Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kan német...

Bodzi666 kérdése:

Normális ha a kan német juhász kutyám 4 hónaposan 20 kiló?

Figyelt kérdés

elég erős csontozatú a doki szerint 3 szor eszik egy nap ,több mint egy kiló kaját eszik, kéri is.(konzerv,táp,házikoszt) mikortól lehet kiképzőbe vinni?

kocsiki be állást ti hogy tanitottátok meg a kutyának? üdv.



2014. szept. 1. 22:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan hozzá a nagysága is, akkor normális. De valószínűleg van rajta felesleg. Konzerv. táp, házikoszt, így együtt egy ellenőrizhetetlen adag. A kiló napi adag pedig sok.Még szép, hogy kéri.A jól etetett kutya szinte mindig kapható némi falatra. A kutyának nem annyit adunk, amennyit ő meg akar enni, hanem annyit, hogy ránézésre látni lehessen, megfelelő a kondíciója.

Autó beálláskor a kutya helye távol a kaputól. Ott kell maradnia addig, míg be nem záródik a kapu.

Kutyaóvodába pedig már viheted.

2014. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soknak tűnik, hogy már most elérte a felnőtt súlya felét, de ha érzed a bordáit, akkor nem gond.
2014. szept. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Sok.

Vagy el van hízva,vagy van benne más is,nem csak német juhász.Vagy nem 4 hónapos :D

Ez a 3 lehetőség van.


Akaja adagja rengeteg.Konzerv nem kell neki,felesleges. Házikoszt alatt nem tudom mit értesz,az emberi "maradék" vagy az ebédből pár falat baromira hizlal és inkább kárt csinál,mint hasznot.

Jó minőségű száraztápra van szüksége.Ennyi.Meg vízre.Nincs előtte 0-24 kaja,és a NAPI adagját kapja 3 felé osztva.Nem 3x kap rendes adag ételt.

2014. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyerset eszik a kutyám, 30 kiló és napi 800g (kb) az adagja. A napi egy kiló moslék irtó sok. Vegyél neki normális tápot (brit, josera, ezek nem drágák) vagy etesd nyerssel. Legalább addig normális kaját adj neki amíg növésben van, vagy az etetésen megspórolt összeg többszörösét hagyhatod a dokinál később.

Óvodába mehetsz vele a második kombi oltás után.

2014. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

napi 1 kiló borzasztóan sok kaja, 4 hónaposan max 40-50 deka lehetne jó minőségű tápból. a 20 kiló nem sok, ha megvan hozzá a magassága és látszik az utolsó három bordája. ha nem látszik, akkor itt az ideje megfelezni a kaja mennyiséget, mielőtt szétcseszed az izületeit.

( bár vannak nagytestű nj-ok, az enyém is az, jövőhéten lesz 7 hónapos, most 66 centi és 36 kiló, de látszik a bordája, és nem show-vonalú )

2014. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok. A németjuhész akár 40 kg is lehet kifejlett korában, és általában 6-7 hónapos korukra már teljesen kifejlődnek. Teljesen normális súlyú a kutyád, nem hiszem hogy lenne rajta sok felesleg, maxium 2-3 kg.

Nekem is négy hónapos kutyám van, igaz nem NJ , hanem Labrador, de mivel kilóra hasonló testalkatúak lesznek ezért tapasztalatból beszélek. 17 hetesen mértük utoljára (pont akkor töltötte kereken a 4 hónapot) akkor 18 kg volt. 8 hetesen mikor elhoztuk akkor volt 8-9 kg. Egy gramm felesleg sincs rajta, gyönyörű alakja van. Megvan hozzá a magassága is, és kb. Ő is 35 kg lesz kifejlett korára (ami már 6-7 hónapos korában is előfrodulhat). Szóval már félúton van ahhoz hogy elérje a maximum súlyát, de ez teljesen normális.

Viszont az én kutyám csak tápot eszik naponta 120x3 grammot, és ezenkívül semmit nem adok neki egy pár jutalomfalaton kívül. Azért ez jóval kevesebb, és egészségesebb etetés, mint a tiéd.

Én javaslom hogy CSAK táppal etess, vagy olvass utána a BARF-nak. A tápot én gondosan kimérem minden nap, hiszen tudom hogy a kutyám igen hízékony fajta. Ha egy kg-ot megenne minden nap akkor már a duplája lenne mint most. Az hogy 3x eszik, tökéletes, de a több mint egy kiló az rengeteg! Csoda, hogy még csak 20 kg és nem 40 :) Én Josera Kids-el etetek, nekünk nagyon bevált, gyönyörű a kutya szőre, egészséges, és jó kondiban van. Gyomorproblémánk soha nem volt. Javaslom neked is 12 hónapos koráig, de a lényeg, hogy úgy etesd ahogy a táp hátulján van, a kifejlett méret súlyát kell nézni, és hónapok alapján változik a gramm.

Minél hamarabbb válts, mert ha így eteted a kutyád hamar elhízhat! Most még pont jó súlyban van, de ha így folytatod, akkor könnyen túlsúlyos lehet!

2014. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Én pedig azon a véleményen vagyok, hogy konkrétan egészségtelen, ha egy kutya 6-7 hónapos korára eléri a felnőtt súlyát. A marmagasságot is 9 hónapos korukra érik el kb. a szukák, a kanok még kicsit később, a tömegüket pedig 1,5-2 éves korukra kell elérni.
2014. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

A nagytestű kutyák fél éves korukra érik el kb a felnőttkori súlyuk felét.

Tehát ez a kutya ilyen alapon,bőven több lesz 40 kilónál.De egy 40 kilós NJ is ritka,inkább 35 kg-ig.

6-7 hónapos korára a kistestű kutyák fejlődnek ki...de azok is inkább egy éves korukra.Az nj 1,5 éves koráig még bőven változik.


Sok kaja,rossz kaja,és sok a 20 kiló.De egy képet feltölthetnél.

2014. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

hogy mi optimális és mi nem, az elmélet, a termete meg genetikai. ha valamelyik felmenője nagy testű volt, akkor sanszos, hogy néha-néha egy-egy alomban van olyan kölyök ami túlnő az átlagon.

megjegyzem a környezetemben csak a rajzosak "normál" méretűek ( és csapott seggűek ), az ordasok-bicolorok-feketék 5-8 centivel nagyobbak náluk. lehet az Ő kutyájának is van "ilyen" beütése.

2014. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

kilátszik az utsó bordája, 50 centi a marmagassága és szép hosszú is. egyébként jó minőségü tája is van. de lehet a kajával visszaveszek majd. május 5. en szuletett. es fajtatiszta rajzos. ez egy pár napos kép:)nagyon cuki egyébként.

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2014. szept. 2. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!