Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a lehet a kutyam fejen?

Mi a lehet a kutyam fejen?

Figyelt kérdés
Kb egy hete szedtunk ki a kuytam fejebol egy mini kullancsot. (Kullancs kiszedesere alkamas eszkozzel vette ki belole edesapam, amivel belolem is egy csomo kullancsot vett mar ki) A kullancsnwk a feje nem maradt benne. Tegnal este vettem eszre, hogy egy kicsi pup nott a fejere, mint egy nagyobb pattanas. Mintha genny lenne benne. Most probaltam utana keresni, de nem talaltam semmit. Szuleim nincsenek meg itthon. Ez felszivodhat magatol, vagy hivjuk fel az orvost? Semmi baja nincs a kutyamnak. Teljesen veletlen vettem eszre a nagy bundjaban, mert meg simogatas kozben sem lehet erezeni.

2022. ápr. 14. 11:27
 1/7 anonim válasza:
27%
Szerintem ez állatorvos,mert a nagynéném emiatt ásta el mindkét kutyáját.
2022. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Vigyétek el állatorvoshoz. Pláne ha kullancs volt benne, mert a kullancs többfajta betegséget is terjeszthet. Lyme kórt is terjeszthet a kullancs. Van holdudvar szerű vörös kör?


Azonnal vidd állatorvoshoz.

2022. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azonnal nem tudjuk elvinni mert nagyon messze lakik tolunk, es meg a szuleim dolgoznak. Keso delutan tudjuk csak. De olyan mint egy pattanas. Seholsem piros
2022. ápr. 14. 11:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Most hivtam fel anyukamat, ezen a heten nem rendel az orvosunk
2022. ápr. 14. 11:41
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Lyme kórt időben kell kezelni. Csütörtök van, még van állatorvos, aki nyitva tart. Utána hétfőig össze vissza...
2022. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

A kullancs behatoláskor egy érzéstelenítő anyagot fecskendez be a bőrbe. Erre az anyagra szokott egy enyhe gyulladással reagálni a bőr.

ne piszkáld. Betadinnal kezelheted.

2022. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Felhivtuk az orvost, azt mondta fel fog szivodni
2022. ápr. 14. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!