Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos szuka kutya párzásho...

3 hónapos szuka kutya párzáshoz hasonlító dolgot művel a párnával. Azonnal rászólok, nem hagyom neki, de mégis újra és újra csinálja. Ivartalanítás meg fog történni. Mitől lehet ez? Valakinek van valami tanácsa? Nagy problémát jelez?

Figyelt kérdés

#párzás #párna #Szukak #Kölyökp
2022. ápr. 9. 20:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%
1-es és 7-es vagyok. Hogy tisztába tegyük a dolgot... Szuka kutyáról szól a kérdés, tehát nyilván nem gyakorolja a hágó mozdulatokat, amit soha nem fog alkalmazni, mivel nem kan, hanem szuka. Az alapösztönt meg nem kell gyakorolniuk párnán a kanoknak sem. Itt cseszi el a legtöbb gazdi, mert nem veszi komolyan. Azt hiszi, csak játszik a kutya, meg gyakorol, meg adjunk neki plüsst, hogy azt izélgassa, jajjdecuki. A kutyák kölyökkorban keresik a helyüket a "falkában", feszegetik a határokat és a felsőbbrendűséget hágó mozdulatokkal mutatják ki, mert csúnyán fogalmazva, de "erősebb kutya bszik". Te gyenge vagy a szemében, nem vesz téged komolyan, ezért is kezdi újra, ha rászóltál. Ha ráhagyod ezt a viselkedést, azzal megerősíted benne, hogy ő van feljebb a rangsorban és sok gondod lesz még vele. Határozottan tiltsd le ezt a viselkedést.
2022. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:))
2022. ápr. 9. 22:38
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

11-es nem értek egyet. 13 évig volt egy kutyám, kiskorában folyamat csinált hágó mozdulatokat, plüssön. De később soha nem akart ő dominálni, sőt, mindig figyelt ránk, alkalmazkodó és szófogadó kutya volt. Kérdező te pedig ha nem érted amit írtam azzal nem tudok mit tenni. A te nemi életed nem érdekel, viszont feltettél egy kérdést, tanácsot kértél. Leírtam, hogy szerintem nem kellene a kutyát leszidni olyanért amiről nem tehet, és nem kéne a közösülést rossz dolognak állítani, mert ezt tetted. Nyilván a sok szidás nem segít, mert a kutyád tovább csinálja, ami szerintem ennyi idős korban normális, de te megpróbálod természetellenesnek beállítani.

Sajnálom, hogy a válaszom nem olyan amit szeretnél, de te kértél tanácsot. De ha már itt tartunk. Miért nem vitted el állatorvoshoz ha ekkora problémát sejtesz az egész mögött?

2022. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Kedves 13. válaszoló!

Nem szeretnék vitatkozni, jó éjszakát kívánok!

2022. ápr. 9. 23:08
 15/25 anonim ***** válasza:
49%
#13 Egy kis logikát vigyél bele a gondolkodásodba. Szuka kutyának nincs pénisze, nincs mit hova dugdosnia, tehát nyilván nem fog párnát hágni, nincs is mivel. Egy szuka hentereg, lefekszik, bepucsít a kannak, a hágás kan dolga. Nem gyakorolhatja azt a szuka kutya, amit SOHA nem fog csinálni, mert nincs meg hozzá a kellő nemiszerv... Ez dominancia, akár megérted végre, akár nem.
2022. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%

#11-es, javaslom, hogy legalább minimálisan nézz utána a kutyának, mint fajnak. Ha pedig még csak képen találkoztál kutyával, nem kellene a nem létező észt osztani itt. Ma már millió kutatás, tudományosan elismert cikk beszél arról, hogy a kutya nem falkában él. Bizonyított, hogy a kutya nem akar falkavezér lenni és a gazdát sem tekinti annak. Úgyhogy a nem létező falkában sem tudja feszegetni a nem létező határokat. De azért persze ömleszd az ostoba maszlagodat. Sajnos a legtöbb helyen nem szükségszerű a valódi tudás.


A fedezés persze dominancia. De egy 3 hónapos kutya nem akar domináns lenni senki fölött! Még a párna fölött sem - bár vannak, akik ezt gondolják. Ez egy teljesen ösztönös viselkedés. Igen, előre láthatólag dominanciára hajlamos lesz. Csak HAJLAMOS, mert ugye a dominancia nem egy konstans tulajdonság, olyan nincs, hogy egy kutya domináns. Mert azt minden ember tudja, aki kutyákkal (legalább a sajátjával) foglalkozik és nem csak a kert végén kikötve tartja, hogy a dominancia mindig kizárólag két fél egymáshoz viszonyított állapotát jelző tulajdonság.

2022. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. ápr. 9. 23:42
 18/25 anonim ***** válasza:
29%
#16 Vannak magányosan élő, territoriális állatok, pl hörcsög, macska, akik az ember nélkül is jól elvannak akár egész nap. A kutya falkában él, ha egy személy a családja, akkor is számára az falka és igényli az emberi törődést. Írhatnék neked a kutyanevelésről, a sorrendiségi szabályoktól kezdve nagyon sok mindenről, mit miért ajánlott megtanítani a kutyával és a kutya mennyire máshogy éli meg azt, amit az ember. Linkelhetnék ezer cikket, videót, tanulmányt, a nevelésről és a dominanciáról is, de úgy látom, veled nem lehet értelmesen kommunikálni...
2022. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
40%

15-ös.

Itt nem arról van szó, hogy milyen nemi szerve van, vagy milyen nincs. Egyébként teljesen egészséges szuka kutyát is láttam már amint fiús kutya mozdulatokat tesz, szóval inkább hagyjuk ezt. Itt arról volt szó, hogy amit tesz a kérdező szerint nem normális, sőt beteges. Te meg állítod, hogy dominancia, stb. És ha már logika: mint említettem 13 évig voltam egy olyan kutya gazdája aki szintén ezt tette, és nem volt domináns, sőt, mindenben hallgatott ránk. Gyere a szakkönyveiddel, azok mindig igazat mondanak. A tapasztalatot pedig hagyjuk, minek az.

2022. ápr. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
ezen ennyit rugózni vicc
2022. ápr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!