Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann tenyésztőtől milyen...

Dobermann tenyésztőtől milyen árban van?

Figyelt kérdés

Tudtok nekem kenneleket írni és mellé azt hogy nagyjából náluk mennyibe kerül egy kiskutya?

:)



2022. ápr. 16. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Szia igen mindjárt csak megnézem
2022. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Google: dobermann kennel


Az ar az 100.000-300.000 kozott, attol fuggoen h hobbi vagy kiallitasi minosegu kutya kell

2022. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Rocky-Dobi kennel
2022. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Von morosso kennel

(1.2.4 is én voltam (

2022. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Ár: szaporító 150 E alatt

Tenyésztő 300 E felett

De csak az utolsót válaszd

2022. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2-400000 között mozog át tenyésztős ár
2022. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hobbi célra szeretném

nagyjából olyan 200.000-250.000Ft szánok rá

Néhány kennelnél érdeklődtem múlt korábban én is 350.000-300.000Ft árat mondtak😃

2022. ápr. 16. 11:41
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Szívesen és kívánom találd meg a számodra szimpatikus kis doberman kutyát
2022. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Jelenleg Európában nagyjából 1000 euró körül van egy átlagos (értsd: van egy-két nagyobb címe, de semmi kiemelkedő) fedezés ára, a tenyésztők pedig általánosságban ennyiért adnak egy kölyköt.

Nyilván ha nagyon kiemelkedő, tényleg világbajnok kutyák vagy a tenyésztő a világ másik végére ment, a legjobb kanért, akkor ez az árat is megtolja. A munkavonal még drágább, ha eredményesek a szülők. Olcsóbban akkor adják show vonalon, ha már kölyökkorban látszik, hogy nem fog jól szerepelni a kiállításokon, látványosan kisebb vagy nem elég szabályos a testfelépítése. Munkavonalon jó tenyésztőnél nem nagyon van ilyen, ott csukott szemmel is választhatsz az alomból, akkor is alkalmas lesz (nyilván nem feltétlen világszínvonalon, de aki világbajnok IGPs dobermannt szeretne nem gyakran a gyk-n érdeklődik :))

Ha ennél a 300-400 ezernél jóval alacsonyabb az ár, az legyen gyanús. Sajnos minden fajtának megvannak a maguk törzskönyves szaporítói, így sajnos a tk önmagában még nem teljeskörű garancia. De az is lehet, hogy jófej a tenyésztő (ilyennel is találkoztam már) és mivel tudja, hogy itthon ez átlagosan sokszor jóval több, mint egy átlag havi fizetés tudatosan lent tartja az árat, hogy több gazdijelöltből tudjon válogatni és tényleg a legalkalmasabb gazdit választhassa.

Ugyanígy minden fajtánál megvannak a "sztárkennelek," ahol nemcsak a szülők eredményeit fizeted meg, hanem azt is, hogy a tk-s nevében az a kennelnév szerepel. Ha nincsenek komoly kiállítási/munka céljaid érdemes kisebb kenneleket is megnézni, akik nincsenek ott minden kiállításon, nincs 4-5 szukájuk, hogy minden évben több alom is legyen, és inkább magyar kutyákat pároztatnak, nem mennek minden fedezésért külföldre, lehet, hogy nekik is tök oké kutyáik vannak.

Nagyon jó szűrő szerintem ha az adott kennelből származó kutyák gazdáival is beszélgetsz, a tenyésztőnél nyilván a kennel legszebb, legeredményesebb kutyái vannak, de ilyen privátabb beszélgetésből sokszor fontos infókat ki lehet deríteni, pl. ha évek óta küzdenek allergiával (ez ugye nem szűrhető, de genetikailag öröklődik) vagy éppen olyan idegrendszeri problémái vannak, ami miatt élhetetlen a kutya.

A másik szűrő egyértelműen a tenyésztő, ha elsőre nagyon kukacoskodónak is tűnik, minden érdekli a terveiddel, környezeteddel kapcsolatban ne vedd tolakodásnak, szerintem nagyon fontos, hogy a tenyésztőnek is fontos legyen, hogy jó helyre kerülnek a kutyái. Persze itt is át lehet esni a ló túloldalára, nyilván egy egészséges érdeklődés keretein belül kell maradnia, de amennyit te meg akarsz tudni róla, annyit legalább ő is akarjon tudni rólad. Ugyanígy attól se zárkózzon el, ha te kérdezel, te érdeklődsz, persze itt is normális határokat tartva.

2022. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Múltkor találkoztunk egy dobermannos hölgyel, unokahugom élőben még nem látott. Kedves volt, megállt beszélgetni a kutyával. Mondta hogy Pestről van, 300.000 volt egy tenyésztőnél, de nem mondott kennel nevet
2022. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!