Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Canicrosshoz mi kell?

Canicrosshoz mi kell?

Figyelt kérdés

Utána olvastam már, de maradtak kérdéseim vele kapcsolatban. Abszolút új nekem a sima futás is, nem hogy kutyával, szóval nem tudom mennyire lennék kitartó, vagy hogy akarom e csinálni ezt kicsit komolyabban. Így a "próba időszakra" nem szívesen költenék 30 ezret csak egy hámra plusz még a többi felszerelés...

Szóval kezdetben lehet sima nyakörvvel sima pórázon futni? Nyilván így nem húzna a kutya, nem is kellene a nyakörvvel, egyrészt hogy ne fulladjon, másrészt meg hogy ne tanulja meg azt, hogy nyakörvön húz sima séta közben is. De meg lehet így próbálni, vagy ez teljesen más? Valami házi alternatíva rá esetleg? Nem akarok zsugori lenni, ha rendesen űzöm majd, akkor befektetek ilyenekbe, de addig amíg ez nem biztos, nem akarok ennyi pénzt rászánni ilyenekre.

Illetve esetleg tippek a kezdéshez mind az én, mind a kutya részére?



2022. ápr. 10. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Semmi nem kell hozzá... Hámot amúgy is érdemes venni, semmi kötődése nincsen a canicrosshoz. Nyakörv akkor jó, ha nem feszül meg a póráz, egyébként csak folytogatja a kutyát.
2022. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akarsz ra kolteni, akkor hosszu poraz (2m), amit atkotsz a derekadon, ha van az ovnek bujtato, akkor abba, es nem is csuszik le, de a kutyara mindenkeppen ham kellene. Es kezdheted tanitani az iranyvaltast lassitast, huzast.
2022. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
2es vagyok, nyilvan nem lesz olyan kenyelmes, mint egy rugos porazzal, amivel nem tud nagyon rangatni, es sokkal egyenletesebben tudsz futni te is meg a kutya is, meg ugye rendes huzohammal, de kezdetnek megteszi, aztan eldontod hogy tetszik-e, vagy sem.
2022. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Nyakörv futni?!

Még ha sima hámot mondtál volna..

De nem,ez így nem biztonságos.Az kell először is,hogy eldöntsd akarod-e kipróbálni ezt vagy sem.

Ha akarod akkor mint minden sportban szükséged van a felszerelésekre.


A futóhám és a futópóráz nem dísznek van.A hám azért kell,hogy ne terhelődjön a kutya teste mozgás közben,a futópóráz pedig azért,hogy ha hirtelen megáll,vagy te lassítassz/elesel/stb ne rántsa meg a kutyát.Az gumis és/vagy jó hosszú.

Ha mást nem akarsz venni nem kell,de azok a saját cuccaid amiket mellőzni tudsz.Futócipő,futóruci,okos karóra mérni a pulzust és megtett utat,ilyesmi..


Amúgy meg nem is kell a legdrágábbnak neki esni,ha csak hobbi.

Póráz:

[link]

Hám (H):

[link]

Hám:

[link]

2022. ápr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Hogyne kéne már hám futáshoz.Aztán majd ha valami miatt hirtelen megállsz vagy elbotlassz megsérül a kutya..

A minimum az,hogy hámot adsz rá,el se kezd ha nem érdekel és nem csinálnád normálisan.Semmit nem lehet pajtatunningal megoldani.

2022. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Engem és érdekelne!

Én is szeretnék a kutyámnak canisrossozni.

Tehát a kutyának: hám a Zooplusról, póráz+öv a Zooplusról.

Meg esetleg víz.

Igaz ?

2022. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Meg neked egy f*sza cipő.Erdőben ha rálépsz valamire vékony talpú cipővel kiugrik a szemed úgy fog fájni,csúszni nem kéne,ha előtte eső volt ázni ne ázzon..

Decathlonban lehet venni jó túra/futó cipőt viszonylag jó áron. :)

2022. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!