Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatasszisztált terápiát hol...

Állatasszisztált terápiát hol lehet tanulni pszichológusként?

Figyelt kérdés
Leendő pszichológusként érdekelne a kutyás terápia, azonban a terapeuta képzésről nem sok információt találtam eddig. Azzal tisztában vagyok, hogy a kutya kiképzése, vizsgáztatása hogy megy, viszont mint segítő szakember nem tudom, hol kell képződni. Természetesen ennek utána fogok kérdezni az oktatóimnál, de addig is érdekelne, hogy van-e valakinek információja vagy esetleg tapasztalata a témában.

2022. ápr. 26. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez továbbképzés, tehát úgy keresd. Annyit tudok, hogy egy éves képzés. Nem tudom, melyik város érdekel, lovas csak egy helyen van csak, kutyás Debrecenben is. Persze nem tudom, merre laksz :)
2022. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy, ilyen nincs. A terápiás kutya vezetője hivatalosan csupán a kutyát vezeti, a gyerekeket nem ő irányítja. Pont emiatt csak pedagógussal és/vagy gyógypedagógussal együtt szabad dolgoznia. (Persze a valóságban nincs elég tanár a gyerekekhez, meg nem is érdekli őket ez az egész, így a kutyavezető kénytelen foglalkozni a gyerekekkel is.)

Akkor lehetsz hivatalosan egyedül ott a gyerekekkel és a kutyával, ha pedagógus vagy gyógypedagógus is vagy.

2022. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Mi járunk lovagolni, ahol egy pszichológus végzettségű hölgy a lovasterapeuta. Szóval lehet pszichológus is, nem csak gyógyped.
2022. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!