Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások! Milyen...

Tapasztalt kutyások! Milyen vezényszavakat használjak ezekre a szituációkra?

Figyelt kérdés

Eddig nem csináltam mindent jól, a behívás is néha problémás és rájöttem hogy változtatásra lenne szükség:


MARAD - álljon meg egy helyben amíg nem hívom, maradjon mellettem séta közben


GYERE - jöjjön ide hozzám, átindulhat az úttesten


Szóval rájöttem, hogy valójában 4 vezényszóra lenne szükségem mert több dologra használok egyet amit persze hogy így nem ért meg a kutya.


Ezeken kívül érdekel mindenféle vezényszó hogy mire kell használni a kutyánál. Ez egy okos agár egyébként aki imád odafutni más kutyákhoz hiába szólok rá, ezen szeretnék legtöbbet fejleszteni.

Köszi



2022. ápr. 27. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga a szó mindegy. Gyere helyett hívhatod úgyis magadhoz, hogy pl. Légkalapács.


"Marad"-ot ketté bontanám. Az egyik része, amit te is írsz, hogy újabb parancsig marad ott, ahol van, a másik meg a Lábhoz, vagyis szorossan kövesen.


A Gyere oké, ami még fontos szerintem, hogy odadja kérésre, ha bármi is van a szájában. (pl. valami mérgező vagy veszélyes cuccot bevesz a szájába)

2022. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ezek vannak a fenti szitukra:


Áll - álljon egy helyben, amíg nem hívom (ugyanez van fekszikkel és üllel)


Tart - tartsa az adott pozíciót, kövessen, ahogy addig is tette.


A neve - jöjjön felém, figyeljen


Hozzám - azonnal fejezze be azt, amit csinál és vágtázzon a közvetlen közelembe.


Oké - kijöhet a stabil pozícióból. Az magától értődő, hogy pórázon ilyenkor csak követ, ha szabadon van, akkor meg mehet rohanni. (ha pedig olyan fordulna elő, hogy szabadon van, de nem mehet el, de tovább szeretnék haladni, akkor meg ide+mutatok a megfelelő oldalra, majd tart)

2022. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket használom ennél a szituációnál:


Marad- Áljon meg és a következő utasításig ne menjen el.

Mehetsz- Én ezt használom ha pl. megállunk egy úttestnél és nem jön semmi, akkor azt mondom "mehetsz" és akkor elindulhat.

Lábhoz- Én ezt használom, ha azt akarom, hogy mellettem sétáljon.

Hozzám- Jöjjön oda hozzám.

Nekem egy 4 éves border colliem van.

2022. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Maradjon mellettem seta kozben- mellettem


Maradjon egy helyben -var


Jojjon ide-gyere ide

2022. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Nálunk így van:


Marad - ülve/fekve marad egy bizonyos helyen, és vár. Pl: összeszedem a kakáját és csak a mellékút túloldalán van kuka, akkor a füves területen leültetem és mondom hogy marad, és így ottmarad amíg vissza nem érek hozzá.


Behívás - Bobi gyere/gyere ide vagy legtöbb esetben csak egy hangot adok (nem cuppogás, hanem egy ilyen éles hang) és jön.


Állj - álljon meg ott ahol van, és maradjon ott amíg más utasítást nem kap. Pl. járdaszegélynél állj ➡️ körülnézek és nem jön semmi ➡️ át (át az úton, ezt akkor ha póráz nélkül van, ilyenkor átszalad az úton és az út túloldalán megvár)


Mellém - ilyenkor a lábam mellett jön, póráz nélkül, pórázon alapból így jön akár fix akár flexi bár itt annyi van hogy mehet előttem de ha azt mondom hogy mellém akkor vissza kell jönnie mellém.


Mehetsz - Ezt két helyzetben használom.

1. Ül és rám néz ➡️ lecsatolom a pórázt ➡️ mehetsz.

2. Flexin sétál mellettem, és egy idő után engedem hogy menjen végezni a dolgát, kiengedem a flexit ➡️ mehetsz.


(3 éves labrador és border collie mix.)

2022. ápr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"MARAD - álljon meg egy helyben amíg nem hívom, maradjon mellettem séta közben"

Jó meglátás, ketté kellene szedni, mert kopp ellentétes dologra használod ugyanazt a kérést.

Nálunk a "marad" az "akkor is ott maradsz és nem mozdulsz, ha ágyút sütögetnek melletted akkor se"

A mellettem sétál az "mellém", de lehet "lábhoz" is, csak azt sose szerettem.



"GYERE - jöjjön ide hozzám, átindulhat az úttesten"

Itt kevésbé akarsz ellentéteset, de:

- a "gyere" az nálunk kizárólag behívás

- a "mehetsz" az kb. minden, ami elengedés / menj szimatolni stb.

2022. ápr. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!