kulon kaszt, nem kell veluk kulonlegesen banni, ok is csak kutyabol vannak, nyugi :)

Lehet vele futni, ha partner ebben, ezt majd ugyis meg fogod latni. Elengedni pedig nyilvanvaloan addig nem engeded el, amig nem lesz 100%-ban behivhato. Ha tenyleg nem lesz behivhato, akkor nem fogod soha elengedni nem bekeritett reszen, ez van.

Tacsko keverekemnel pl nekem errol le kellett mondanom, annyira eros a vadaszosztone, hogy a kutyasuliban mondtak, hogy nem fogom tudni elengedni valoszinuleg soha. A nevere szepen hallgat, de ha meglat az utcan egy madarat, ugrik is utana be a bokorba, vagy ahova epp a madar megy, szerintem meg egy szakadek szelerol is leugrana a zsakmanyert...:(.

Es ilyenkor nyilvan nem hallgat ram.

En ezt elfogadtam.

2022. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fázós kutyák, de erre rá tud tenni a gazdi is egy lapáttal, hogyha még a 20 fokos lakásban is kisruhában tartja a kutyáját, meg azonnal takargatja. Amúgy meg hozzá lehet szoktatni őket a hideghez. Ha szabadon futhat akkor nem kell rá télen se kabát. Pórázas laza sétákhoz, sok álldogáláshoz 5 fok alatt már ajánlott polár pulcsi vagy softshell kabát, mínusz fokokban rendes kabát.


Az hogy zsákmányos lesz-e a whippeted egyedfüggő. A legtöbb az, és el is fog menni az őz, nyúl, macska stb után. Ha már megindul akkor nagyon nehezen lehet letiltani őket, így mindig megelőzni kell az űzést, nem pedig utána ordibálni. Ezért agaras gazdi aki póráz nélkül szeretne sétáltatni 110 %-ban figyeli a tájat, nehogy valami után elinduljon a kutya.

Nem lehetetlen whippettel póráz nélkül sétálni, sok gyakorlás, már egész kicsi kortól, erős kötődés kialakítása a kutyával, szabályok lefektetése és menni fog. Az én whippetem 3 hónapos kora óta póráz nélkül jön velem külterületen, erdőn, mezőn. Kölyökkorban amúgy sem távolodnak el messzire a kutyák így akkor a legérdemesebb elkezdeni a behívás alapozását. A kamaszkort leszámítva (akkor erősen küzdöttem a behívással), mostanra olyan a kutyám, hogyha rászólok beáll láb mögé és ott jön tovább, így szinte bárhol el tudnám engedni, de lakott területen belül sose teszem. DE még így se lesz soha 100%osan behívható, és sose lesz olyan nála, hogy nem indul meg vad után, mert ha olyan inger éri akkor bizony el fog futni. Viszont nagyon hamar le is fordul róla, és magától nem megy el felfedezni. Ez a whippetem. Mellette van egy perzsa agaram, na ő más tészta, ő konkrétan vadászik ha nem figyelek rá.


Tanítható kutyák, fogékonyak sok mindenre de ez is egyedfüggő. Van aki szeret trükköket csinálni, van aki nem. A suli is ugyanilyen. Ami fontos náluk az a pozitív megerősítéses tanítás.


Kocogás helyett inkább a canicross az amit élveznek. Illetve ami fontos a whippetnél hogy hagyni kell hogy kifussa magát, és alkalomadtán hagyni kell hogy, kiélje az ösztöneit. Erre legjobb ha eljártok pálya vagy coursing edzésekre, akárcsak hobbiból. Teljesen más a feje egy whippetnek miután futkározott egy jót, és miután futott egyet a műnyúl után és kiül az arcára az örömittas mámor.


Nem nehéz tenyésztőtől elhozni kölyköt, csak időben keress fel szimpatikus tenyésztőket, mert a legtöbbnél már az alom megszületésekor le vannak foglalva a kölykök. Normálisan megírt bemutatkozással, meg indoklással, hogy milyen célból szeretnél kölyköt tőlük, nem fognak elhajtani.

2022. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!