Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya fülén harapàsnyom van...

A kutya fülén harapàsnyom van amit lefertötlenítettem de valami vàladék lehet rajta mert nyomàsra puha egy részen mit tudnék tenni vele?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs pénzem àllatorvoshoz elvinni fizetésig màr nekem is éppenhogy elég a pènzem.
2022. ápr. 20. 13:00
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Jò kedve van eszik iszik de ez a fülén lévö valami aggaszt.
2022. ápr. 20. 13:01
 2/37 anonim ***** válasza:
96%

Begennyesedett sajnos.

Betadint pl bele is nyomhatnál. Ki kell nyomkodni a benne lévő trutyit.

Azt is lehet, hogy megbeszéled az orvossal, fizetéskor fizetsz.

2022. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%
Állatorvos… Valószínűleg el van fertőződve a seb, és gyűlik alatta a genny. Ki kell tisztítani (orvos!) és utána kezelgetni Betadineval.
2022. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%
Nyomkodni kell napi többször, hogy tisztuljon, illetve alaposan le kell fertőtleníteni.
2022. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
Hogy harapta meg másik kutya? Mikori a seb? Hányszor fertőtlenítetted eddig?
2022. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
Hívd fel a dokit. Mond el neki milyen a seb és kérdezd meg mivel kezeld. Ha azt mondja vidd be hozzá, mert olyan jellegű a probléma, hogy látnia kell mond el neki, hogy sajnos nincs pénzed fizetésig megoldható-e ha később rendezed a költségeket. Biztosan megfogja engedni.
2022. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
82%
7. vagyok mivel harapás, azzal az a baj, hogy lehet szükséges antibiotikum is a kutyus számára. Mindenképpen hívd fel az orvost! A seb okát is mond el neki. Nehogy nagy baj legyen.
2022. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs pénzed vegyél fel hitelt gyorsan.
2022. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
13%

Hitelt? Ez komoly? Uramisten...🤦‍♀️

Nekem a macskám füle volt ilyen, nagy, gennyel teli hólyag volt rajta. Felesleges minden kis vacakkal orvoshoz rohangálni, fel lehet hívni esetleg tanácsért, de az ilyesmi házilag is kezelhető, ha nem fertőződött el, vagy nem annyira vészes. Ezt az orvos is elfogja mondani. Nyomkodtam, fertőtlenítettem, kész. Helyrejött magától.

2022. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%
De a harapás más. Idegen baktériumok bejutottak a másik állat nyálából, arra bizony antibiotikum szokott kelleni. A gennyes hólyag kicsit más kaliber, mint a harapás elgennyesedve. Dokival beszélj és vidd el hozzá, el kell látni és ki kell tisztítani. Nekem macskámnak a harapott sebét speckó tablettával kellett fertőtleníteni, amit a doki adott és otthon feloldottam. Mellé nyilván antibiotikum és gyulladáscsökkentő…
2022. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!