Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs ment a kutyámba, de...

Kullancs ment a kutyámba, de állatorvos csak kedden lesz. Kibírja addig?

Figyelt kérdés
Egy elég nagy kullancs ment a kutyámba (12 éves fajtiszta tacskó). Én nem merem kiszedni belőle, nehogy nagyobb bajt csináljak, és a környezetemben sincs senki aki ezt a műveletet szakszerűen el tudná végezni. Az ünnep miatt azonban csak kedden rendel az állatorvos. Várjak addig? Vagy próbáljam meg eltávolítani én?

2022. ápr. 17. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Megfogod kézzel, és egy határozott mozdulattal kiszeded. 2mp az egész.

Nem csavargatod, nem kened be semmivel, hidd el, nem kell hozzá állatorvos!

2022. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Én is szedtem ki a kutyámból kullancsot, egy határozott mozdulattal kitéped. Ha ne adj isten beszakad a kullancs feje, a kutya szervezete 1-2 héten belül kidobja.
2022. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Szedd ki, nem bonyolult. Nyúlj le a kullancs "gyökeréig" a mutató és hüvelykujjaddal és rántsd ki. Csipesszel is megpróbálgatod, de az ujjaiddal könnyebb. Ha már nagy, az nem azt jelenti, hogy nagy ment bele, hanem hogy nagyon teleszívta magát vérrel. Ez esetben még könnyebb kiszedni.
2022. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csipesszel szoktam kiszedni a macskákból.


Állatorvos is valószínű bele szakítja a kullancs fejét.

De ez csak olyan, mintha egy tüske lenne. Hámosodáskor leválik.

2022. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel felesleges orvoshoz vinni. Kézzel ki lehet szedni, ne félj tőle. Nem baj, ha bent marad a feje, az majd kilökődik.
2022. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Pepcoban lehet kapni kifejezetten ilyen csipeszt, 360 Ft talán.
2022. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
én 2x-3x megpöckölöm és aztán határozott mozdulattal szedem ki.még gyerekkoromban tanította valaki./már nem emlékszem ki,de eddig bevált/.
2022. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
A potrohát ne nyomd meg! Tekerni kell, mindegy melyik irányba. Cérnával is megpróbálhatod. Fogja le vki addig a kutyust. Hurkot kötsz a kullancs szája körül és tekered vele körbe a kullancsot. Ne hagyd benne, ahogy telik az idő, egyre esélyesebb, hogy beleürít valami kórokozót. Ha bágyadt, lázas lesz, azonnal ügyelet.
2022. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha kivetted aki a kullancsot, akkor nyomd agyon vagy tedd a szemétbe, mert, ha élve marad, mitán felélte avért, amit szívott, újra belemegy a kutyába vagy beléd.
2022. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Ne várj! Szedd ki te!

Egy kullancsot azonnal el kell távolítani!

Fogja egy kullancs kiszedőt és rántsd ki!!

Ne félj tőle! Nem szabad! Ha benne marad keddig és ha fertőzött baj is lehet.

2022. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!