Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák lehetnek teljesen...

A kutyák lehetnek teljesen sötétben éjszakánként vagy valamilyen minimális fény szükséges nekik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Miért kéne nekik fény éjszakára? A természetben sem kapcsolnak fel lámpát.
2010. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
46%
Lehetnek teljes sötétben, nem kell fény nekik. A kutyák színtévesztők (egyes színeket nem látnak vagy másnak érzékelnek), talán ezen az áron látnak a sötétben is. Éjszaka kb. olyan lehet nekik, mint a nappal. És tényleg láthatnak sötétben, kertes házban lakok viszonylag nagy udvarral, teljes sötétben eldobom a labdát, nem egyszer teszteltem, visszahozza, miközben én azt sem tudom hova dobhattam.
2010. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

nincs szüksége fényre,

az én kutyám éjszaka többnyire alszik.

de ha felkel és kimegy enni magától megtalál mindent nem megy neki semminek sem.

2010. nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha felhős az ég, akkor nincs sok fénye a drágámnak... Még nem hallottam hangos koppanást, hogy nekimenne valaminek és nem hagyom égve neki a kerti lámpát sem.
2010. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha esténként szeret olvasni, kapcsolj lámpát.
2010. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: jót röhögtem! :-))
2010. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MME ***** válasza:
100%
Aki nem lógta el a biosz órákat, az tudja, hogy a szem nem működik fény nélkül. Még jó, hogy kell neki minimális fény. Annyi is elég, ami nekünk már nagyon sötét, ez a különbség az emberi a kutya szem között, nem az, hogy a kutya lát fény nélkül :D Úgyhogy nincs igaza az előttem szólóknak... Egyébként a kutya elsődleges érzékelő berendezése az orra, az ahhoz tartozó agyi terület rendkívül fejlett, ezért arra jobban támaszkodnak, látniuk sem kell, elég, ha megnézzük a süket és vak kutyákat, azok is tájékozódnak, pedig másuk nincs, csak a szaglásuk.
2010. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"SÖTÉTBEN TAPOGATÓZVA



Megfigyelhetjük, hogy kutyánk a legnagyobb sötétben is hihetetlen biztonsággal vadászik és közlekedik anélkül, hogy bárminek nekimenne vagy felsértené önmagát.



Kedvencünk a koromsötétben is kitûnõen közlekedik, mert pupillája képes annál nagyobbra nyílni minél kisebb a fény.



Továbbá sötétben remekül funkcionálnak a tapintószerveik és a már említett hallásuk és szaglásuk, amelyek a közelgõ akadályokra és veszélyforrásokra figyelmeztet."


Forrás: [link]



:)

2010. nov. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én viszont azt szeretném megkérdezni, hogy mire gondolsz, Kérdező? Hogy kell-e nekik fényforrást biztosítani éjszakára? Nem, nem kell.

Hogy láthatnak-e fény nélkül éjszaka? Igen, méghozzá úgy, ahogy az utolsó kettő ember megválaszolta. Teljes sötét soha nincs a természetben, de ha elő tudod idézni ezt speciálisan egy szobában, és ott tartod a kutyád, akkor sincs gond, mert mint írták, átveszik ezt a szerepet más, ennél sokkal-sokkal jobban fejlett érzékszervek (szaglás, hallás).

2010. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!!:)))
2010. nov. 28. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!