Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák látnak sötétben?

A kutyák látnak sötétben?

Figyelt kérdés
A párom szerint igen, szerintem viszont nem! :D Kinek van igaza?
2007. dec. 31. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a kutyák színvakok a világosban se túl jó a látásuk

emiatt van olyan jó szaglásuk

tehát neked van igazad

2007. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem ertek egyet az elottem iroval,ugyanis a kutyak nem szinvakok,szinesben latjak a vilagot ugy mint mi,csak hat ok nem tudjak megkulonboztetni pl:a pirost a zoldtol olvastam ez nem hulyeseg :)
2008. jan. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen azt nehéz eldönteni hogy szinesben vagy nem szinesben látják a világot de miért nem kérdezzük meg őket:)

Szerintem látnak sötétben a kutyák ugyanis nekik is olyan retina hártyájuk van ami begyűjti és felerősíti a kevéske fényt is.Pl ott vannak a farkasok elég közeli rokonság a kutyák meg közöttük és ők szürkületben éjszaka vadásznak akkor csak kell látniuk.Annyira biztos nem jól mint a macsekok de a szaglássukkal párosítva egész jól eltájékozodnak éjszaka.

2008. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
a színvakság igazából ugyanaz, mint a színtévesztés, télleg csak a pirosat és a zöldet keverik
2008. jan. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én 13 éves németjuhászom élete utolsó éveiben egyik szemére teljesen vak volt, a másikra is csak keveset látott. Ennek ellenére szaglása és hallása segítségével remekül tájékozódott. Csak alapos megfigyelés után lehetett észrevenni, hogy baj van a látásával. Még akkor is jött-ment a lakásban, amikor én semmit sem láttam. Szerintem kb. ugyanúgy láthatnak sötétben, mint mi, de ez csak kiegészítés nekik. Lakásban pl. el tudom képzelni, hogy már a padlón a körmük kocogása által keltett hangok visszaverődéséből is pontosan tudják, hogy hol vannak.
2008. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!