Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya minél drágább,...

Egy kutya minél drágább, annál jobb?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 10:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
43%
10# aki egy mondat alapján itél meg valakit annak sem való kutya ennyi erővel..
2022. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
66%
Igen, az. Nem véletlenül drága. Valamelyik évben például szenzáció volt, hogy egy skót tulaj tízmilliókért adta el a border collieját, mert annyira hibátlan volt minden tekintetben.
2022. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
53%

Én eszerint az oldal szerint nem is vagyok ember akkor, mert soha nem fizetnék egy élőlényért, sintértől szoktam örökbefogadni :D És pont annyit ér mint akármelyik másik. Egy értékes kis élet, nem tehet róla hogy nem valami tenyésztőnél jött a világra, hanem ki tudja hol és milyen körülmények között.

Én nem tárgyiasítom a kutyákat, nálam nem divatkellékek, hanem családtagok. Mindegyik ugyanolyan értékes, ugyanannyi szeretetet ad.

2022. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
36%
Ez a Gyakori, hozzá kell szokni. Nem mutatja a valóságot. A pontozás érdekében egyrangú válaszok születnek sokszor és álomgazdinak kell lenni, vagy látszódni, mert különben kinéznek a sorból. Számomra pl egy kutyának se kívül, se belül nem kell tökéletesnek lennie, hiszen nem azért veszem magamhoz, hogy mutogassam másoknak. Én is tenyésztős kutyát akartam, rááldoztam volna többszázezret, aztán rájöttem, hogy felesleges. Nekem legyen értékes a kutya, ne a kutyáknak legyen értéke. Egyébként ennyiből engem is elítélnének itt, mert besikerült alomból, magánembertől származik a keverék kutyám, ami itt egyenlő a szaporítással, meg a felelőtlen gazdákkal, állattartással. Pedig jó helyről van a kutyám, nem putriból, prémium táppal etették ott is. Szóval engedd el, ez az oldal ilyen, vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2022. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
31%

Nem mindig. Ki kell fogni. Nekem több kutyám volt már, a legtöbb háznál született felesleges kölyök volt,és volt 1 törzskönyvezett kutyám is.

Egyedül a törzskönyvezett lett beteg,azt kellett elaltatni idő előtt.

A sima egyszerű kutyusaim meg éltek 15 évig.


Sose tudhatod,hogy melyik kutya mit hordoz magában. A törzskönyv se biztosíték mindenre.

2022. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%

En nem ertem, most mi is itt a baj? Ha valaki fajtatiszta kutyat akar, akkor az tenyesztotol vegye legalabb, ne tamogasson putris szaporitokat.

Ha valakinek megfelel a keverek is vagy fajtajellegu keverek is, akkor meg fogadjon orokbe es pont.


Ezt olyan rohadt nehez megerteni? :D Ezen kell versengeni? Egyik kutya se jobb a masiknal, de ha nekem a tacskok tetszenek, akkor nem fogok lemondani az almomrol csak azert, mert valaki azt mondta, hogy ne vasaroljak tenyesztotol, inkabb fogadjak orokbe valami kevereket. Orokbe is fogadtam amugy, meg vasaroltam is kennelbol, mert az volt az almom.

Es nem erzem magam szar embernek emiatt.

2022. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem. minél olcsóbb annál jobb.
2022. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
30%
Mit tekintünk jobbnak? Van pofátlan szaporító is, aki nem olcsón kínál kutyát, sőt, még papírt is intéz valahogy. Viszont egy lelkiismeretes tenyésztő kutyái okkal kerülnek annyiba, amennyibe, ismered a kutya hátterét, a tenyésztő garanciát vállal, tudod, milyen betegségekkel nem kell vélhetően számolnod, esetleg azt is, milyen képességei lehetnek (pl. díjnyertes sportkutyák a szülei, több generáción keresztül dolgoztak a felmenői, erős ösztönökkel rendelkezik az adott munkához, tehát jól fog dolgozni, ha arra kell). Szóval kb. olyan, mint hogyha veszel garanciával egy új autót, az drága lesz, de a gyártó vállalja a felelősséget az esetleges hibákért, és tudod, mire lesz képes az utakon. Ezzel szemben ha szaporítótól veszel olcsó kutyát, az lutri, lehet, hogy szerencséd lesz, és nem lesz vele soha gond, de az is lehet, hogy a gatyádat is ráfizeted a betegségeire. Mint mondjuk egy használt autó, lehet, hogy tényleg jó állapotú, megkímélt, és még 10 évig gond nélkül elleszel vele, de az is lehet, hogy csak kipofozták, hogy el tudják adni, az első kanyarban meg lerobban.
2022. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem törvényszerüen annàl jobb, minél drágább.


Ez a kèrdés ennél azért összetettebb.


Mi az a jó? Miben jobb?


Hobbikutyànak? Hog szeretetet adjon? Hogy vàrjon haza? Hogy együtt túrázzatok? Hogy segítse a beteg embereket? Hogy engedelmes-ö-v munkában jó legyen? Hogy tereljen? Hogy sportoljatok? Hogy versenysportoljatok? Hogy küllemben legyen jó?


Rengeteg tartási célja van a kutyáknak. Ami egyik célra jó, az a màsikra nem vagy nem biztos. Egyszerü példa, nekem sportkutyám van. Nem várom el töle, hogy más kutyàkkal vagy emberekkel haverkodjon. Ö velem szeret foglalkozni, játszani, sportolni és kész. Úgy kb napi 3-4 órában. :D na, most ö hiába volt drága és hiába a világ legjobb kutyàja, ha valaki hobbikutyát akar, hogy lejárjon vele a futiba napi max 1 órát, számára nem lesz jó. Sok lesz, nem ez a tartsási cèlja adott illetönek. Pont úgy, ahogy nekem sem lenne megfelelö egy többszàzezres pomeràniai pl, mèg ha a vilàg legszebb meg legbújósabb kutyája is, mert se nèzegetni nem akarom, se hozzábújni. Èrted? :)


A másik, ami fontos, hogy a fajtàk áraiban hatalmas nagy eltérések vannak. Pl.: egy kiállītàsi minösègü Aussie kb 800 000- 1 M ft között mozog jelenleg. Ugyanez az adottsàgú kutyatípus pl mudiban legfeljebb 150-200 ezer. Ilyen módon a kèrdèsedre nincs egyetemes válasz.

2022. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
a kiállítási kutya azt jelenti, hogy nagyon szép, ki lehet állítani, de terelni nem tud!!??
2022. ápr. 22. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!