Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit egyen egy 7 honapos...

Mennyit egyen egy 7 honapos német juhász?

Figyelt kérdés
Napokban vettunk egy torzskonyves nemetjuhaszt,napi 6 dl tapot mondtak etetesre,egyszer egy nap. Keveslem. Foleg,hogy eleg sovany a kutya. Elsőre nem is latszott, mert eleg nagy a szore,de szinte szur a csipo csontja,erezni a gerincet teljesen ,meg a feje bubjan is kiall a csont. En reggel este kimerem neki a 6 dl-t a tapbol... Brit juniort eszik most. Visszuk majd oltas miatt dokihoz is,csak erdekel ki mit mond. A netes feeding chart tablazatokon nem megyek el,egyszeruen mind mast ir.
2022. ápr. 24. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A táp hátulján rajta van az etetési útmutató. Olvasd el.

Egy növendék kutyának (pláne egy nj-nek) kamaszként igenis vékonynak kell lennie. Ne hizlald el, ha utána nem akarsz fél milliót műtétekre költeni!

2022. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hany kiló a kutya most?

De egyebkent az a normalis, ha erzodnek a bordai, egeszsegugyileg eleg problemas fajta, hajlamos diszplaziara, igy nagyon figyelni kell, hogy ne hizzon el, foleg fiatalkorban, amikor a csontok meg fejlodesben vannak.

2022. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hany kg,de girhes,az hogy ennyire kiall a csipo csontja nem tudom normalis e. Tenyleg az a jo,ha ennyire sovány?
2022. ápr. 25. 05:51
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Úgyis viszed állatorvoshoz. Miért nem kérdezed meg tőle? Vagy a tenyésztőtől? Gondolom tartjátok a kapcsolatot.
2022. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tenyeszto azt mondja jo igy,sovanynak kell lennie. Csak erdekelt volna ki hany gramm/dl tapot ad.
2022. ápr. 25. 09:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a táptól függ. Mindnek más az összetétele, más mennyiségben kell adni. De miért nem olvasod el a zsákot?
2022. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megneztem az uj tapunkat ,azon mar csak 300 gr van. En ezt nem ertem,az konkretan ket marek egesz napra. Egy ekkora kutyanak.
2022. ápr. 25. 19:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Többen is írták és a tenyésztő is mondta és én, mint németjuhász gazdi is azt mondom, hogy vékonyan a jó. Diszplázia-veszélyes a németjuhász, mint sok hozzá hasonló nagytestű kutya, ezt pl a vékonyan tartással lehet valamennyire megelőzni/kezelni.

Illetve a tápokat okos, hozzáértő emberek állítják össze, így a megadott mennyiségben benne van minden amire szüksége van abban a korba. Zöld kagylót vagy egyéb étrendkiegészítőt viszont mindenképp adnék neki, ami az izületeket védi. Én személy szerint AptoFlexet adok kúra jelleggel, röntgen szerint enyhe DP-vel.

Igaz, a leírásod alapján tényleg bajosnak tűnik, de nekem először a férgesség jutott eszembe. Megfelelően van féreghajtva a kutya?

2022. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,nem ferges,egy hete en kb 2*4/5 dl adok neki enni. Mar nem szur annyira a csontja. Igen, a vekony a jo,de ez a kutya sovany. Megnezte az allatorvos is,szerinte is ilyen csontosnak kell lennie. Probalom nem tuletetni🤷
2022. ápr. 29. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!